Finanses

Swedbank piešķir 20 miljonus eiro Livonia Partners

Db.lv, 22.04.2022

Jaunākais izdevums

Viens no lielākajiem Baltijas riska kapitāla fondu pārvaldniekiem Livonia Partners jauna fonda investīciju īstermiņa finansējumam saņems 20 miljonus eiro.

Vienošanās ar Swedbank paredz izmantot līdzekļus īstermiņa investīciju finansēšanai, kas ir viens no pirmajiem šāda veida riska kapitāla fondu finansējumiem Latvijā.

Livonia Partners ir viens no lielākajiem riska kapitāla fondu pārvaldniekiem Baltijā, kas spējis piesaistīt investīcijas no augstas reputācijas institucionālajiem investoriem. Kopējais jaunā fonda apmērs ir 136 miljonu eiro apmērā un šobrīd tiek piesaistīti papildus investoru līdzekļi. Livonia Partners ir piesaistījuši finansējumu no Eiropas Rekonstrukcijas un Attīstības bankas (ERAB), Eiropas Investīciju fonda (EIF), Baltijas un Somijas pensiju fondu pārvaldniekiem u.c. Viens no Livonia Partners lielākajiem investoriem ir arī Swedbank Baltijas pensiju fondi.

Kā uzsver Livonia Partners partnere Kristīne Bērziņa, “Viens no galvenajiem fondu pārvaldnieka mērķiem ir ieguldīt vietējos Baltijas uzņēmumos. Arī jaunā fonda uzdevums ir izsniegt riska kapitāla finansējumu vadošiem Baltijas uzņēmumiem, kuriem nepieciešams finansējums 5 līdz 25 miljonu apmērā attīstībai. Mums ir īpašs prieks, ka riska kapitāla investoru vidū ir arī vadošie Baltijas pensiju fondi, kuri uzticas vietējā biznesa izaugsmes potenciālam un ir gatavi ieguldīt tajā daļu savu klientu uzkrājumu”.

Tikmēr Swedbank Uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītājs Jānis Zaļums atzīst, ka “papildu sadarbības aspekts ir ne tikai Livonia Partners atbalsts vietējam biznesam, bet arī ambiciozie ilgtspējas mērķi, kurus šis riska kapitāla fondu pārvaldnieks piemēro savā darbībā. Livonia Partners ir sava ESG politika, kura tiek piemērota arī attiecībā uz investīciju izvērtēšanu un atbalsta sniegšanu. Zināms, ka katra individuālā atbildība ir ļoti svarīga ilgtspējas mērķu sasniegšanā, tomēr tieši kapitāla tirgus un investoru ietekme ir galvenais virzītājspēks ilgtspējas pārmaiņu ieviešanā. Aprēķināts, ka ieguldījumi, kas veikti ilgtspējīgos fondos, rada vairāk nekā 20 reizes lielāku ietekmi uz ilgtspējas pārmaiņu veicināšanu.”

Livonia Partners ir Baltijas mēroga riska kapitāla pārvaldnieks, kura darbība sākās 2013.gadā. Uzņēmumu dibināja vadošie partneri Kristīne Bērziņa, Mindaugs Utkevičs (Mindaugas Utkevičius), Raine Lohmus (Rain Lõhmus) un Kaido Veske (Kaido Veske). Uzņēmums apvieno dibinātāju pieredzi, strādājot ne tikai dažādās tautsaimniecības nozarēs, bet arī dažādos pasaules reģionos.

Primārais riska kapitāla fondu pārvaldnieka mērķis ir dot izaugsmes iespējas tieši vietēja mēroga uzņēmumiem, kuri lolo riskantas, bet ļoti ambiciozas biznesa idejas.

Ar Livonia Partners atbalstu Baltijā attīstījušies tādi uzņēmumi, kā Santa Monica Networks, Hortes, Cgates, Klaasimeister, Thermory u.c. Kopējais Livonia Partners pārvaldītais investīciju portfeļa apmērs pārsniedz 180 miljonus eiro,.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls (LatBAN) un Latvijas Privātā un riska kapitāla asociācija (LVCA) noteikuši nominantus apbalvojumam “Gada investors 2021” par pērnā gada Latvijas nozīmīgākajām investīcijām industrijā.

Uz apbalvojumu pretendē gan privātie investori (komerceņģeļi), gan juridiskie un institucionālie investori, gan privātā un riska kapitāla darījumu konsultanti.

“Gada investors 2021” konferences un apbalvošanas ceremonijas laiks ir pārcelts uz ceturtdienu, 31. martu, plkst. 16.00. Ņemot vērā notikumus Ukrainā, mainīta pasākuma programma, iekļaujot divas ekspertu paneļdiskusijas.

Pirmajā diskusijā informēs par ekonomikas tendencēm un attīstības scenārijiem Latvijā. Otrajā diskusijā uzņēmējdarbības un investīciju vides eksperti no Gruzijas un Izraēlas stāstīs par savu valstu pieredzi – kādas pārmaiņas notiek un kā var atbalstīt valsts ekonomiku kara laikā un pēckara periodā. Savukārt pārstāvis no Ukrainas dalīsies pieredzē galvenokārt par uzņēmējdarbības situāciju līdz karam. “Gada investors 2021” būs skatāms tiešsaistē, LatBAN un LVCA Facebook lapās un LatBAN YouTube kanālā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls (LatBAN) un Latvijas Privātā un riska kapitāla asociācija (LVCA) noteikuši “Gada investors 2021” balvas laureātus par aizvadītā gada nozīmīgākajām investīcijām Latvijā.

Apbalvojumu “Gada investīcija” komerceņģeļu kategorijā par investīcijas apjomu un perspektīvāko nākotnes prognozi saņēmuši investori Ģirts Līcis, Kārlis Cerbulis un Uldis Cērps par 150 000 eiro kopinvestīciju jaunuzņēmumā “WeedBot”, kas izstrādā lauksaimniecības robotus Lielbritānijas tirgum.

Par “Gada investīciju” juridisko un institucionālo investoru sektorā atzīta “Bregal Sagemount” investīcija “Printful”, kas ļāva uzņēmumam sasniegt miljarda dolāru vērtību un Latvijas pirmā vienradža statusu.

LatBAN un LVCA pasākums “Gada investors” pastāv kopš 2015. gada. Tā uzmanības centra ir privātā kapitāla un komerceņģeļu nozares izaugsmes tendences, izceļot un godinot nozīmīgākos tirgus spēlētājus, konsultantus un atbalstītājus.

Komentāri

Pievienot komentāru