Pakalpojumi

Uber sper soli tuvāk Rīgai

Anda Asere, 06.07.2016

Enns Metsars

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Nesen parakstītais sapratnes memorands starp Ekonomikas ministriju, Uber un Taxify liek domāt, ka drīzumā tiks sakārtots kopbraukšanas tiesiskais regulējums un tā tiks iekļauta Latvijas transporta pakalpojumu tirgus piedāvājumā

Uber pērnā gada decembrī izpildīja savu miljardo braucienu platformā. Šobrīd vidēji dienā notiek vairāk nekā pieci miljoni Uber braucienu. 20% no tiem tiek veikti uberPOOL ietvaros – cilvēkiem kopīgi dodoties uz darbu un daloties izmaksās par ceļu. Katru mēnesi platformai pievienojas simtiem tūkstoši vadītāju un šobrīd kopumā ir vairāk nekā miljons aktīvo vadītāju. Vairāk par Uber pieredzi un plāniem Latvijā stāsta tā vadītājs Baltijā Enns Metsars (Enn Metsar).

Fragments no intervijas:

Jūs parakstījāt sapratnes memorandu starp Ekonomikas ministriju, Uber un Taxify. Ko tas nozīmē – kādi ir Uber mērķi Latvijā?

Mūsu mērķis ir būt arī Latvijā – šī ir lielākā pilsēta Baltijā. Katru nedēļu mēs analizējam lejupielādes visā pasaulē un katru nedēļu ir simtiem lejupielāžu Latvijā, lai gan mēs šeit nesniedzam pakalpojumus. Šis ir pirmais konkrētais solis. Ministrija ir ieinteresēta inovācijā un gatava palīdzēt dalīšanās ekonomikai; kopbraukšana ir tikai viena daļa no tā. Mēs ticam, ka kopā varam strādāt pie noteikumu rāmja izstrādes, lai šāda veida platformas un uzņēmumi Rīgā var veiksmīgi strādāt.

Kad Uber varētu sākt darbu šeit?

Ja mēs varētu, mēs šeit jau būtu. Redzēsim – konkrētu solījumu pašlaik nevaru dot.

Ja Latvijā vienīgais iemesls, kas jūs attur, ir likumiskais ietvars, kā tas ir bijis citās valstīs – vai tur noteikumi bija vispirms un tikai tad Uber uzsāka darbu?

Patiesībā nē, ne obligāti. Piemēram, Igaunijā kopbraukšanas likumprojekts ir iesniegts parlamentā un rudenī tas varētu tikt pieņemts otrajā vai trešajā lasījumā, bet pakalpojums tur jau ir vairāk nekā gadu. Lietuvā pilsētas mērs pats nāca pie mums un jautāja, ko var darīt, lai Uber tur būtu. Mēs parakstījām memorandu ar Viļņas domi un kopš novembra esam un veiksmīgi strādājam – tas ir bijis viens no labākajiem iesākumiem Eiropā. Mēs vēlamies būt partneris, Baltijā mums ir šāda pieeja un tā ir bijusi veiksmīga.

Mēs runājam ar ministrijām, politiķiem, pilsētas vadītājiem, tirdzniecības kamerām utt.

Visu interviju Uber sper soli tuvāk Rīgai lasiet 6. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.