Tartu tiek atklāta latviešu kultūrtelpa Just Läti 

Šonedēļ Tartu, Igaunijā tiks atklāta latviešu kultūrtelpa «Just Läti» jeb «Tieši Latvija», informē Tartu latviešu biedrība.

Monta Glumane, 02.04.2019
1/10

Foto: publicitātes

Jaunizveidotā latviešu kultūrtelpa «Just Läti» atradīsies radošo industriju centrā – Aparaaditehas jeb Aprātu cehā. Šobrīd kultūrtelpas izveidē investēti aptuveni 3000 eiro. Lai arī «Just Läti» ir izveidojies no biedrības, tomēr juridiski tas ir pilnīgi neatkarīgs uzņēmums ar savu pamatkapitālu un ilgtermiņa investīcijām no trīs partneru privātajiem ietaupījumiem.

«Šobrīd neesam izmantojuši nekādas citas investīcijas, bet nākotnē plānojam piesaistīt arī projektu finansējumu. Partnerus veikalam mājražotāju vidū daļēji esam atraduši, piemēram, Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības projekta «Livonijas garša» ietvaros, piedaloties projekta partnerību veidošanas aktivitātēs,» stāsta Ilze Salnāja - Värv, «Just Läti» vadītāja.

Viņa norāda, ka ar jaunizveidoto kultūrtelpu vēlas Tartu iedzīvotājus un pilsētas viesus iepazīstināt gan ar latviešu mākslu, gan literatūru, kā arī moderni tautisko apģērbu un rotu dizainu.

Kultūrtelpā būs pieejami mājražotāju gardumi un dzērieni, kā arī produkti no «Skrīveru gotiņa», «Latvijas ķiploks», kā arī «Latnatura» cukuru nesaturošās dabas veltes, «Nature gift» sukādes, Raunas «Mājas makaroni»,«Ķelmēnu maize», «Lukstiņu» un «Mesduspils» medus, kā arī «Doles» un «3 x 9» zālīšu tējas.

Šobrīd uzsākta sadarbība ar tādiem Latvijas dizaina zīmoliem kā «Cita Rota», «Amber Sisters», «San Fashion», «Rain Sister», «When Beji Sleeps», «Renate Rose», «Zaigas izšuvumi», «Baltu rotas» , «Flashionwear» u.c.

Jau vairāk nekā piecus gadus dažādus pasākumus Tartu jeb Tērbatā organizē Tartu Latviešu biedrība, regulāri piedāvājot dažādus latviešu kultūras pasākumus, kā arī veidojot sadarbības projektus ar dažādām Igaunijas diasporām un iesaistoties latviešu organizētajās iniciatīvās.

Jaunākais izdevums