Eksperti

Šobrīd ir daudz nezināmo

Andris Bišmeistars, SIA "Merks" valdes loceklis (sagatavojusi Monta Glumane), 20.05.2020

Foto: publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pasaules mēroga pandēmija un no tās izrietošie ierobežojumi negatīvi ietekmēs būvniecības nozari un "Merko Ehitus" grupas, tai skaitā "Merks", komercdarbību, taču pagaidām nav iespējams līdz galam novērtēt apmēru.

Šobrīd ir daudz nezināmo gan pasaulē, gan Latvijā, kas ietekmē arī būvniecības nozari, bet būvniecība kopumā neapstāsies.

"Merks" sadarbojas ar visām iesaistītajām pusēm, lai pēc iespējas sasniegtu kopīgos mērķus saskaņā ar plānu un pabeigtu būvniecības projektus.

Privātā sektora pasūtījumu samazināšanos un riskus varētu mazināt banku sektora atbildīga rīcība, valdības un starptautisko organizāciju atbalsta pasākumi un straujš publiskā sektora būvniecības pasūtījumu pieaugums.

Privātā sektora klientu pasūtījumi ir ievērojami samazinājušies un valsts iepirkumi spēlēs vadošo lomu jaunajos būvniecības konkursos. Ceram, ka turpināsies valsts investīcijas ēku un infrastruktūras būvniecībā un sagatavošanās darbs pie projektiem tiks paātrināts, lai saglabātu būvniecības nozares dzīvotspēju un darba vietas.

Pozitīvais aspekts ir tāds, ka mūsu būvobjektos darbs turpinās, un šā gada 1. ceturksnī "Merko Ehitus" grupa parakstījusi jaunus būvniecības līgumus 87 miljonu eiro apmērā, kā rezultātā grupas nodrošināto pasūtījumu apjoms ceturkšņa beigās bija pat nedaudz lielāks nekā pirms gada.

Marta beigās "Merko Ehitus" grupa pieņēma lēmumu turpināt būvniecības procesā esošo dzīvokļu attīstības projektu kārtu būvniecību Baltijas valstīs un nākamo trīs mēnešu laikā neuzsākt būvniecību jauniem nekustamā īpašuma attīstības projektiem vai esošo projektu jaunām kārtām. Šis attiecināms tieši uz "Merks" attīstītajiem nekustamā īpašuma projektiem. Attiecīgi turpinām "Merks Viesturdārzs" projekta pirmās kārtas būvniecību, kas ir pēdējā posmā un pirmo kārtu plānots nodot ekspluatācijā šajā ceturksnī.

Krīzē nekustamo īpašumu cenām jāsamazinās 

Sarūkot iekšzemes kopproduktam un ekonomiskajai aktivitātei, arī nekustamo īpašumu cenām ir jāsamazinās,...

Ārkārtējās situācijas laikā cilvēkiem ir iespējams iegādāties sev piemērotu dzīvokli no "Merks" - mēs esam izstrādājuši papildu drošības pasākumus, lai ierobežotu vīrusa izplatīšanos, nodrošinātu darbinieku drošību un aizsargātu klientus. Piedāvājam dzīvokļu apskates veikt attālināti, izmantojot video zvanus. Piedāvājam arī klātienes dzīvokļu apskates, ievērojot papildu drošības pasākumus – roku dezinfekcija, distances ievērošana, aizsarglīdzekļu rokām un sejai izmantošana.

Komentāri

Pievienot komentāru