Berlīne un Parīze līdz mēneša beigām nāks klajā ar jauniem risinājumiem, kuriem būtu jāaptur eirozonas parādu krīzes izplatība, paziņojuši Francijas prezidents Nikolā Sarkozī un Vācijas kanclere Angela Merkele.
Pēc svētdien Berlīnē aizvadītajām sarunām abu valstu līderi pavēstīja, ka viņu mērķis ir izstrādāt ilgtspējīgu Grieķijas parādu krīzes risināšanas stratēģiju, vienoties par Eiropas banku rekapitalizāciju un panākt lielāku eirozonas valstu ekonomisko sadarbību. Šie pasākumi tiks izstrādāti līdz G20 valsu samitam 3. – 4. novembrī, vēsta Reuters.
Tomēr abu valstu līderi atteikušies sniegt vairāk informācijas par paredzēto plānu. Vācijai un Francijai ir atšķirīgi viedokļi par to, kā jāveic banku rekapitalizācija, norāda BBC.
Parīze, piemēram, varētu vēlēties izmantot Eiropas finansiālās stabilitātes fonda (EFSF) līdzekļus, lai rekapitalizētu savas bankas, bet Berlīne uzstājot, ka fonds jāizmanto «kā pēdējais līdzeklis».
«Mēs apzināmies, ka Francijai un Vācijai ir īpaša atbildībai, lai stabilizētu eiro. Mums jāsniedz risinājums, kas ir ilgtspējīgs un visaptverošs,» klāstīja N. Sarkozī.
Db.lv jau vēstīja, ka iepriekš Eiropas Centrālās Bankas (ECB) prezidents Žans Klods Trišē paziņoja, ka bankām piedāvās neierobežotus 12 vai 13 mēnešu aizdevumus.
ECB prezidents arī nosauca pašreizējo eirozonas parādu krīzi par «nopietnāko kopš Otrā pasaules kara».