Pakalpojumi

Rīdziniekiem siltuma cena martā un, visticamāk, arī aprīlī un maijā nemainīsies

LETA, 11.03.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīdziniekiem no 1.marta siltuma cena paliks līdzšinējā līmenī - 42,81 lats par megavatstundu (MWh). Šāda siltuma cena būs martā un tiek prognozēta arī aprīlī un maijā, atsaucoties uz dabasgāzes tirdzniecības cenu martā un prognozēm nākamajiem diviem mēnešiem, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja AS "Rīgas siltums" valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis.

Arī februārī siltumenerģijas tarifs Rīgā bija 42,81 lats par MWh, kas ir par 4,4% mazāk nekā janvārī.

Siltumenerģijas patēriņu tiešā veidā ietekmē āra gaisa temperatūra, siltummezglā noteiktais temperatūras režīms un ēkas tehniskais stāvoklis, uzsver uzņēmumā.

Lai samazinātu patērētās siltumenerģijas daudzumu, Rīgas siltums aicina pievērst uzmanību siltuma lietderīgai izmantošanai un atgādina par individuālo siltummezglu regulēšanas iespējām, kas ir izbūvēts gandrīz visos Rīgas namos.

Siltummezgli, strādājot automātiskā režīmā, ļauj regulēt apkures sistēmas un karstā ūdens temperatūru atbilstoši klientu komforta prasībām un maksātspējai. Vēlamo karstā ūdens un apkures sistēmas temperatūru nosaka dzīvokļu īpašnieki. Atbilstoši dzīvokļu īpašnieku pieņemtajam lēmumam ēkas pārvaldnieks vai ēkas apkalpojošais personāls iestata izvēlētos parametrus ēkas siltummezglā.

Rīgas siltums papildus atgādina, ka apkures parametru samazināšana individuālajos siltummezglos par vienu grādu ļauj ietaupīt ap 5% no apkures izmaksām.

Apkures izmaksas ir zemākas līdz pat 50% mājās, kurās kompleksi veikti energoefektivitātes paaugstinoši pasākumi - norobežojošo konstrukciju siltināšana, logu nomaiņa, rekuperatīvās ventilācijas sistēmas izveide, apkures un karstā ūdens sistēmu renovācija.

Rīgas siltums ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.

77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir vairāk nekā 900 kilometri, no kuriem 74% atrodas uzņēmuma īpašumā.

Komentāri

Pievienot komentāru