Ražošana

Restarts: Stiga RM laminēs saplāksni

Māris Ķirsons, 20.04.2015

A. Ramoliņš

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Mežsaimniecības un koksnes transporta SIA Stiga RM, investējot aptuveni 0,8 milj. eiro, atjaunojusi bērza saplākšņa rūpnīcas darbu pie Kuldīgas, šogad plāno ieguldīt vēl 2,5 milj. eiro, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Pašlaik saplākšņa rūpnīcā strādā 70 nodarbināto, bet jau maijā tiks izveidota vēl viena maiņa, kā rezultātā strādājošo skaits sasniegs aptuveni 100 un tas jau būs vairāk, nekā SIA Stiga RM kopumā bija 2014. gadā, – 67. «Pašlaik maksātnespējīgās SIA Kurzemes finieris bērza saplākšņa ražotne ir SIA Stiga RM īpašums,» tā uz jautājumu, kāds ir ražotnes statuss, atbild SIA Stiga RM īpašnieks Andris Ramoliņš. Darījums par šīs rūpnīcas iegādi ir veikts šā gada februārī, iegādes summa ir komercnoslēpums. «Tāda ir darījumā iesaistīto pušu vienošanās,» lakoniski uz jautājumu par darījumā iztērēto apmēru atbild A. Ramoliņš.

Plāns – dubultot jaudu

Pašlaik vienā maiņā mēnesī tiek saražoti 500–600 m3 saplākšņa, plānotā otrās maiņas darbība jau ļaus saražot 1000–1200 m3. «Lai to sekmīgi īstenotu, būs nepieciešams iedarbināt otru žāvēšanas kalti; kad šis mērķis būs sasniegts, iedarbināsim otru lobmašīnu un trešo žāvētavu,» perspektīvo ražošanas attīstības plānu ieskicē A. Ramoliņš. Šo mērķi paredzēts sasniegt jau šā gada nogalē. «Šogad ražotnē ir paredzēts investēt aptuveni 2,5 milj. eiro un viens no investīciju projektiem ir tapšanas stadijā,» skaidro A. Ramoliņš. Viņš savu sacīto pamato ar finierkluču šķirošanas līnijas (ar 20 kabatām) būvniecību. «Bija iecerēts, ka šī līnija jau aprīlī strādās, taču ir laika nobīde,» atzīst A. Ramoliņš. Stigas RM pārņemtajā ražotnē «šaurā vieta» ir noliktava, tāpēc tiek plānota angāra būvniecība. «Perspektīvā investīcijas būs saplākšņa laminēšanas līnijā, jo tas ļauj būtiski palielināt produkcijas pievienoto vērtību un līdz ar to arī pārdošanas cenu,» tā A. Ramoliņš. Viņš būtu gatavs šādas tehnoloģiskās līnijas iegādē startēt ES struktūrfondu atbalsta programmā. «Domāju, ka angārs produkcijas noliktavai būs paredzēts arī laminēšanas līnijas izvietošanai, kas plānota nākamo 12–14 mēnešu laikā,» skaidro A. Ramoliņš. Naudas avots ir gan paša uzņēmuma nopelnītais, gan bankas kredīts.

Visu rakstu Stiga RM laminēs saplāksni lasiet 20. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.