Mārupe Wake Park​ īpašnieks: Ir jāriskē! 

Izmantojot Eiropas Savienības fondu finansējumu, «Mārupe Wake Park» izveidots pūšļu parks, kurš šobrīd kļuvis pieprasītāks nekā veikparks, biznesa portālam db.lv pastāstīja «Mārupe Wake Park» īpašnieks Kristaps Gredzens.

Laura Mazbērziņa, 15.8.2018

Pūšļu parka izveidē ieguldīti 30 tūkstoši eiro.

«Sākotnēji domāju, ka veidot pūšļu parku būtu nenopietni. Pagāja trīs gadi un izdomāju, ka tomēr jāpamēģina. Interesanti ir tas, ka nesen Meksikā apmeklēju pūšļu parku, bet tur pieprasījums bija ļoti neliels. Šeit par pieprasījumu nevaru sūdzēties. 30 tūkstoši eiro par pūšļu parku man šķita neadekvāti augsta summa, bet nevienā mirklī nenožēloju šo projektu,» teic K. Gredzens.

K. Gredzens stāsta, ka «Mārupe Wake Park» attīstībai vairākkārt izmantots Eiropas Savienības fondu finansējums un viņš iesaka to darīt arī citiem uzņēmējiem.

«Mārupe Wake Park» ideja radusies nejauši - tagad hobijs pārtapis biznesā. «Mārupe Wake Park» izveidots pirms sešiem gadiem un ar 8 tūkstošiem eiro kabatā. K. Gredzens sapratis, ka lielu naudu tērē, braucot uz citiem veikparkiem, tāpēc jātaisa savs.

Daļa zemes, uz kuras izveidots «Mārupe Wake Park», tiek nomāta. «Sākumā uz šīs zemes bija liels miskastes kalns, kuru mēs ar Eiropas Savienības fondu finansējumu un draugu, ģimenes čaklajām rokām likvidējām,» atceras K. Gredzens.

«Mārupe Wake Park» šobrīd tiek piedāvāts veikbords, SUP dēļi, āra sporta batuts, skeitošanas un skrituļošanas mini rampa, bērnu rotaļu laukums, ielu vingrošanas laukums, vasaras bārs - kafejnīca, pludmale ar volejbola laukumu, kā arī pirts. «Mūsu uzdevums ir, lai ikviens, kurš pie mums atbraucis, vēlētos atgriezties atkal. Es visiem ieteiktu - dzīvē nekad nevar padoties, ir jāriskē. Vienmēr jau kaut kas neizdodas, bet labāk ir piecas reizes kļūdīties nekā nemēģināt vispār,» saka K. Gredzens.

«Mārupe Wake Park» patlaban ir trīs veikborda trases, kas pielāgotas dažādiem sagatavotības līmeņiem: 130 metru trase, kura ir vidēja sagatavotības līmeņa braucējiem (ar maza izmēra tramplīniem un slaidiem), 170 metru trase, kura ir pieredzējušiem braucējiem (ar augstas sarežģītības konstrukcijām), un 200 metru trase iesācējiem (bez konstrukcijām).

Sākumā bija viena veikborda trase, pa kuru varēja braukt tikai profesionāļi, bet gadu vēlāk jau tika izveidota otra trase, kura bija paredzēta iesācējiem, un ar laiku - arī trešā. «Kad izveidojām otro trasi, es sapratu, ka esam uz pareizā ceļa. Viena trase nebija rentabla, nespēju cilvēkiem samaksāt algas, līdz ar to bija jādomā, kā attīstīties tālāk. Profesionāļi nav gatavi daudz tērēties, taču iesācēji ir,» secinājis K. Gredzens.

K. Gredzens uzskata, ka latvieši ir maksātspējīgi. «Mārupe Wake Park» nākotnes plānos ietilpst veikborda trašu pārbūve un tramplīnu uzlabošana.

«Mārupe Wake Park» apmeklē gan pieaugušie, gan bērni. Jaunākais, kurš ir kāpis uz veikborda dēļa, ir četrus gadus jauns puisis un vecākais - vīrietis ap 70. «Mārupe Wake Park» ir pieprasīts, tāpēc iepriekš ir jārezervē ierašanās laiks. Visaktīvākais darba laiks ir darba dienu vakari pēc 17:00 un brīvdienas no 13:00 līdz 16:00. Visbiežāk cilvēki izvēlas stundu ilgas aktivitātes, taču sastopami arī tādi entuziasti, kuri pavada visu dienu.

K. Gredzens stāsta, ka «Mārupe Wake Park» savu dzimšanas dienu reiz svinējis hokejists Oskars Bārtulis. «Viņš bērniem bija noīrējis pūšļu parku un pieaugušajiem - veika kabeli, bet viss izvērtās otrādāk – bērni veikoja un pieaugušie skrēja pa pūšļu trasi,» smejas K. Gredzens.

«Šogad mums ir ļoti paveicies ar laikapstākļiem, jo saule lutina un cilvēki vairāk izvēlas savu brīvo laiku pavadīt ārā,» priecājas uzņēmējs.

Ikdienā «Mārupe Wake Park» nodarbināti pieci līdz seši cilvēki, taču nākamgad darbinieku skaitu vajadzēs palielināt. «Bizness aug, tāpēc būs jādomā par sastāva palielināšanu. Jau tagad zinu, ka būs grūti atrast cilvēkus, kuri būs piemēroti šim darbam. Pie veikborda kabeļu pultīm ir jāstrādā tādam cilvēkam, kurš izprot visu mācīšanās procesu, bet pats nav profesionālis. Profesionāļi māk veikot, bet nemāk paskaidrot, kā pareizāk to darīt,» stāsta K. Gredzens.

Pats īpašnieks «Mārupe Wake Park» ir sastopams katru dienu. «Šogad ir pirmais gads, kad pats nesēžu pie veikborda kabeļa pults,» stāsta K. Gredzens.

Tevi varētu interesēt

Summa, ko valsts budžetā iemaksājuši taksometru nozares uzņēmumi, ir palielinājusies, tomēr tā...

Tukuma lidostā Jurmala Airport nedēļas nogalē bija iespēja vērot vietējo un ārvalstu...

Latvijas ražotāju produkcija ir novērtēta arī Āfrikā. Tā, piemēram, Gambijas televīzijā tiek...

Trīs gadu laikā Murjāņu koka kamaniņu trase varētu piedzīvot pārmaiņas - kļūt...

Savulaik slepeno pazemes bunkuru izmantošanai mūsdienās ir dažādi piemēri, tostarp tajos mēdz...

Nepalaid garām

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Pasaules parādi turpina augt, un vairāki finanšu procesu pētnieki brīdina, ka tam...

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

«Uz durvīm uzrakstīju Latvijas dizaina veikals, restorāns un galerija. Pēc nedēļas nokasījām...

Rīdzinieks Andris Runcis pirms aptuveni astoņiem gadiem pašmācības ceļā uzsāka apavu šūšanu,...

Ja nebūtu Vidzemes Augstskolas, tad, visticamāk, savu uzņēmumu neveidotu Valmierā, laikrakstam Dienas...

Tikko dots starts jaunajam biznesa ideju konkursam Ideju kauss 2018, kas piedāvā...

Jūrmalā uzņēmums SIA Dabas krūts piedāvā izbaudīt nakti teltī ar caurspīdīgu jumtu,...

Latvijā reģistrētais lietuviešu personālvadības projekts Pulsetip ražo skārienjutīgus ekrānus,...

Vietai ir nozīme, laikrakstam Dienas Bizness akcentē uzņēmējs Mārtiņš Einbergs, kurš kopā...

Pasniedzot vasaras iecienīto kārumu – saldējumu – neierastā veidā, zīmola Rullējums radītāji...

Augustā darbību sāks jauna interneta platforma, kas nodrošinās godīgu otrreizējo biļešu tirgu,...

Cēsu galdnieks Inguss Kampenuss pirms pieciem gadiem izauga līdz savam uzņēmumam. Kampenuss...