FOTO: Ik dienas jādomā par efektivitāti 

Latvijas uzņēmēji ir inovatīvi un spēj ģenerēt jaunas idejas, taču nereti problēmas sagādā efektivitātes uzlabošana, DB rīkotajā konferencē «Kā iegūt vēlamo rezultātu, ieguldot mazāk resursu jeb Sage ienākšana Latvijā» atzina eksperti.

Elīza Grīnberga, speciāli DB, 09.5.2018
1/65

Uzņēmējiem ir jādomā ilgtermiņā, taču nereti ikdienas problēmas neļauj skatīt biznesu kopskatā, tāpat būtiska problēma uzņēmējdarbībā ir koordinācijas trūkums starp dažādām organizācijas nodaļām, kas neļauj uzņēmuma vadībai vai darbiniekiem saņemt aktuālāko informāciju par kādu no darbības jomām, konferences laikā secināja tās dalībnieki. Tādēļ ir jādomā par risinājumiem, kas atvieglo ikdienas darbību, taču tajā pašā laikā ļauj sasniegt augstākus rezultātus. Pirms trim gadiem Latvijā darbu sāka starptautiskais IT uzņēmums Sage, sadarbojoties ar Latvijas kompāniju SIA Aletio, un piedāvājot Sage Enterprise Management uzņēmuma resursu plānošanas sistēmu (ERP) uzņēmumiem, lai uzlabotu to efektivitāti. Vērtējot Latvijā strādājošos uzņēmējus, SIA Aletio pārdošanas vadītājs Gundars Gulbis novērojis, ka viņi pēc savas dabas ir ļoti uzņēmīgi un spēj ģenerēt jaunas biznesa idejas, kā arī saskata to, kas ir vajadzīgs tirgum, tāpat spēj izdomāt risinājumus un izveidot uzņēmumus, kas realizē šos risinājumus dzīvē.

«Tajā pašā laikā problēmas mūsu valsts uzņēmējiem ir ar izaugsmi un ilgtermiņa plānošanu, jo viņi tiek tik ļoti ierauti ikdienas darbu virpulī, ka nav laika pacelt galvu un padomāt, ko varētu izdarīt efektīvāk un ātrāk,» viņš atzīst. Tam piekrīt arī citi eksperti. «Ir novērojams, ka daudziem uzņēmumiem ir aktuālas vairākas vienādas problēmas, norāda Aletio projektu vadītājs Rolands Šulcs.

Visu rakstu iespējams izlasīt trešdienas, 9.maija, laikrakstā Dienas Bizness!