Sixt paplašinās velosipēdu nomas tīklu 

Eiropas auto nomas un līzinga pakalpojumu sniedzējs Sixt, kas Rīgā nodrošina velosipēdu nomu, šogad plāno palielināt velosipēdu iznomāšanas staciju skaitu.

LETA, 10.3.2014
1/3

Foto: LETA

Uzņēmums iesniedzis Rīgas domē iesniegumu par piecu zemesgabalu nomu velonomas punktu izveidošanai. Vienu no punktiem plānots izvietot Aleksandra Grīna bulvārī, līdzās Uzvaras parkam, pie viesnīcas Maritim Park Hotel, otru - Mūkusalas ielā pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas, trešo - Doma laukumā, ceturto - atjaunotā Spīķeru kvartāla teritorijā, Krasta ielā, bet vēl vienu punktu iecerēts izvietot Meža prospektā, netālu no zooloģiskā dārza ieejas.

Jautājums par zemesgabalu iznomāšanu Sixt uz laiku līdz pieciem gadiem pirmdien, 10.martā, tiks skatīts Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejā.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments un Satiksmes departaments norādījis, ka tiem nav iebildumu zemesgabalu daļu iznomāšanai velonomas punktu tīkla ierīkošanai, taču, ja komiteja atbalstīs zemesgabalu iznomāšanu, Īpašuma departamenta Nekustamā īpašuma pārvalde publiskos informāciju par zemesgabaliem, lai mēneša laikā arī citas personas varētu iesniegt iesniegumus par zemesgabalu iznomāšanu. Ja uz zemesgabalu iznomāšanu noteiktajā laikā pieteiksies vēl kāds pretendents, zemesgabali iznomājami, rīkojot nomas tiesību izsoli.

Pērn Sixt divriteņus bija iespējams iznomāt 12 stacijās Rīgas centrā un ārpus tā. Deviņi nomas punkti patlaban atrodas uz zemesgabaliem, kurus Sixt nomā no pašvaldības.

2014.gadā plānots nomas punktu skaitu paplašināt līdz vairāk nekā 20 stacijām Rīgā un Jūrmalā.

Apkopojot datus par iepriekšējā sezonā paveikto, Jaudzems norāda, ka kopumā Sixt velonoma 2013.gadā darbojusies sekmīgi. Pērn Sixt velonomas pakalpojumus izmantojuši vairāk nekā 500 jaunu klientu vairāk nekā 1500 braucieniem.

«Lai arī velonoma klientiem bija pieejama no 2013.gada augusta vidus, kad velosezona jau tuvojas noslēgumam, klientu pieprasījums pēc pakalpojuma apliecina, ka Rīgas iedzīvotāji un tās viesi novērtē iespējas, ko sniedz pārvietošanās ar velosipēdu,» atzīmē Jaudzems.

Kā liecina uzņēmuma apkoptā statistika, Sixt velonomā 80% klientu ir rīdzinieki un Latvijas iedzīvotāji, savukārt 20% - ārzemju tūristi. 2014.gadā plānots straujš pakalpojuma popularitātes pieaugums, ko veicinās gan Rīga 2014 kultūras pasākumi, gan plānotā velotīkla paplašināšana, atzīmē Jaudzems.

Pakalpojuma cenu plānots padarīt vietējiem iedzīvotājiem pieejamāku, piedāvājot sezonas abonementus. Velonoma tiks atvērta aprīļa sākumā un darbosies līdz pat oktobra beigām.

Kā ziņots iepriekš, Transporent pērn jūlijā atkārtotā nomas tiesību izsolē iegādājies nomas tiesības uz pašvaldībai piederošiem zemes gabaliem velosipēdu nomas punktu veidošanai Rīgā, informēja Rīgas domes Īpašuma departamentā.

Pašapkalpošanās velonomas punktus Sixt pārvalda uzņēmums SIA Transporent.

Kā liecina Firmas.lv informācija, Transporent nodarbojas arī ar automašīnu iznomāšanu un pārdošanu.

2012.gadā Transporent strādājis ar 7,38 miljonu eiro apgrozījumu un 151 606 eiro peļņu. SIA Transporent dibināta 2005.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 142 287 eiro (100 000 latu).

Uzņēmums pieder četrām privātpersonām, kuras ir arī uzņēmuma valdes locekļi, - 45% Transporent kapitāldaļu pieder Maratam Blatem, 45% - Harijam Briedim, bet pa 5% - Arnim Jaudzemam un Vitai Štelmaherei. Transporent valdes priekšsēdētājs ir Jaudzems.

Zīmols Sixt ieviests 2010.gadā, kad autoparku vadības uzņēmums Transporent kļuva par Sixt Rent a Car un Sixt Leasing franšīzes partneri Baltijas valstīs. Jau vairāk nekā desmit gadus uzņēmums sniedz auto nomas un līzinga pakalpojumus, apkalpo un konsultē Baltijas uzņēmumu autoparkus, kā arī uzņēmumus ar nelielu automašīnu skaitu, kopā apkalpojot vairāk nekā 2500 automašīnas. Baltijā ir pieejami desmit Sixt auto nomas biroji Rīgā, Tallinā, Viļņā, Kauņā un Klaipēdā, kā arī šo pilsētu lidostās.

Tevi varētu interesēt

Lai gan velosezona šogad izstiepusies nedaudz garāka kā citus gadus, kad novembra...

Velonomas pakalpojums Rīgā ir vajadzīgs, un nākamgad tam tiek paredzēts straujš pieprasījuma...

Hermès Horizons komanda (kas parasti attīsta luksusa interjerus automašīnām un privātajām...

Skolas un Lāčplēša ielas krustojumā pie Kaņepes Kultūras centra atklāta Open bike...

Velosipēdu ražotājs Ērenpreiss Original piedalās velo nozares izstādē Eurobike 2013, kas šogad...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Pēdējās dienās daļa oranžo Mobilly zonu uzlīmju uz autostāvvietu maksas aparātiem tiek...

Ieguldot aptuveni 2,2 miljonus eiro, Tele2 ir ieviesis norēķinu sistēmu Singleview....

SIA Latvijas Mobilais Telefons padomi atstājis tās loceklis Kaspars Ozoliņš, kurš amatā...

IK Sandotax taksometra pakalpojumus Aizputes novadā pagaidām vairs nesniegs. Uzņēmums varētu atgriezties,...

Guntaram Kokorevičam piederošais uzņēmums Enerģijas risinājumi iegādājies 10% uzņēmuma...

Uzņēmums Bioinvest iegādājies Latvijas atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma L&T 100%...

Kolonādes kafejnīcas nomas tiesības ieguvusī SIA Pasākumu apkalpošana ir izpildījusi visus...

Videi kaitīgu preču un elektroiekārtu apsaimniekošanas uzņēmums SIA Zaļā josta iegādājies...

Latvijā būtu nepieciešams ieviest stingrāku namu apsaimniekošanas uzņēmumu uzskaiti...

Eiropas Parlaments trešdien apstiprināja sešu tiesību aktu projektus par ES dzelzceļa...