Mobilie sakari

Tele2 ieguldīs 15 tūkstošus eiro sociālās uzņēmējdarbības vides attīstībā

Db.lv, 29.01.2019

Foto: pixabay

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Mobilo sakaru operators «Tele2» kļuvis par sabiedriskās organizācijas «Reach for change» partneri un piešķīris sociālās uzņēmējdarbības vides veicināšanai Latvijā gan finansiālu atbalstu 15 000 eiro apmērā, gan arī palīdzēs ar pieredzi - četri «Tele2» vadošie darbinieki kļūs par mentoriem jaunajiem uzņēmējiem, informē uzņēmums.

Saskaņā ar Labklājības ministrijas datiem, sociālā uzņēmuma statuss Latvijā ir piešķirts tikai 32 uzņēmumiem, lai gan realitātē šajā jomā darbojas krietni vien vairāk uzņēmumu.

«Sociālās uzņēmējdarbības vide Latvijā pamazām attīstās un sakārtojas, taču tai ir liels potenciāls sabiedrības labklājības veicināšanai. Piemēram, Eiropā šī uzņēmējdarbības forma veido aptuveni 10% no Eiropas IKP un nodarbina aptuveni 15 milj. strādājošo. Tele2 sniegtais finansiālais un cilvēkresursu atbalsts paredzēts to sociālo uzņēmumu attīstībai, kuru darbība vērsta uz preču ražošanu vai pakalpojumu sniegšanu bērniem un jauniešiem,» atzīst «Tele2» valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

Pagājušajā gadā tika sakārtota likumiskā bāze sociālās uzņēmējdarbības veikšanai, tādēļ var prognozēt, ka šo uzņēmumu skaits turpinās augt. Jāatzīmē, ka lielākajai daļai Latvijas sociālo uzņēmumu jeb aptuveni 37% darbības joma ir darba integrācija un arī šeit sagaidāma attīstība – darbības jomu paplašināšanās.

«Latvijā ar mūsu organizācijas palīdzību esam atbalstījuši 42 sociālās uzņēmējdarbības projektus, sniedzot zināšanu bāzi par ietekmes mērīšanu, biznesa modeļiem u.tml. Pēc atlases veikšanas, inkubatora atbalstu ir saņēmuši 15 sociālie uzņēmēji, no kuriem 4 šobrīd atrodas mūsu inkubatorā, un kuru darbība (gan ražotie produkti, gan sniegtie pakalpojumi) palīdz uzlabot bērnu un jauniešu dzīvi un labklājību Latvijā,» atzīst organizācijas «Reach for Change» programmas vadītāja Kristīne Jansone.

Visu «Reach for Change» inkubatorā atbalstīto uzņēmēju darbība ir vērsta arī uz līdzdalību ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu (IAM) sasniegšanā. Par IAM ieviešanu nacionālā līmenī visas pasaules valstis sniedz ziņojumu ANO, arī Latvija izvēlējās ziņot tās simtgadē. Latvijas ziņojumā starp citām darbībām tiek minēta arī sociālās uzņēmējdarbības atbalsta sistēmas aprobēšana un jaunā sociālā uzņēmuma statusa piešķiršana, kas tiek pamatota ar to, ka darba devēja sociālajai atbildībai par sociālās atstumtības riskam pakļautajām personām ir jābūt lielākai.