Viedierīces

Simtreiz tuvāk, neizkustoties no vietas

Jānis Vēvers, 05.05.2020

Foto: Jānis Vēvers

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

"Samsung" šā gada viedtelefonu flagmaņu sērijas "Galaxy S20" dārgākais modelis "Ultra" piesaista uzmanību ar iespaidīgu 108 megapikseļu kameru un 100x tālummaiņu.

Dažus gadus it kā no malas noskatoties, kā "Huawei" «privatizē» viedtelefonu fotokameru lauciņu, "Samsung" šopavasar beidzot sagatavoja skaļu atbildi. Lielākais un dārgākais no jaunās "Galaxy S20" sērijas tālruņiem - "Ultra" – aprīkots ne vien ar uzkrītošu četru aizmugurējo kameru bloku, bet arī 100x tālummaiņu. Tā ir divreiz lielāka nekā "Huawei P30 Pro", kas pērnajā pavasarī tehnoloģiju pasaulē izpelnījās ovācijas un pat tika nodēvēts par «labāko spiegu telefonu».

Dizains

(Raksta autora vērtējums: 8 punkti no 10)

"Ultra" ir jaunpienācējs "Galaxy S" saimē. Vēl nebijām apraduši ar domu, ka flagmanis sadalīts divos atzaros – parastajā un lielākajā jeb "Plus" versijā, kad sērijai pievienojās trešais brālis "Ultra". Kā var noprast pēc nosaukuma, gradācijas skalā šis ieņem augstāko pakāpienu. Tas ir lielāks par abiem pārējiem, ar 6,9 collu Dynamic AMOLED displeju un ar jau minēto simtkārtīgo tālummaiņu, kāda abiem pārējiem nav tikusi.

Izmērā šis tālrunis nostājas vienā līmenī ar profesionāļu aprindās iecienītās "Note" sērijas lielāko, "Plus" modeli, liekot aizdomāties, kas gan mūs sagaida rudenī? Vai tiešām "Samsung" liks diviem paša «garabērniem» cīnīties par vienu auditoriju, vai arī tiek gatavots kāds pārsteigums? Piemēram, "Note" kļūšana par atveramu piezīmju grāmatiņu ar lokāmu ekrānu.

Tālrunis patiešām izskatās un pēc sajūtām ir liels. Pat ja 7,6 centimetru platums un 8,8 milimetru biezums no flagmaņu vidējā aritmētiskā izmēra pārlieku neatšķiras. Īkšķi ekrānam pāri var pārstiept tikai cilvēki ar ļoti gariem pirkstiem, tādēļ lietošana vienā plaukstā nav diez ko ērta. Ieraduma dēļ prasās sameklēt "S-Pen" irbuli, taču, atšķirībā no "Note", 222 gramus smagā "Ultra" korpusā tas nav paslēpts. Ierīce ir sertificēta atbilstoši IP68 ūdens un putekļu noturības standartam, un tas signalizē, ka no lietus un citiem šķidrumiem lietotājam nav jāvairās.

Vēl viena zīmīga detaļa ir pamatīgais, krietni uz āru izvirzītais četru kameru bloks aizmugurē. Tas izspraucies tik tālu, ka izvirzījumu diez vai kompensēs pat visbiezākais aizsargvāciņš. Tas nozīmē tikai vienu – ar tālruni būs jāapietas saudzīgi, vai arī vareno kameru aizsargstikls agrāk vai vēlāk iedzīvosies švīkās.

Kopumā korpuss atstāj patīkamu iespaidu. Gludā, platā metāla sānu līste nevainojami savienojas ar abām stikla plāksnēm, piešķirot biznesa klases tālrunim nepieciešamo izskatu. Vienīgi prasās interesantākas korpusa krāsas, kā "Note" pieejamā "Aura Glow". "Ultra" tiek piedāvātas melnā un pelēkā tonī un abi izskatās, maigi sakot, neuzkrītoši.

Veiktspēja

(Raksta autora vērtējums: 10 punkti no 10)

"Ultra" ir komplektēts atbilstoši augstajam pozicionējumam tirgū un potenciālajā pircējā rada sajūtu, ka tajā ne vien nekas netrūkst, bet ir krietni vairāk nekā šodien nepieciešams. Vēstījums ir nepārprotams – šī ir ilgtermiņa investīcija, kas vēl ilgi atbildīs lietotāja vajadzībām.

Tālrunis aprīkots ar jaunāko 7 nanometru arhitektūrā veidoto "Exynos 990" procesoru ar diviem 2,73 GHz, diviem 2,5 GHz un četriem 2,0 GHz kodoliem, 12 GB operatīvo atmiņu un trīs ietilpību atmiņu. DB rīcībā pabija pieticīgākā, 128GB versija. Lai arī izmēģinājumu nedēļās tā šķita pietiekama, ilgtermiņā krātuve varētu izrādīties par knapu, ņemot vērā zemāk izklāstītās kameras spējas.

Veiktspēja pat nav diskusijas vērta. Ierīcē mājo īsts spridzeklis, kam, šķiet nekas nav par grūtu. Tas, protams, atsaucas uz enerģijas patēriņu, taču tas ir cits stāsts. Tiem, kuri mēģinās nokausēt šo motoru, nāksies krietni pacensties. Ne velti veiktspējas testos rezultātus jāmeklē saraksta augšgalā.

Kā "Samsung" flagmaņos ierasts, tālrunī ir ekrānā iestrādāts pirkstu nospiedumu lasītājs un sejas atpazīšanas sistēma. Par tiem var teikt kā par futbola tiesnešiem – nevarēja pamanīt, tātad darbojas labi.

Ekrāns un skaņa

(Raksta autora vērtējums: 9 punkti no 10)

Milzeņa "Dynamic AMOLED" displejs ir par 0,1 collu lielāks nekā "Note 10+" un sasniedz 6,9 collas. Taču tā stūri ir noapaļoti un līdz ar to nogriež vairāk satura nekā "Note" izteikti kantainais ekrāns, tādēļ tā attiecība pret korpusa virsmu ir 89,9%. Tomēr ne stūri, ne arī nelielais priekšējai kamerai atvēlētais «āliņģis» nav ievērības cienīgs traucēklis.

Pats displejs ir brīnišķīgs. 1440x3200 punktu izšķirtspēja veido 511 pikseļu uz collu blīvumu, tādēļ detalizācija ir ļoti augstā līmenī. Augstas izšķirtspējas video tajā izskatās fantastiski, jo īpaši krāsām bagātie. Kamēr robežas slēgtas, ar šo tālruni rokās varat droši doties ekspedīcijās ar ceļojumu video starpniecību. Līdzību ar "Note" stiprina no ekrāna sāniem izvelkamie virtuālie "Edge" paneļi, kuros var salikt īsceļus, biežāk nepieciešamos kontaktus, ziņu virsrakstus, laika ziņas un citas lietas, kurām gribas piekļūt ātrāk.

Pirmo reizi "Samsung" arsenālā ir ekrāns, kas atjaunojas ar 120 Hz ātrumu. To vairāk novērtēs datorspēļu cienītāji, ne biznesa lietotāji. Taču pēdējie var pārslēgt displeju uz taupīgāku 60 Hz režīmu un izbaudīt augstāku izšķirtspēju. Ātrajā režīmā tā tiek samazināta uz 1080x2400 pikseļiem. Displejs atbalsta arī HDR10+, padarot video satura skatīšanos vēl patīkamāku.

Šajā modelī izmantoti divi īsti stereo skaļruņi. Pie tam augšējā atvere ir tik gara un veiksmīgi iestrādāta starp līsti un stiklu, ka to nav viegli aizsegt. Līdz ar to "Ultra" ir viena no nedaudzajām ierīcēm, kurā var pilnvērtīgi baudīt "Dolby Atmos" un darīt to gana skaļi.

Fotokamera

(Raksta autora vērtējums: 9 punkti no 10)

Esam nonākuši līdz "Ultra" intriģējošākajai daļai - četrkāršai kamerai, kas spēj uzņemt 108 megapikseļu attēlus. Diez ko praktiski gan tas nav, jo katra šāda bilde būs aptuveni 25 MB «smaga» un ātri aizpildīs atmiņu. Un kur gan tik lielas bildes likt? Tādēļ "Samsung" izmanto īpašu «pikseļu sasiešanas» tehnoloģiju, kas deviņus pikseļus apvieno vienā «superpikselī». Tādējādi attēlā tiek «ievilkts» lielāks gaismas apjoms un top detalizētākas 12 megapikseļu bildes. Tās padodas augstvērtīgas un skaistas, vienīgi jāuzmanās no kameras vēlmes brīžiem piešķirt attēliem pārāk sulīgas krāsas. Pret to var cīnīties, uzņemot vairākus vienādus kadrus pēc kārtas. Tad kamera pieregulējas un kāda no bildēm būs atbilstošāka dabīgajiem toņiem.

108 megapikseļu priekšrocība ir augstā detalizācija, kas nozīmē, ka pēcapstrādē no foto var izgriezt fragmentu un izveidot par atsevišķu attēlu. Un arī tādā gadījumā labā apgaismojumā uzņemtais attēls izskatīsies labi.

Ar simtkārtīgo pietuvinājumu gan nav tik labi. Līdz 30x bildes vēl ir ciešamas, bet pie lielāka pietuvinājuma bez trijkāja faktiski neko nav iespējams nofotografēt, jo katra sīkākā ierīces kustība pāraug par pamatīgu objektīva mētāšanos. Fokusēšanās šādos apstākļos ir apgrūtināta un bilde sanāk neasa. Noderīgs izgudrojums ir kopējā kadra iekļaušana vienā ekrāna stūrī, lai lietotājs redzētu, kurp ir vērsts objektīvs. Tomēr pie 100x «bilde staigā» arī trijkājī un šādu pietuvināju drīzāk var lietot kaimiņu brokastu galda nopētīšanai, nevis fotografēšanai. Rezultāts nudien nebūs tiks labs, lai tādu gribētos publiskot.

Salīdzinājumā ar citiem "Samsung" tālruņiem, ievērojami uzlabots nakts režīms. Pat pilnīgā tumsā tālrunis 10 sekunžu laikā savāc pietiekami daudz gaismas, lai saskatītu visu kadrā nonākošo. Virs gaišām virsmām gan ielaužas visai daudz dzeltenīgu pleķu, toties naksnīgas debesis izskatās drīzāk pēc zilganas pievakares.

Pieminēšanas vērts vēl ir viena fotouzņēmuma režīms, kas vienā reizē uzņem 8 dažādus attēlus un četrus īsus video, ļaujot izvēlēties labāko, iespēja filmēt 8K video, kas noderēs vien tiem, kuriem mājās ir atbilstošu izšķirtspēju atbalstošs TV, un iespaidīga 40 MP priekšējā kamera.

Akumulators

(Raksta autora vērtējums: 7 punkti no 10)

Pārākās pakāpes vārdā nosauktam telefonam pienākas vispārākā baterija. 5000 mAh akumulators tāds arī ir. Vismaz «uz papīra». Realitātē tam jātiek galā ar rijīgiem patērētājiem, kas brīžiem prasa vairāk, nekā gribētos dot. Jo īpaši ekrāns 120 Hz režīmā, jaudīgā fotokamera un 5G mobilo sakaru tīkla atbalsts. Dienas laikā iztērēt "Ultra" baterijas saturu var bez īpašas piepūles. Pietiks aktīvi pafotografēt, paklejot internetā, paskatīties video un darīt citas ikdienišķas lietas. Nodošanām spēlēm procesu paātrinās vēl vairāk.

Baterijas izturības testā 120 Hz režīmā ar aktivizētu 5G tīklu akumulators izlādējās 9 stundās, 60 Hz un bez 5G – 12 stundās. Nepārtraukta video straumēšana resursus iztukšo aptuveni 15 stundās.

Tiesa, tālrunis piedāvā gana daudz manevrēšanas iespējas. Ja atslēdz 5G tīklu, ko šobrīd tāpat var lietot tikai dažās vietās, ekrānu izmanto 60 Hz režīmā, neizraujas ar 8K video filmēšanu un mazliet savalda procesora jaudu, izvēloties kādu ierobežotas jaudas režīmu, tad situācija būtiski uzlabojas un tālrunis ar vienu uzlādi spēj nokalpot pat pusotru dienu.

Milzeņa piepildīšanai tiek atbalstīta 45W uzlāde un 15W bezvadu uzlāde, kā arī tas bez vadiem var padot elektrību citām ierīcēm ar 9W jaudu. Ar komplektā iekļauto vadu baterija tiek piepildīta aptuveni stundas laikā.

Gala vērtējums

(Raksta autora vērtējums: 9 punkti no 10)

Raugoties uz "Galaxy S20 Ultra" tehniskajiem parametriem, var teikt, ka "Samsung" ir sarūpējis pircējiem ļoti labu ierīci ar jaudīgu procesoru, brīnišķīgu ekrānu un pat skaļām, mārketinga nolūkā izmantojamām inovācijām kā simtkārtīga tālummaiņa. Iepriekš "Samsung" ierīcēm bieži vien ir pietrūcis šādu «revolucionāru» izrāvienu. Vienīgi neatstāj sajūta, ka "Ultra" ir «piedzimusi» nelaikā, jo briestošo globālo ekonomisko grūtību priekšvakarā maksāt gandrīz pusotru tūkstoti eiro par telefonu ir vieglprātīgs lēmums.

Cena 1359 eiro

Vērtējums

"Samsung Galaxy S20 Ultra 5G"

Plusi

108 MP fotokamera ar 100x tālummaiņu

Teicams ekrāns ar 120 Hz atjaunošanās ātrumu

Ļoti jaudīgs procesors

Mīnusi

Ēdelīgās komponentes ātri iztukšo bateriju

Aizmugurējās kameras bloks izvirzīts tālu ārpus korpusa

128 GB iebūvēto atmiņu lielās bildes ātri aizpilda

Tehniskie dati:

Izmērs: 76 x 166.9 x 8 mm

Svars: 222g

Ekrāns: 6.9-collu Dynamic AMOLED, 1440 x 3200 pikseļu izšķirtspēja

Procesors: Exynos 990 (7 nm+ astoņu kodolu 2×2.73 GHz Mongoose M5 & 2×2.50 GHz Cortex-A76 & 4×2.0 GHz Cortex-A55)

Atmiņa: 128 GB iebūvētā un 12 GB operatīvā

Operētājsistēma: Android 10 OS

Akumulators: 5000 mAh

Aizmugurējā četrkāršā fotokamera:

Galvenā 108 MP, f/1.8, 26mm (platā), 1/1.33", 0.8µm, PDAF, ar optisko stabilizācijas sistēmu (OIS)

Telefoto 48 MP, f/3.5, 103mm, 1/2.0", 0.8µm, PDAF, OIS, 10x hibrīda optiskā tālummaiņa

Ultra platleņķa 12 MP, f/2.2, 13mm, 1.4µm

Dziļuma sensors 0.3 MP, TOF 3D, f/1.0,

Priekšējā fotokamera: 40 MP, f/2.2, 26mm, 0.7µm, PDAF

Komentāri

Pievienot komentāru