Triāla ražotni Valmierā nolūkojis Krievijas investors 

Bankrotējušā gaļas pārstrādes uzņēmuma Triāls ražotni Valmierā , iespējams, iegādāsies investors no Krievijas.

Sandra Dieziņa, Uldis Andersons, 06.07.2012

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Mediji

DB rīcībā esošā informācija liecina, ka Valmieras gaļas kombināts, visticamāk, jau drīzumā nonāks jauna īpašnieka rokās. Šobrīd tā īpašnieks ir SEB bankas meitasuzņēmums Latektus. SEB bankas pārstāve Agnese Strazda gan norāda, ka viens interesents ir bijis, taču pagaidām nekas nav mainījies un Valmieras ražotne joprojām ir Latektus īpašumā.

Valmieras domes izpilddirektors Jānis Baiks stāsta: «Pagaidām informācija pavisam svaiga – gaļas kombināts atjaunosies. Ir veiksmīgi sanācis, ka ir atrasts investors, kas šo teritoriju pērk, un runa ir gan par gaļas kombināta atjaunošanu, gan par dažādu augstu tehnoloģiju ražošanas uzņēmuma veidošanu šajā teritorijā. Ir gaidāmas jaunas darbavietas, un tas mūs, pirmkārt, interesē.» Viņš atklāj, ka investors ir Krievijas kompānija Gazinvest.

Pašvaldības izpilddirektors paredz, ka gaļas kombināts varētu atsākt darbību jau līdz nākamā gada beigām, pārējā ražošana – tuvākajā nākotnē. Šobrīd notiekot sarunas par investīcijām un ES līdzekļu piesaisti.

To, ka Krievijas investoriem varētu būt interese par gaļas konservu ražošanu, Db atzina Latvijas gaļas ražotāju un pārstrādātāju asociācijas pārstāvji.

Jaunākais izdevums