Restorāna Naples vadītājs: Restorānos labāki pavāri ir vīrieši 

«Sievietes var garšīgi pagatavot mājās, bet vīrietis redz visu citādāk, tāpēc var radīt inovācijas, izdomāt kaut ko nestandarta,» jautāts, kas ir labāki pavāri - sievietes vai vīrieši, sarunā ar biznesa portālu db.lv saka restorāna Naples vadītājs Dmitrijs Trušins.

Monta Glumane, 29.4.2019
1/18

Restorāna Naples vadītājs Dmitrijs Trušins.

Foto: Ritvars Skuja,Dienas Bizness

«Ja paskatāmies pasaulē, visi slavenākie šefpavāri ir vīrieši,» viņš norāda.

Restorāns šovasar aizvadīs piekto sezonu un tā vadītājs atzīst, ka arī Naples saskaras ar darbinieku trūkumu. Viņaprāt, daudzi cilvēki joprojām turpina izbraukt no Latvijas. D.Trušins uzskata, ka, piemēram, viesmīļa darbs ir viens no grūtākajiem darbiem viesmīlības nozarē, jo visu laiku ir jākomunicē ar viesiem, neatkarīgi no tā, kas ir noticis, vienmēr ir jāsmaida.

«Pat tad, ja klients saka kaut ko nelāgu, tad tik un tā ir jāsmaida un laipni jāatbild. Viesmīļa un pavāra alga ir atkarīga no tā, cik daudz ir darba pienākumu un kāda ir darba pieredze. Domāju, ka visi faktori ir jāsaliek kopā un jāskatās, cik profesionāls ir darbinieks. Mums katru vasaru pirms sezonas ir darbinieku trūkums, jo ziemā strādā mazāk cilvēku. Protams, ka nepieciešami papildspēki, bet tos ir grūti atrast. Mums ir pamata sastāvs un papildu ņemam darbiniekus vasaras sezonai. Tas ir labi tiem, kuri studē Latvijā vai mācās ārvalstīs - atbraucot uz Latviju sezonas laikā var piestrādāt,» komentēja D.Trušins.

Sarunā ar db.lv restorāna vadītājs stāsta, ka Naples pirms pieciem gadiem tika atvērts, jo blakus atrodas restorāna īpašniekiem piederošais naktsklubs First Dacha. «Uzņēmuma vadība vēlējas, lai viesiem naktī būtu, kur paēst. Andrejsalā restorāni strādā līdz pusnaktij vai plkst. 1, tādēļ nakts laikā nebija, kur paēst, un bija jābrauc uz Vecrīgu. Īpašnieks vēlējās izveidot mājīgu vietu, kurā viesi varētu par demokrātiskām cenām paēst,» stāstīja D.Trušins. Viņš novērojis, ka vasaras sezonā klienti restorānu apmeklē pirms došanās uz blakus esošo klubu. Klientu plūsmu ietekmē laikapstākļi un, ja tie ir labvēlīgi, tad daļa apmeklētāju atpūšas restorāna terasē.

D.Trušins atceras, ka sākotnēji Naples bija vien četri galdiņi, terase un baseins, bet katru gadu restorāna vadība cenšas veikt uzlabojumus. «Šobrīd mums nav, kur paplašināties, bet cenšamies uzlabot to, kas jau ir izveidots – atmosfēru, servisu un ēdienu. Ir ļoti daudz pastāvīgo klientu, kas jau pazīst mūsu darbiniekus un kļuvuši gandrīz par draugiem,» pastāstīja D.Trušins.

Vaicājot, vai Latvijā ir pietiekami attīstīta dzeramnaudas kultūra, D.Trušins atzīst, ka tas ir atkarīgs no viesiem. «Daži klienti saprot, ka ir jāatstāj dzeramnauda. Ir klienti, kuri to nesaprot, un nevienam obligāti tā nav jāatstāj. To nedrīkst prasīt, tā klienta izvēle.»

Viņaprāt, citi Andrejsalā esošie restorāni nav Naples konkurenti, jo tiem ir cits koncepts – interjers, cenu politika un arī ēdienkarte. «Mums ir savs urbāns stils, manuprāt, unikāls koncepts, kura nav nekur Rīgā,» teic D.Trušins. Restorāna ēdienkartē uzsvars ir uz itāļu virtuvi. «Taču mēs darām līdzīgi kā Maskavā, lai viesiem būtu viss.»

Piedāvājumā ir arī picas, kurām atrasta pareizā receptūra, un tās tiek ceptas malkas krāsnī. Tāpat restorānā galdā tiek celts pat astoņkājis. D.Trušins novērojis, ka vidējais rēķins divām personām restorānā ir, sākot no 35 līdz 50 eiro.

«Nav galvenais, kas ir piegādātājs. Svarīga ir laba kvalitāte. Ir jādomā, no kurienes paņemt svaigāko - gaļu, zivis un citus produktus. Tas, vai tie ir tieši no Latvijas, ir otrajā plānā,» stāsta D.Trušins.

Tevi varētu interesēt

Pavisam nesen Latvijas Restorānu biedrība publiskajā telpā iezīmēja satraucošu informāciju,...

Rīgas jahtu centra Andrejosta teritorijā, Eksporta ielā 1D un 1E, tiks būvēta...

Nav noslēpums, ka daudzi restorānu nozarē strādājošie par šī biznesa nākotni ir...

Iespējams, līdz sezonas sākumam varētu tapt risinājums tiem ēdinātājiem, kuru vasaras terases...

Latvijas restorānu nozarei 2018. gads ir bijis pagrieziena gads, kad Latvijas Restorānu...

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Modes māksliniece Natālija Jansone radījusi apģērbu līniju degvielas tirgotāja Virši - A...

Dāņu uzņēmējs Stēns Lorenss, kurš plašāk pazīstams kā Luijs Fonteins, kopā ar...

Veģetāriešu un vegānu kafejnīcas Nata cafe saimnieks Ivars Rutkovskis cenšas mainīt sabiedrības...

Dāņu uzņēmēja Stēna Lorensa, kurš plašāk pazīstams kā Luijs Fonteins, sieva Ivonna...

Jau otrajā salonā HairRiga administratora pienākumus pilda robots – numuriņu izsniedzējs, gluži...

Ideja veidot specializētu basketbola veikalu attaisnojusies, bet plašākai attīstībai iespējas...

Šodien Rīgā, Maskavas ielā tika atklāts jaunais iepirkšanās un izklaides centrs Akropole....

Mazumtirdzniecības vietās tabakas izstrādājumus nevarēs izlikt pircēju apskatei un tos varēs iegādāties...

Pašmāju degvielas tirgotājs AS «Virši-A» 2019. gada pavasarī ieviesis izmaiņas uzņēmuma zīmola...

Šodien atklāj iepirkšanās un izklaides centru «Akropole»...