Tirdzniecība un pakalpojumi

PTAC vērtēs, cik patiesa ir Tele2 reklāma par ātrāko mobilo internetu

Žanete Hāka, 16.02.2017

Foto: Ieva Lūka/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) uzsācis pārbaudi par telekomunikāciju kompānijas Tele2 izplatīto reklāmu, kurā uzņēmums apgalvo, ka tas piedāvā ātrāko mobilo internetu, informē PTAC pārstāve Sanita Gertmane.

Pārbaude uzsākta, gan ņemot vērā patērētāju e-pastus, gan arī citu komersantu neapmierinātību ar šādu rīcību, skaidro PTAC pārstāve, piebilstot, ka reklāma tiks vērtēta aptuveni mēnesī.

Viņa uzsver, ka līdzīgi gadījumi bijuši arī iepriekš, piemēram, kompānijai Bite pagājušajā gadā bija reklāmas, kur viņi pamatoja reklāmu uz Speedtest mērījumiem, ko PTAC uzskatīja par nepieņemamu. Tele2 pašlaik pamato savus apgalvojumus uz SPRK sniegto informāciju, turklāt pagājušā gada decembri, bet interneta ātrums kopumā ir stiepjams jēdziens, jo atkarīgs no daudz un dažādiem faktoriem, uzsver S. Gertmane.

Pārbaude ir uzsākta tikai pirms nedēļas, līdz ar to pagaidām galēju secinājumu vēl nav, taču PTAC pieprasa papildinformāciju kompānijai. Ja komersanti savā komercpraksē izmanto šādus apgalvojumus, tad tos ir jāspēj arī atbilstoši pierādīt, norāda S. Gertmane.

Tele2 komercdirektors Raivo Rosts portālam db.lv skaidro: «Savā reklāmā esam izmantojuši oficiālos Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) interneta kvalitātes mērījumus, tie ir nozarē kvalitatīvākie un uzticamākie dati. Pērn veiktie SPRK interneta kvalitātes mērījumi līdz 500 punktos visā Latvijā apliecina, ka vidējais mobilā interneta ātrums Tele2 tīklā ir 26,89 Mbit/s, kas ir ātrākais, salīdzinājumā ar konkurentiem - Bite tīklā tas ir 11,20 Mbit/s, savukārt LMT - 24,20 Mbit/s. Datus, saskaņojot ar SPRK, izmantojām mūsu reklāmā, jo, lepojamies, ka beidzot esam izvirzījušies līderpozīcijās mobilā interneta ātrumā, kas acīmredzami ir izraisījis neapmierinātību, un pēdējā laikā redzam pretdarbības, mēģinot apšaubīt SPRK mērījumu kvalitāti un mūsu sniegtās informācijas patiesumu. Mēs esam ieguldījuši ļoti daudz darba mūsu tīkla infrastruktūras attīstībai, un SPRK oficiālie mērījumi, kur Tele2 ir uzrādījis pārliecinoši labākos rezultātus, salīdzinājumā ar konkurentiem, ir mūsu apjomīgā darba rezultāts.»

«Saistībā ar izskanējušo informāciju par PTAC pārbaudēm - nekādu oficiālu informāciju no uzrauga puses saņēmuši neesam, taču jau šobrīd PTAC var iepazīties ar mūsu izmantotajiem oficiālajiem mērījumu datiem, kas ikvienam ir pieejami SPRK mājas lapā,» viņš uzsvēra.

Komentāri

Pievienot komentāru