FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā – trīs nami Miesnieku ielā 

Db.lv piedāvā tuvplānā aplūkot Gada balvai Rīgas arhitektūrā 2018 izvirzītos objektus - šoreiz ieskats dzīvojamo ēku un komercplatību pārbūvē Miesnieku ielā 13, 15 un 17.

Zane Atlāce - Bistere, 18.09.2018
1/20

Foto: Aivars Siliņš/ arhitekts.riga.lv

Kādreizējo viduslaiku noliktavu ēku atdzīvināšana 21. gadsimta Rīgā ļoti veiksmīgi iezīmē senās Hanzas pilsētas pārtapšanu mūsdienīgā reģionālajā centrā, kurš nepārtrauktā attīstības ceļā nav atstājis novārtā savu vēsturisko lomu un šarmu, secina biedrības Zaļās mājas pārstāvis Kristaps Ceplis. Viņaprāt, seno ēku atgriešanās Rīgas nekustamo īpašumu apritē, pirmkārt, jau ir apsveicama no pilsētas vizuālā tēla viedokļa, jo ilgstoši pamestībā un sliktā tehniskā stāvoklī stāvējušās noliktavas radīja nevīžīgu un nesaimniecisku iespaidu vecpilsētas kopējā tēlā.

K.Ceplis uzskata, ka ēku pārtapšana no saimniecisku funkciju veikšanas ēkām par dzīvokļu namiem ir loģiska un pamatota, ņemot vērā namu atrašanās vietu. Vizuāli māju atjaunošana ir izdevusies labi, ļaujot novērtēt arī to vēsturisko nozīmi. Vienlaikus ir rasts cienījams kompromiss starp «toreiz un tagad» lietojot mūsdienīgus arhitektūras un būvniecības risinājumus, padarot ēkas komfortablas atbilstoši mūsu laikmeta prasībām.

Latvijas Arhitektu savienības pārstāve Daiga Dzedone norāda, ka vienlaicīga trīs dzīvojamo ēku pārbūve atjaunojusi un pilnveidojusi iepriekš pilnībā degradētu Vecrīgas pilsētvides posmu. Viņas vērtējumā - emocionāli un subjektīvi vērtējams objekts, ņemot vērā to, ka bija iespējams vērtēt tikai eksterjeru un interjera nobeiguma fāze palika mīkla ne tikai mums, bet pat projekta autoram.

«Kopumā – harizmātisks, ekselents, fascinējošs un vienlaikus diskutabls objekts ar autora, īpašnieka un investora gadsimta pašapziņu. Varam būt lepni par uzdrīkstēšanos! Skaista dāvana Latvijai simtgadē,» spriež D.Dzedone.

Objekta projektētājs SIA Projektēšanas birojs ARHIS, SIA Arhitektoniskās izpētes grupa, pasūtītājs SIA Luxury Living Latvia, būvētājs SIA RCBS.Autori: arhitekti Andris Kronbergs, Raimonds Saulītis, Andis Alksniņš, Anita Šnitko, Vilnis Uzors.

Jau vēstīts, ka izvērtējot visus pretendentus, Gada balvai Rīgas arhitektūrā 2018 žūrija nolēmusi izvirzīt kopumā 10 objektus. Nobalsot par sev tīkamāko objektu iespējams Rīgas pilsētas arhitekta biroja Facebook kontā.

Tradicionāli Gada balva Rīgas arhitektūrā tiek pasniegta oktobra pirmajā pirmdienā - Pasaules Arhitektūras dienā, kas šogad tiks atzīmēta 1.oktobrī. Plānots, ka tradicionāli balva tiks pasniegta iepriekšējā gadā par labāko atzītajā būvē - Pullman Riga Old Town viesnīcā.

LASI VĒL:

FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā – RSU dienesta viesnīca

FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā – viesnīca Kaļķu ielā

FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā – atjaunotais VEF ražošanas korpuss

FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā - nama pārbūve Artilērijas ielā

FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā – biroju ēka Mūkusalas ielā

FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti

Jaunākais izdevums