Nekustamais īpašums

FOTO: Mārupes dzīvokļi vilina investorus

Laura Mazbērziņa, 14.08.2018

Raksta foto galerijā - dažādi īpašumi Mārupē! Fotogrāfijas tapušas, Db.lv viesojoties Mārupē, tāpēc fotogrāfijām ir tikai ilustratīvs raksturs.

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Mārupe varētu būt interesanta investoriem, kas iegādājas dzīvokļus izīrēšanai - īres cenas ir līdzīgas kā Rīgas centrā, bet iegādes cenas ir salīdzinoši zemākas. Līdz ar to ir lielāka atdeve no ieguldījuma, biznesa portālam db.lv stāsta «Baltic Sotheby`s International Realty» pārdošanas konsultante Evita Pudane.

«Mārupe nekad nav pozicionēta kā industriāla teritorija, tomēr tādi priekšnosacījumi kvalitatīvas investīciju vides attīstībai kā Rīgas un lidostas tuvums un sakārtota infrastruktūra ir veicinājuši investīciju piesaisti novadā,» komentē Mārupes novada domes pārstāve Uva Bērziņa.

E. Pudane norāda, ka Mārupes mājokļu tirgū 2018. gada pirmajā pusē vērojams neliels sarukums pret iepriekšējo gadu gan tirgus aktivitātē, gan darījumu kopējā vērtībā. Trīs aplūkotajos nekustamā īpašuma tirgus segmentos - dzīvokļi, privātmājas un zeme, darījumu skaits samazinājies no 241 līdz 223 pirkumiem. Līdz ar to darījumu kopējā vērtība sarukusi no 17,9 miljoniem eiro līdz 17,4 miljoniem eiro. Līdzīgi arī Mārupes mājokļu premium segmenta apgrozījums nedaudz samazinājies no iepriekšējā gada pirmo sešu mēnešu līmeņa. 2018. gada pirmajā pusgadā darījumi ar vērtību virs 150 000 eiro kopā veidoja 5,8 miljonu eiro apgrozījumu (6,4 miljoni eiro attiecīgajā periodā 2017. gadā). Līdz šim šogad ir noslēgti par diviem darījumiem vairāk nekā atbilstošajā periodā gadu iepriekš: 32 darījumi 2018. gadā, 30 darījumi 2017. gadā.

Dzīvokļu tirgū Mārupē novērojams pieaugums gan tirgus aktivitātē, gan apgrozījumā. Šajā gadā dzīvokļu pircēji Mārupē iztērējuši jau 7,5 miljonus eiro, kas ir par vienu miljonu vairāk nekā attiecīgajā laika posmā gadu iepriekš. Turklāt pieaudzis ne tikai slēgto darījumu skaits, bet arī darījumu vidējā vērtība, par kuru iegādāts dzīvokļa īpašums pirmajā pusgadā - pieaugums no 78 300 eiro 2017. gadā līdz 84 100 eiro 2018. gadā. Mārupes dzīvokļu tirgus pusgada apgrozījuma pieaugumu pret iepriekšējo gadu veidojuši septiņi premium dzīvokļu darījumi.

«Mārupe vienmēr ir bijusi pieprasīta vieta dzīvošanai, to apliecina arī nemitīgais iedzīvotāju skaita pieaugums. Saskaņā ar novada attīstības plāniem arī turpmāk paredzamas pozitīvas iedzīvotāju skaita pieauguma tendences. Mārupes novadu dzīvošanai izvēlas pārsvarā jaunas ģimenes, līdz ar to arī dzimušo skaits novadā katru gadu pieaug,» komentē U. Bērziņa.

E. Pudane uzsver, ka Mārupes privātmāju tirgus nav spējis noturēt iepriekšējā gadā uzstādīto latiņu. Lai arī slēgto darījumu skaits pieaudzis par sešiem darījumiem līdz 58 iegādātām privātmājām, to kopējā vērtība - 7,4 miljoni eiro, bijusi par 800 000 eiro zemāka nekā iepriekšējā gadā pirmajos sešos mēnešos iegādātajām privātmājām (8,2 miljoni eiro). Līdz ar to vidējā cena, par kuru topošie Mārupes iedzīvotāji iegādājušies īpašumu, sarukusi par piekto daļu jeb līdz 128 000 eiro. Īpaši samazinājusies pircēju interese par privātmāju īpašumiem, kas maksā virs 150 000 eiro – slēgto darījumu vērtība nokritusies par 1,6 miljoniem eiro līdz 4,6 miljoniem eiro. Šo kritumu veido ne tikai samazinājums vidējā privātmājas cenā - no 214 200 eiro 2017. gadā līdz 182 400 eiro 2018. gadā, bet arī tirgus aktivitātes atslābumā - no 30 darījumiem gadu iepriekš līdz 25 darījumiem šogad. Turklāt šogad līdz šim vēl nav slēgts neviens premium privātmāju darījums.

Iespaidīgs kritums novērojams zemes tirgū, kas paredzēta dzīvojamai apbūvei - gan aktivitātē, gan darījumu kopējā vērtībā. Šā gada pirmajos sešos mēnešos noslēgti 76 darījumi (107 gadu iepriekš). Līdz ar to tirgus pusgada apgrozījums krities par 800 000 eiro jeb novērojams kritums par 25%. Šā gada pirmajā pusgadā dzīvojamas zemes pircēji maksājuši vidēji ap 32 500 eiro par zemi Mārupē.

«Lai sabalansētu gan uzņēmēju intereses, gan iedzīvotāju vajadzības, pašvaldības teritorijas plānojumā iezīmētas konkrētas teritorijas, kurās paredzēts attīstīties tieši uzņēmējdarbībai. Pērn novadā tika reģistrēti 190 jauni uzņēmumi, un tas ir visaugstākais aktivitātes rādītājs starp Pierīgas novadiem,» norāda U. Bērziņa.

Tev varētu interesēt arī:

FOTO: Bauskā kāpj nekustamā īpašuma cenas; pašvaldība izpērk zemi

FOTO: Jelgavas nekustamā īpašuma tirgus - «ejošākie» ir mazie īpašumi

Koknesē daudz brīvu īpašumu gaida jaunus saimniekus

FOTO: Cēsīs kāpj īpašumu cenas

FOTO: Bolderājas un Daugavgrīvas nekustamā īpašuma kontrasti - no graustiem līdz glaunām privātmājām

FOTO: Pieprasījums pēc īpašumiem Kuldīgā ir augsts