Viedierīces

Tehnoloģiju apskats: Samsung Galaxy Tab S6 - magnētu stiprināta draudzība

Jānis Vēvers, 27.09.2019

Pārējās fotogrāfijas skatāmas tālāk raksta galerijā!

Foto: Jānis Vēvers

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Samsung Galaxy Tab S6 pamatoti izvirza kandidatūru uz šā brīža labākā Android operētājsistēmas planšetdatora troni

Kamēr daļa elektronikas ražotāju gremdējas pārdomās, ko iesākt ar patērētāju interesi zaudējošajiem Android planšetdatoriem, Samsung konsekventi un pieturoties pie prognozējama laika grafika turpina attīstīt skārienjutīgās plāksnes. Augustā dienasgaismu ieraudzīja jaunākā korejiešu planšete Galaxy Tab S6, kas stājas pirms gada izdotās Tab S4 vietā kā zīmola šī segmenta labākais produkts un viens no nedaudzajiem patiesajiem konkurentiem Apple iPad Pro sērijai. Sanāk, ka Samsung pārlēca pāri piektajai Tab S paaudzei, tajā iekļaujot vien pavasarī tirdzniecībā laisto zemākas cenas vieglo versiju Tab S5e bez S Pen irbuļa atbalsta.

Viena no būtiskākajām Tab S atšķirības zīmēm kopš pirmsākumiem bijis S Pen irbulis, kas to no vienkārša izklaides rīka pārvērš plašāk pielietojamā instrumentā. Un cik sens ir irbulis, tikpat veca ir problēma ar tā glabāšanu. Atšķirībā no Note sērijas viedtelefoniem Samsung inženieri nevēlas S Pen ievietot planšetes korpusā. To arī var saprast – rakstāmais ir tik liels kā īsts zīmulis, tādēļ īpašas kabatas izveidošana nevajadzīgi uzpūstu planšeti. Iepriekš problēma risināta ar vāciņiem, kuros irbulim atvēlēta speciāla vieta. Šoreiz dizaineri ķērušies pie ragiem pašai planšetei. Padomāja, padomāja un izdomāja, ka korpusa aizmugurē var iegrebt seklu iedobi un plastmasas S Pen ievietot nelielus magnētus.

Rezultāts ir tieši tāds, kādu no šāda eksperimenta var sagaidīt. Kamēr irbulim nepieskaras, tas savā gropē turas tīri labi, pat cieši. Taču atliek ar pirkstu nejauši uzsist pa plastmasas nūjiņu, lai tā uzreiz atdalītos no korpusa un nokristu. Līdzīgi notiek ar pieskārienu jebkam. Pat, noliekot ierīci uz galda, nav teikts, ka pacelsiet to kopā ar visu irbuli, nemaz nerunājot par izņemšanu no somas. Problēmas pamatā ir šaurais divu sīko magnētu saskares lauks. Pat pie nelielas novirzes to pievilkšanās spēks kļūst par vāju, lai noturētu dažus desmitus gramu smago rakstāmo. Jāpiebilst, ka irbulis pie korpusa ne vien turas, bet arī lādējas un piepilda akumulatoru dažās minūtēs.

Pati planšete piesaista uzmanību ar ļoti plāno korpusu. Tas ir tikai 5,7 milimetrus biezs jeb par 0,2 mm biezāks nekā Tab S5e. Ne mazāk uzkrītoša lieta salīdzinājumā ar modernajiem telefoniem ir platās apmales ap 10,5 collu ekrānu. To dēļ ekrāns aizņem 82,5% no pieejamā laukuma, un pašas 420 gramus smagās ierīces gabarīti ir 24,45x15,95 centimetri. Ja apmales izdotos nocirpt, planšete abos virzienos būtu gandrīz par centimetru mazāka.

Kopumā ierīce ir askētiska, bez īpašiem dizaina elementiem, ja pie tādiem nepieskaita iegravētos atspīdošos Samsung nosaukuma burtus. Aizmugurē virs irbuļa iedobes ir uz āru izvirzīts duālās kameras bloks, vienos sānos – ieslēgšanas un skaļuma pogas, otros – magnētiskā josla klaviatūras pievienošanai. Vēl visos četros stūros - pa metāla restu komplektam virs skaļruņiem, atvere USB-C spraudnim un atvilktne Nano SIM kartei. Tas arī viss. Tāpat kā Tab S5e, arī šī planšete nav sertificēta atbilstoši ūdens drošības standartiem, tādēļ no mitruma labāk pa gabalu.

Tab S6 ir rīks produktīvam darbam, un tam šeit arī viss ir pakārtots, sākot ar vienu no šā brīža jaudīgākajiem procesoriem Qualcomm Snapdragon 855 ar vienu 2,84 GHz, trīs 2,42 GHz un četriem 1,78 GHz kodoliem, 6GB operatīvo atmiņu un Adreno 640 grafisko karti. Pieejams arī jaudīgāks modelis ar 8GB operatīvo atmiņu un 256 GB datu krātuvi. Mazākajai versijai informācijas glabāšanai atvēlēti 128GB, ko var papildināt ar mikro SD karti ar līdz pat 1TB ietilpību. Tomēr pat mūsu rīcībā pabijušajā versijā jaudas ir atliku likām un ierīces savārgšanu nenācās izjust neviena uzdevuma veikšanā.

Visu viedierīces apskatu lasiet 27. septembra laikrakstā Dienas Bizness, meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!