Rīgā, iespējams, taps arī Lidl loģistikas centrs

2017. gada 03. augusts plkst. 17:53
Autors: Sandra Dieziņa - Elīna Pankovska
Sadaļa: Būve
Dalies ar šo rakstu

Ulbrokas ielā Rīgā taps jauns loģistikas centrs, kas, iespējams, saistīts ar Vācijas zemo cenu veikalu tīklu Lidl. Iedzīvotājus uztrauc, ka šai kompānijai dots noslēpumains labvēlības statuss no Rīgas domes (RD).

Kā liecina Db rīcībā nonākusī informācija, šā gada 4. jūlijā izsniegta būvatļauja loģistikas centra, tehniskās palīgēkas, ūdens rezervuāru, apsardzes posteņa izbūvei Ulbrokas ielā. Šī būvatļauja ir izsniegta uz 1934.gadā dzimušās Baibas Gaisas vārda. Zemesgrāmatas dati arī liecina, ka pērn 22. decembrī starp B. Gaisu un SIA MMS Property Solutions noslēgts nekustamā īpašuma pirkuma līgums un šajā pašā dienā noteikts aizliegums bez MMS Property Solutions rakstiskas piekrišanas šo nekustamo īpašumu atsavināt, dāvināt, sadalīt un apgrūtināt ar lietu tiesībām.

Iedzīvotāji uztraucas, ka aiz Gaisas kundzes slēpjas Lidl veikalu ķēdes attīstītāji SIA MMS Property Solutions, kas saņēmuši netipiski pretimnākošu attieksmi no Rīgas domes – tik liela mēroga projektam nav pieprasīts izstrādāt detālplānojumu, nedz veikt ietekmes uz vidi novērtējumu. Turklāt arī sabiedriskā apspriešana šim projektam nav piemērota. Vēl jo vairāk, atbilstoši spēkā esošajiem noteikumiem piecu dienu laikā no būvatļaujas saņemšanas, pasūtītājam zemes gabalā bija jāizvieto būvtāfele, kas pēc aculiecinieku teiktā objektā nav atrodama un neesot bijusi. Līdz ar to, 4.augustā, atbilstoši likumdošanai, beidzas būvatļaujas apstrīdēšanas termiņš, taču sabiedrībai šāda informācija par iespēju apstrīdēt nav sniegta, informē satrauktie iedzīvotāji.

Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve Ilze Žūka DB norādīja, ka šajā gadījumā sabiedriskā apspriešana nebija nepieciešama. Papildinātajā Būvniecības likumā ir sašaurināts to gadījumu skaits, kad ir nepieciešama sabiedriskā apspriešana. Likumā noteikts, ja blakus dzīvojamai vai publiskai apbūvei ir ierosināta tāda objekta būvniecība, kurš var radīt būtisku ietekmi (smaku, troksni, vibrāciju vai cita veida piesārņojumu), bet kuram nav piemērots ietekmes uz vidi novērtējums, būvvalde nodrošina būvniecības ieceres publisku apspriešanu un tikai pēc tam pieņem lēmumu par ierosinātā objekta būvniecības ieceri. Šis neesot bijis tāds gadījums, piebilda I. Žūka.

Kompānijā MMS Property Solutions Db neizdevās uzzināt detalizētāku informāciju par topošo loģistikas centru. Pa kompānijas norādīto tālruni atbildēja grāmatvedības firma, kurā valdes priekšsēdētāja Mārtiņa Sprūdža telefona numuru ieteica uzzināt citur. Kā liecina interneta resursi, Mārtiņš Sprūdžs 2005. gadā presē tika minēts kā SIA Lidl Latvija pārstāvis, kad kompānija gatavojās attīstīt savu veikalu Liepājā, Ganību un Ventas ielas krustojumā. Vēlāk, 2011. gadā reorganizācijas rezultātā Lidl Latvija tika pievienota Vācijas kompānijai CE-Beteiligungs -GmbH. Tieši CE-Beteiligungs -GmbH ir Lidl ķēdes attīstītājs gan Igaunijā, gan arī Lietuvā un šai Vācijas kompānijai pilnībā pieder pērn oktobrī dibinātā MMS Property Solutions ar ieguldījumu 10,5 miljoni eiro. Jātgādina, ka jūlija beigās kļuva zināms, ka Latvijā, iespējams, varētu ienākt Vācijas zemo cenu veikalu tīkls Lidl. Par to liecina izskanējusī informācija saistībā ar jauna lielveikala būvniecību Rīgā, Dzelzavas ielā 75b, kur sabiedrības asu nosodījumu izraisīja plānotā koku izciršana.

Kā zemes īpašnieks un koku ciršanas ierosinātājs tika minēta SIA Investīciju aģentūra, kas noslēgusi līgumu ar SIA MMS Property Solutions par nekustamā īpašuma pārdošanu. Tiesa, Rīgas pilsētas būvvaldes mājaslapā nebija sīkākas informācijas par šo projektu, tikai norādīts, ka projektā paredzēta pārtikas mazumtirdzniecības veikala jaunbūve, izvietojot to gar Dzelzavas ielas būvlaidi. Līdz šim gan neviena no iesaistītajām pusēm nav skaidri paziņojusi, ka tieši Dzelzavas ielā taps veikals Lidl. Savukārt, Rīgas pilsētas mērs Nils Ušakovs savā Facebook kontā iepriekš netieši to ir apstiprinājis: «Pats par sevi Lidl lielveikals nav sliktākais, ko var atvērt apkaimē. Vismaz cenas tur ir ļoti pieejamas.»

Kāds nozares eksperts, kurš publiski nevēlējās minēt savu vārdu, atzīmēja, ka Lidl nekad nedod apstiprinājumu saviem plāniem. Viņi par sevi nerunā, bet ir laimīgi, ka pa viņiem runā, teica eksperts. Viņš arī piebilda, ka šobrīd ir daudz neskaidrību, lai plānoto Lidl ienākšanu komentētu plašāk. Savukārt Latvijas Pārtikas Tirgotāju asociācijas vadītājs Noris Krūzītis Db sacīja, ka ir vairākas pazīmes, kas liecina – Latvijā, tāpat kā Lietuvā plānota Lidl attīstība. Jāatgādina, ka Lietuvā Lidl ienāca 2016. gada jūnijā, atverot 15 veikalus, bet veikalu skaitu plānots palielināt. Latvijā Lidl gatavojās ienākt 2005. gadā, taču vēlāk plānus mainīja.

LASI VĒL:

Ap iespējamo Lidl veikalu Latvijā daudz neskaidrību

Krūzītis: Lidl ienākšana saasinās cīņu par darbiniekiem

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds