Pakalpojumi

Sporta klubos maksimālo cilvēku skaitu rosina noteikt atbilstoši kluba izmēriem

LETA, 14.05.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sporta klubu tīkls "Lemon Gym" aicina sporta klubu apmeklētāju maksimālā skaita ierobežojumus noteikt atbilstoši sporta klubu izmēriem, proti, pēc to platības, atklāja sporta kluba "Lemon Gym" Latvijas reģiona vadītājs Jevgenijs Beļakovs.

Viņš rosināja Veselības, Izglītības un zinātnes ministrijas aicināt pārskatīt lēmumu par ierobežojumiem un atļaut atvērt sporta zāles ar noteikumu, ka katrai personai tiek nodrošināts minimāls brīvas vietas daudzums - no četriem līdz 10 kvadrātmetriem - un divu metru distance starp klientiem.

"Mēs uzskatām, ka nav pareizi salīdzināt lielos sporta klubus "Lemon Gym" ar platību no 1000 līdz 1600 kvadrātmetriem ar mazām studijām un platību līdz 250 kvadrātmetriem. Kur ir lielāks risks? Lielajā, labi ventilējamā zālē vai nelielā studijā, ja abiem ir vienāds klientu skaits?" jautāja Beļakovs, iesakot ierobežot maksimālo cilvēku skaitu pēc platības, nevis radīt vienādus nosacījumus mazām studijām un lieliem klubiem.

Beļakovs pauda sapratni, ka ar šādām prasībām nevarēs nodrošināt pakalpojumu visiem klientiem, taču vienlaikus uzskata, ka strādāt ar šādiem nosacījumiem var būt pārāk grūti.

Viņš atzīmēja, ka pašlaik klientu interese par sportu ir diezgan liela. Katru dienu "Lemon Gym" saņem e-pastus un zvanus ar jautājumiem par klubu atvēršanas datumu. Uzņēmums atbild, ka datumu varēs pateikt tad, kad Izglītības un zinātnes ministrija aprakstīs prasības detalizētāk, jo tas ir svarīgi, lai nodrošinātu drošību darbiniekiem un klientiem.

Jautāts, kā "Lemon Gym" plāno nodrošināt Covid-19 drošības pasākumus treniņos un sporta zālēs, Beļakovs atklāja, ka izveidota procedūras, kas jāievēro treneriem, darbiniekiem un klientiem. Darbinieki nēsās sejas aizsargmaskas un cimdus, kā arī mērīs temperatūru ik pēc trīs stundām. Šos paši drošības noteikumi ieteikti arī treneriem. Arī klientiem ieteiks mērīt temperatūru pirms sportošanas. Pēc viņa sacītā, ja temperatūra pārsniegs 37,3 grādus, tad darbinieku aizvietos cits kolēģis.

Viņš stāstīja, ka visos klubos dušās ir starpsienas, tomēr dažas kabīnes būs slēgtas, lai tiktu ievērota divu metru distance. Tāpat tiks izvietoti paziņojumi par distanci un klubā skanēs audio atgādinājumi. "Kā arī, epastā, ko sūtīsim mūsu klientiem būs rekomendācija pēc sportošanas, ja ir iespējams, pieņemt dušu mājās," stāstīja "Lemon Gym" reģionālais vadītājs.

Pēc viņa sacītā, "Lemon Gym" klubos būs pietiekami daudz dezinfekcijas līdzekļu, lai notīrītu trenažierus un inventāru. Līdzekļi tiks novietoti visā sporta zālē un ģērbtuvēs, lai klienti to varētu izmantot pirms saskares ar aprīkojumu. Roku dezinfekcijas līdzekļi tiks izvietoti arī klubos pirms ieejas un blakus izlietnēm. Reģistratūrā izmērīs un atzīmēs drošu divu metru distanci, kā arī pārliecināsies, ka ir nodrošināts drošs attālums starp kardio un spēka trenažieriem.

Tāpat katram klientam būs jādezinficē sporta aprīkojums pirms un pēc lietošanas, kā arī paliek spēkā obligātā prasība: uzklāt uz trenažieriem personīgo dvieli, kas ieviesta 2016.gadā. Katru stundu "Lemon Gym" darbinieki notīrīs kontakta virsmas ar dezinfekcijas līdzekļiem un uzkopšanas kompānija tīrīs klubu gan dienas laikā, gan naktī. Nākamajos mēnešos rosinās norēķināties ar karti vai ar pārskaitījumu. Ventilācija klubos darbosies ar maksimālu jaudu.

Runājot par cilvēka plūsmu, Beļakovs stāstīja, ka klienta apmeklējums tiks reģistrēts klientu vadības sistēmā un cilvēku skaits sistēmās būs redzams visiem administratoriem. "Mēs arī centīsimies panākt, lai visi klienti tiešsaistē varētu pārbaudīt klubu kapacitāti. Šī funkcija ļaus klientam izvēlēties klubu, kurā šobrīd būs mazāk cilvēku. Visi biedri varēs apmeklēt visus klubus vismaz līdz jūlijam, tāpēc kopējais klientu skaits tiks sabalansēts starp klubiem," viņš norādīja.

Jautāts, vai darbu atsāks viss komplekss vai tas notiks pakāpeniski, Beļakovs sacīja, ka tas ir atkarīgs no ierobežojumiem, kuri tiks piemēroti pirms atvēršanas. "Mūsu mērķis ir atvērt visu kompleksu, protams, ievērojot maksimālās drošības prasības," viņš sacīja.

Jau ziņots, ka Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludinātā ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9.jūnijam, vienlaikus lemjot par būtisku dažādu ierobežojumu atvieglošanu, tostarp pulcēšanos līdz 25 cilvēkiem, ievērojot distanci. Ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību, ārkārtējā situācija Latvijā ir kopš 13.marta.

Komentāri

Pievienot komentāru