Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Inese Grīnvalde un Agita Akmentiņa–Kūliņa ar silto smilšu terapiju vēlas palīdzēt bērniem un jauniešiem cīņā ar stresu.

"Manas metodes pamatā būs drošas piesaistes teorija, zināšanas par vecumposmu īpatnībām un pieredze speciālajā pedagoģijā, kā arī sadarbība ar vecākiem. Nodarbības domātas ikvienam bērnam no pusotra līdz 16 gadiem un plānotas reizi nedēļā. Jau ir gatavs smilšu kastes parauga modelis ar apsildāmām smiltīm, ko lietosim ne tikai nodarbībām. Šobrīd ar partnerības "Daugavkrasts" atbalstu top lielā smilšu kaste, ar ko gatavojamies sākt strādāt no septembra. Tajā varēs pildīt uzdevumus un vingrinājumus siltās smiltīs arī laikā, kad aiz loga snieg," stāsta Inese Grīnvalde, SIA "BeATUS" līdzīpašniece.

Viņa vairāk nekā desmit gadus ir strādājusi skolā gan ar bērniem un jauniešiem ar smagiem attīstības traucējumiem, kuri nezina, kas ir vecāku rūpes un siltums, gan bērniem no privātās mācību iestādēm, kuri mīlēti un saņēmuši emocionālu drošību, kā arī ar pusaudžiem, kuri ir no tā sauktajām sociālā riska ģimenēm. "Atrodoties ilgstošā stresā, cieš gan veselība, gan savstarpējās attiecības. Mūs visus, neatkarīgi no veselības, vecuma un sociālā stāvokļa, vieno nepieciešamība pēc emocionāla siltuma," saka I. Grīnvalde.

Klīniskie pētījumi apstiprina, ka ilgstošā stresā notiek ievērojami traucējumi bērnu smadzenēs, tiek samazināta spēja koncentrēties un atcerēties, kā arī savaldīties un kontrolēt savas emocijas. Tāpat ilgstošs stress un spēcīgi pārdzīvojumi ir kā palaidējmehānisms daudzām slimībām, kas var būt iedzimtas, bet labvēlīgos apstākļos arī neizpausties cilvēka dzīves laikā. "Tāpēc nodarbību mērķis ir mazināt ilgstoša stresa radītās sekas bērniem un jauniešiem no pusotra līdz 16 gadu vecumam," viņa teic.

Strādājot uzņēmumā "Dabas vēstniecība", kur tostarp citām piedāvā arī nodarbības siltajās smiltīs. I. Grīnvalde novēroja, ka bērniem jau pēc četrām reizēm mazinās grūtības, ar kādām vecāki pie speciālistes vērsušies. Anketējot 50 bērnu vecākus, gūts apstiprinājums, ka pēc četrām nodarbībām būtiski uzlabojusies arī runas attīstība, adaptēšanās spējas bērnu dārzā, miegs un uzvedība.

Ideja veidot atsevišķu kopīgu uzņēmumu, kas specializētos silto smilšu nodarbībās, radās I. Grīnvaldes māsīcai Agitai Akmentiņai–Kūliņai. "Veiksim arī zinātnisku pētījumu, kura mērķis ir pierādīt, ka, darbojoties siltajās smiltīs pēc mūsu izstrādātās metodikas bērniem samazinās stresa radīti attīstības traucējumi," teic I. Grīnvalde.

Uzņēmumam ir noslēgts līgums par telpu nomu ar Ķekavas privāto bērnu dārzu "Raibā pupa". "Aptaujājot vairāk kā 100 vecākus Ķekavā varam secināt, ka vairāk kā 50% vecāku ir ieinteresējušies par pakalpojumu," teic I. Grīnvalde. Smilšu kastes ir pārvietojamas, tāpēc iecerēts, ka pakalpojums būs pieejams ne tikai Ķekavā, bet jebkurā citā Latvijas un pasaules vietā.

Projektu atbalstījusi Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija, tāpat I. Grīnvalde ir piedalījusies starptautiskajā sociālās uzņēmējdarbības akseleratorā "New Door". "Bez šī atbalsta projekts nebūtu tapis. Tāpat nenovērtējama ir palīdzība, ko saņemam no sociālā biznesa inkubatora "Reach for Change" un tā vadītājas Kristīnes Vērpējas. Šis atbalsts mums palīdz fokusēties ne tikai uz sociālo darbu, bet arī uzņēmējdarbību," viņa teic.

db.lv jau rakstīja, ka starptautiskās organizācijas "Reach for Change" Latvijas konkursā "Pārmaiņu līderis 2020" četri uzvarētāji iekļuvuši inkubatorā, lai viņu biznesa idejas palīdzētu uzlabot bērnu un jauniešu dzīves kvalitāti Latvijā un arī ārpus tās, tostarp Ineses Grīnvaldes projekts par attīstošajām nodarbībām siltajās smiltīs. Konkursa uzvarētāji iekļūst "Reach for Change" inkubatorā un saņem atbalstu savu ideju pilnveidošanai, attīstīšanai un veiksmīga finansiālā modeļa izstrādei. Viņiem tiek sniegta mentoru palīdzība, kā arī nodrošinātas nepieciešamās uzņēmējdarbības konsultācijas, iespēja iegūt papildu zināšanas par iespējām attīstīt savas idejas plašākā mērogā, kā arī pieeja plašam starptautiskam biznesa kontaktu tīklam.

Inkubatora programma sāksies jūlijā. Tajā tiek strādāts ar "Reach for Change" radītajiem tiešsaistes rīkiem, ar kuru palīdzību uzņēmējs un arī organizācija seko līdzi biznesa idejas attīstībai un veic individuālu darbu. Tāpat ir aktivitātes visiem dalībniekiem kopā, tiek pieaicināti eksperti un mentori, tiek organizēti dažādi pasākumi.

Komentāri

Pievienot komentāru