Būve

Ukraiņu investori sākuši viesnīcas Ibis Style būvniecību Rīgas centrā

LETA, 24.08.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ukrainas nekustamo īpašumu projektu attīstītājs Wisher Enterprise sācis viesnīcas Ibis Style rekonstrukciju Marijas ielā 5. Tā būs jau otrā Ibis Style viesnīca Rīgā. Ar šo zīmolu Rīgā jau strādā viesnīca Karavella, kuras apsaimniekotājs ir SIA Karavella Plus, kas 100% pieder Britu Virdžīnu salās reģistrētajai kompānijai Interkom Group S.A..

SIA Wisher Enterprise LV valdes loceklis Ints Ozoliņš sacīja, ka viesnīcas Ibis Style būvdarbus plānots pabeigt 2016.gada vasarā. Plānotās investīcijas un paredzamo numuru skaitu viesnīcā Ozoliņš pagaidām neatklāja.

Viesnīcas Ibis Style Marijas ielā 5 ģenerālprojektētājs ir SIA B&K Būve, projektētājs - SIA Studio Hermansons. Iepriekš ēkā Marijas ielā 5 līdz 2008.gadam atradās viesnīca Aurora.

LETA jau ziņoja, ka Wisher Enterprise tuvāko divu gadu laikā Rīgā atvērs vēl divas viesnīcas - Pullman Hotel un Ibis Style Hotel, 2014.gada oktobrī konferencē Starptautiskās investīcijas nekustamajos īpašumos Latvijā 2014 sacīja Wisher Enterprise izpilddirektors Aleksejs Abasovs.

2014.gada maijā Ukrainas investori Rīgā jau atklāja Mercure Riga Centre Hotel Elizabetes ielā 101. Viesnīcas izveidē investēti 10,3 miljoni eiro, un tā atvērta pēc franšīzes principa sadarbībā ar Francijas viesnīcu zīmolu Accor.

Tāpat sadarbībā ar Accor" Ukrainas investors "Wisher Enterprise Jēkaba ielā 24 plāno atvērt pieczvaigžņu viesnīcu Pullman Hotel ar 156 numuriem, kurā plānots investēt 20 miljonus eiro.

Viesnīcu bija plānots atvērt jau 2015.gada vasarā, taču būvdarbi ir nedaudz aizkavējušies, aģentūrai LETA sacīja Ozoliņš.

Pērn oktobrī Abasovs arī sacīja, ka divu gadu laikā netālu no Mercure Riga Centre Hotel tiks atvērta Ibis Style viesnīca, arī tā tiks atvērta pēc franšīzes principa sadarbībā ar Accor. Investīcijas šajā viesnīcā Abasovs neatklāja.

«Patlaban visas investīcijas veicam no saviem līdzekļiem, ko nopelnām mūsu projektos Ukrainā, Polijā un Gruzijā. Tomēr ir iespējams, ka Latvijā sadarbosimies ar vietējām bankām un citiem projektiem piesaistīsim to finansējumu. Plānojam, ka Latvijā realizētie viesnīcu projekti sevi atpelnīs deviņu līdz desmit gadu laikā,» sacīja Abasovs.

Viņš uzsvēra, ka tā ir tikai sagadīšanās, ka pirmie projekti, kurus Ukrainas investori attīsta Latvijā, ir viesnīcas. «Viesnīcas nav mūsu pamatbizness, pamatā nodarbojamies ar pārtikas produktu supermārketiem, kinoteātriem, izklaides centriem, akvaparkiem un tamlīdzīgiem objektiem. Mūsu pamatbizness ir investīcijas komerciālajos nekustamajos īpašumos,» skaidroja Abasovs.

Wisher Enterprise LV īpašnieki ir Kiprā reģistrētie uzņēmumi Naidoo Holdings Limited (50%), Axost Investments Limited (25%) un Casnix Investments Limited (25%). 2014.gadā Wisher Enterprise LV strādāja ar 2,09 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 374 630 eiro zaudējumus, liecina Firmas.lv informācija.

Accor jeb AccorHotels (kopš 2015.gada jūnija) ir Francijas viesnīcu operators, kas darbojas 92 valstīs. AccorHotels nodarbina 180 000 strādājošo visā pasaulē.

Pazīstamākie AccorHotels ekonomiskās klases viesnīcu zīmoli ir Ibis Style, Ibis Budget. Vidējā klasē pazīstamākie zīmoli ir Mercure un Novotel, bet augstākajā klasē - Pullman, Grand Mercure, Mama Shelter un citi. Luksusa viesnīcu klasē AccorHotels strādā ar zīmolu Sofitel.

AccorHotels apgrozījums 2014.gadā bija 5,45 miljardi eiro un tika gūta 223 miljonu eiro peļņa.

Komentāri

Pievienot komentāru