Pakalpojumi

PVD vadītājs: bērnudārzu ēdināšanas iepirkumos tiek «izspiesti» godīgi uzņēmēji

Dienas Bizness, 02.04.2014

Ilustratīvs foto: SXC

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijā dažkārt veidojas situācijas, kad bērnudārzu ēdināšanas iepirkumos tiek uzrādīti produkti, kas vēlāk netiek piegādāti. Tas notiek, «lai konkursos nevarētu piedalīties godīgi uzņēmēji», Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis pauda LNT raidījumā 900 sekundes.

Kā norāda M. Balodis, neretas ir situācijas, ka konkursā uzvarējušais uzņēmējs pēcāk bērnudārzam nepiegādā to pārtiku, ko iepriekš norādījis, piesakoties konkursā. Pēc PVD vadītāja teiktā, ap 40% bērnudārzu varētu tikt piegādāts ēdiens, kas nav veselīgs, piemēram, konservantus saturošs, kā arī lēti iegūstama gaļa utt.

Lai risinātu šo situāciju, pirmkārt, vērība problēmai būtu jāpievērš bērnudārzu vadībai. Tai būtu jāseko, kāds ēdiens iestādei tiek piegādāts, norādīja M. Balodis. Viņš atzina, ka PVD šajā sakarā var piemērot sankcijas, piemēram, soda naudas bērnudārziem par nepiemērota ēdiena pieņemšanu.

Šā gada martā mediju rīcībā nonāca informācija, ka vairākos Jūrmalas bērnudārzos bērni baroti ar neatbilstošu gaļu, ziņoja LNT. Šāda situācija bija izveidojusies bērnudārzā Bitīte un vēl vismaz divos citos Jūrmalas bērnudārzos – kopumā valstī noteiktajām prasībām neatbilstoša gaļas produkcija tika izmantota gandrīz 500 bērnu ēdināšanā. Deklarējot rūpes par bērnu veselību pirmsskolas izglītības iestādēs, kurās bērni pavada lielu daļu no ikdienas, ir noteikti augsti ēdināšanas kvalitātes standartus. Noteikumos, piemēram, teikts, ka gaļas izstrādājumiem – desām, cīsiņiem, sardelēm - jāsatur vismaz 70% gaļas un tajos nedrīkst būt pārtikas piedevas – garšas pastiprinātāju un krāsvielas. Iepriekš PVD Pārtikas uzraudzības departamenta Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas eksperte Svetlana Aļminoviča-Miļjanoviča LNT norādīja, ka bērnudārzu audzēkņu vecāki nav zinājuši, ka šāda desa tiek izmantota viņu bērnu uzturā. Pēc bērnu dietologu domām, šīs vielas var izraisīt stipras alerģiskās reakcijas un ne tikai.