Citas ziņas

Starptautiskā skola Ekziperī ieviesusi robotikas kursu visās klasēs

Zane Atlāce - Bistere, 20.01.2020

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Starptautiskajā skolā "Ekziperī" (Exupery) atklāta robotikas un programmēšanas nodarbību klase "Robotics", kurā 1. līdz 9. klašu audzēkņi varēs veidot savus robotus, mācīties tos vadīt, apgūt matemātikas jēdzienus un programmēšanu.

Kompānijas Robbo Somijas filiāle (Robbo Finland) ir uzstādījusi 10 komplektus, kas sastāv no robotizēta mehānisma, plates robota vadībai, papildus devēju komplekta un programmnodrošinājuma.

Turklāt skola ir iegādājusies izglītojošu 3D printeri, lai apgūtu prototipēšanas un 3D drukāšanas pamatus. Ar tās palīdzību bērni varēs patstāvīgi izgatavot savu nākotnes robotu korpusu daļas un mehānismus.

"Robbo robotu konstruktori ir radīti uz atvērtās programmatūras un aparatūras nodrošinājuma bāzes, kas padara mācību procesu daudz efektīvāku," saka skolas direktors Rojs Vaits.

Sadarbība ar Ekziperī skolu ir pirmā kompānijas Robbo pieredze darbā ar iestādēm Latvijā. "Mums ir tuva ideja, ko praksē īsteno Ekziperī Starptautiskajā skolā: izglītot radošus, atbildīgus un neatlaidīgus bērnus, dodot viņiem iespēju apgūt prasmes, kas nepieciešamas panākumu sasniegšanai nepārtraukti mainīgajā pasaulē," sacīja Robbo dibinātājs Pāvels Frolovs

Viņš piebilst, ka Robbo produkti ir pārstāvēti 16 valstīs un arī Latvijas tirgus uzņēmumam ir pievilcīgs.

Robbo ir starptautisks uzņēmums, izglītības robotu sistēmu, kas veidotas uz atklātas programmatūras un aparatūras nodrošinājuma bāzes, izstrādātājs. Uzņēmuma galvenās nodaļas atrodas Somijā (Robbo Finland), Krievijā (AS "Robbo") un Japānā (Robbo Japan). Ar Robbo palīdzību tiek apmācīti 50 000 bērnu vairāk nekā 200 skolās un 110 pulciņos 17 pasaules valstīs: Somijā, Krievijā, Lielbritānijā, ASV, Spānijā, Vācijā, Itālijā, Vjetnamā, Taizemē, Ķīnā, Kazahstānā, Baltkrievijā, Ukrainā, Tadžikistānā, Izraēlā, Japānā un Latvijā.

Robbo divas reizes ir uzvarējusi Google RISE Awards konkursā, kā arī ir Somijas ("FinLanding") un Japānas ("Fukuoka Startup Day") valdību konkursos.

DB jau vēstīja, ka 2016.gadā Piņķos darbu sāka Exupéry International School, kuras būvniecībā tika investēti 11 miljoni eiro.

Starptautiskā skola Ekziperī ir privātā starptautiskā skola Rīgā (Latvija), kas piedāvā pilnu izglītības ciklu bērniem vecumā no 18 mēnešiem līdz 17 gadiem no Latvijas, Baltijas valstīm un citām pasaules valstīm. Tā ir daļa no IB (International Baccalaureate) skolu starptautiskās kopienas. Skola darbojas pēc stingriem Starptautiskā bakalaura līmeņa sistēmas standartiem un saskaņā ar ANO standartiem, piedāvājot bērniem unikālu izglītības vidi, ņemot vērā jaunākās tendences un labāko izglītības praksi, stimulējot svešvalodu apguvi un multikulturālisma attīstību.