Pērn Baltijā Samsung pārdevis 800 tūkstošus mobilo ierīču 

"Samsung" Baltijas valstīs 2019. gadā kopumā pārdevis vairāk nekā 800 tūkstošus mobilo ierīču, tostarp viedtālruņus, planšetdatorus, viedpulksteņus un citas.

Anda Asere, 14.2.2020
1/2

Foto: EPA/SCANPIX/LETA

""Samsung Electronics Baltics" mobilo ierīču segmentam 2019. gads bijis veiksmīgs – tas zīmīgs ar ieņēmumu pieaugumu jau trešo gadu pēc kārtas," teic Jurijs Bušmaks, "Samsung" IT un mobilo tehnoloģiju nodaļas vadītājs Baltijā.

"Samsung" galvenajām viedtālruņu jeb flagmaņu sērijām, kurās ietilpst jaunākie "Galaxy S" un "Note" viedtālruņi, pārdošanas apjoms Baltijas valstīs 2019. gadā pieaudzis par 20%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Tas esot līdz šim augstākais rezultāts gan "Galaxy S", gan "Note" sērijā.

Vērtējot Baltijas valstu mērogā, Latvijā pārdota aptuveni trešdaļa visu "Galaxy S10" sērijas viedtālruņu (31%), savukārt vispopulārākie tie bijuši Lietuvā (47%).

J. Bušmaks stāsta, ka "Samsung" 2019. gadā turpināja darbu arī pie produktu portfeļa attīstīšanas. "Šobrīd "Samsung" piedāvā pārdomātu un vispusīgu ierīču klāstu – sākot ar A sēriju, kas ir paredzēta gan prasīgiem jauniešiem, gan praktisku un funkcionālu tālruņu lietotājiem un ir vidējā cenu kategorijā, turpinot ar S sēriju, kas ir moderni un ļoti tehniski spēcīgi viedtālruņi, līdz pat "Note" sērijai, kura veidota pamatā profesionāļiem, kuriem ikdienā nepieciešams jaudīgs viedtālrunis un "SPen" irbulis.

Tas ļauj mums atbildēt patērētāju vēlmēm un nosegt praktiski visas vajadzības, kā rezultātā jebkurš interesents no ierīcēm var izvēlēties tieši sev atbilstošāko. Sakārtotais piedāvājums veicinājis arī pārdoto ierīču skaita pieaugumu par 10% visās mobilo ierīču kategorijās. Šo tendenci novērojam jau vairākus gadus, arī 2019. gads nebija izņēmums," viņš teic.

Viedpulksteņu pārdošanas apjoms stabili aug un 2019. gada jauninājumi palīdzējuši šai kategorijai piedzīvot vēl lielāku izrāvienu. Strauja attīstība redzama arī austiņu segmentā. "Paredzu, ka tā turpināsies arī 2020. gadā," tā J. Bušmaks.

Planšetdatoru segmentā, kas pats par sevi šobrīd ir diezgan stagnējošs tirgus, "Samsung" tirgus daļu Baltijas valstīs izdevies palielināt par vairāk nekā 10%.

Pamatā tas esot noticis, pateicoties produktu klāsta restrukturizācijai.

"2019. gadā cieši sadarbojāmies ar partneriem 5G un E-SIM ierīču ieviešanā, piemēram, jau no pagājušā gada septembra piedāvājam viedtālruni, kas atbalsta 5G – "Galaxy Note10+ 5G". Gan 5G, gan E-SIM ierīces saglabās aktualitāti arī šogad un turpmākajos gados.

"Samsung" fokusu uz 5G ierīcēm pierāda arī nupat prezentētie viedtālruņi, kas ir uzņēmuma pirmā 5G flagmaņu sērija – tajā ietilpst "Galaxy S20", "Galaxy S20+" un "Galaxy S20 Ultra" modeļi. Tāpat šogad beidzot Latvijas tirgū piedāvāsim arī pavisam inovatīvu "Galaxy Z Flip" viedtālruni, kas ir vizuāli un tehnoloģiski ļoti iespaidīgs modelis – ar salokāmu ekrānu," stāsta J. Bušmaks.

Kopumā viedtālruņu tirgus ir diezgan piesātināts, bet viņš saredz iespēju izaugsmei tieši 5G ierīču un premium segmenta viedtālruņu kategorijā. Arvien aktuālāks kļūs lietu internets un mākslīgais intelekts kombinācijā ar jau ierastām viedtālruņu funkcijām, piemēram, jaunajos "Galaxy S20" ir ievērojami uzlabota kamera, pateicoties tieši mākslīgā intelekta sniegtajām iespējām.

J. Bušmaks norāda, ka šogad Baltijas valstīs "Samsung" saglabās uzsvaru arī uz drošību, ar to saprotot gan drošas ierīces, kurās jau mikrosistēmas līmenī integrēti drošības risinājumi, gan atbildīgu ierīču lietošanu.

"Turpināsim arī viedtālruņu atpirkšanas programmu, kas ļauj atdot pārstrādei savu nevajadzīgo mobilo ierīci un atgūt ierīces atpirkuma vērtību, kā arī papildu bonusu līdz pat 100 eiro. Šī programma motivē cilvēkus dabai draudzīgā veidā atbrīvoties no liekā, pretī saņemot finansiālu labumu," viņš saka.

Tevi varētu interesēt

"Samsung" oficiāli atklājis "Galaxy Z Flip" viedtālruni, kas izceļas ar uzņēmuma pirmo salokāmo...

"Samsung" pašā gada sākumā prezentētais "Note 10 Lite" sniedz iespēju lielākam patērētāju...

Viedierīču ražotāji "Samsung" un "Huawei" atkal cīnās par labākā vietu, šoreiz 5G...

Elektroierīču ražotājs "Samsung" šogad Lasvegasā notiekošajā izstādē "Consumer Electronics...

Pateicoties eSIM atbalstam, "Samsung Galaxy Watch Active2" dāvā lietotājam greznību dažkārt neņemt...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

"Samsung" oficiāli atklājis "Galaxy Z Flip" viedtālruni, kas izceļas ar uzņēmuma pirmo salokāmo...

Francijas patērētāju aizsardzības un krāpšanas apkarošanas birojs DGCCRF piektdien paziņoja,...

"Samsung" pašā gada sākumā prezentētais "Note 10 Lite" sniedz iespēju lielākam patērētāju...

Zīmola "Blackberry" viedtālruņu nākotne šobrīd nav skaidra, vēsta "CNN"....

Jaunākais "Cat" triecienizturīgais tālrunis "S52" ieguvis plānāku korpusu un tagad ir lietojams...

Viedierīču ražotāji "Samsung" un "Huawei" atkal cīnās par labākā vietu, šoreiz 5G...

No "Huawei Watch GT 2" var piezvanīt un runāt caur iebūvēto mikrofonu, kā arī...

Drīzumā tirgū būs pieejams "OnePlus" viedtālrunis ar elektrohromatiskā stikla tehnoloģiju, kas...

Elektroierīču ražotājs "Samsung" šogad Lasvegasā notiekošajā izstādē "Consumer Electronics...

"OnePlus" jaunajam "7T Pro" izvēlējies dīvainu pieeju – minimāli uzlabotu tālruni piedāvāt iespaidīgā...