FOTO: Park Hotel Ķemeri joprojām operatora meklējumos 

Pieczvaigžņu viesnīcai Park Hotel Ķemeri, kas atradīsies bijušajā Ķemeru sanatorijā, joprojām tiek meklēts operators,

Laura Mazbērziņa, 2018. gada 01. oktobris plkst. 13:14

biznesa portālam pastāstīja Lotfi Abid, SIA Park Hotel Kemeri projekta vadītājs.

Iepriekš tika ziņots, ka līgumu ar viesnīcas operatoru plānots noslēgt jau vasaras sākumā. Tagad kā iespējamais laiks tiek minēts nākamā gada janvāris.

Šobrīd pārrunu ceļā tiekot analizēti pasaules atpazīstamākie viesnīcu operatori ar pieredzi kūrortu industrijā. 2019. gada janvārī tiks noslēgts līgums ar vienu no operatoriem un uzsākti viesnīcas tālākie labiekārtošanas darbi, balstoties uz izvēlētā viesnīcu operatora standartiem. Šobrīd notiek pārrunas ar trim starptautiskiem viesnīcu operatoriem, taču konkrēti nosaukumi netiek atklāti.

Līdz šim viesnīcas ēkā noritējuši remontdarbi, lai sagatavotu to rekonstrukcijai – ierīkota apkures sistēma, kas nestrādāja vairāku gadu garumā, atjaunoti logi, savesta kārtībā drenāžas sistēma, tiek izstrādāti un saskaņoti nepieciešamie tehniskie, tehnoloģiskie un dizaina projekti. Objekta rekonstrukcijas un tehnoloģisko projektu izstrādē piedalījušies starptautiskie un vietējie vadošie eksperti wellness jomā. Tam visam bija nepieciešami gandrīz divi gadi. Viesnīcā ir ar mēbelēm labiekārtoti četri viesnīcas pilotnumuri (Junior Suit, Corner Suit, Standard Double un Standart Twin numuri). Kā mēbeļu, materiālu, aprīkojuma piegādātājus un sadarbības partnerus SIA Park Hotel Kemeri ir izvēlējies Latvijas uzņēmumus.

«Mums ir svarīgi sadarboties ar vietējām kompānijām. Es paļaujos uz vietējo kompāniju kvalitāti, kā arī sadarboties ar vietējām kompānijām ir vieglāk, jo var sekot līdzi visam, kas notiek. Šobrīd esam izstrādājuši četrus pilotnumurus, sadarbojoties ar Latvijas kompānijām un dizaineriem. Bieži izskan dažādi viedokļi par to, ka šeit nekas netiek darīts, bet tā nav taisnība. No tā brīža, kad mēs saimniekojam šeit, nevienā brīdī nekas nav apstājies. Cilvēki jau neredz saskaņošanas procesus, iekšdarbus, plānošanu u.c. lietas. Pirms mēs šeit ienācām, viss bija ļoti kritiskā stāvoklī. Es biju nepatīkami pārsteigts. Viss bija jāsāk no jauna, visu nācās savest kārtībā, jo astoņu gadu laikā, šķiet, ka nekas netika darīts,» saka L. Abid.

Aktīvākā Park Hotel Kemeri rekonstrukcija sāksies 2019.gada janvārī un tiek plānots, ka 18 mēnešu laikā bijušās sanatorijas ēka tiks pilnībā rekonstruēta. «Balstoties uz tirgus attīstības tendencēm, šā gada sākumā tika nolemts veikt izmaiņas Park Hotel Kemeri biznesa stratēģijā, piesaistot vienu no pasaulē atpazīstamiem viesnīcu tīkliem jeb viesnīcu operatoriem. Pēdējo divu gadu laikā tirgū notikušas ievērojamas izmaiņas, atvērta Kempinski viesnīca, pavisam drīz tiek plānota viesnīcas Marriott atklāšana, kā arī Accor Group realizē būtisku attīstības plānu, tādējādi arī pastiprinot ārvalstu viesu interesi par Latviju kā tūrisma galamērķi. Jāatzīmē, ka ievērojami pieaug interese tieši par wellness industriju, kas savukārt motivē starptautiskos operatorus kļūt spēcīgākiem tieši šajā sfērā. Ņemot vērā visus šos biznesa attīstības aspektus, piesaistot starptautisku viesnīcu operatoru, Park Hotel Kemeri mērķis ir kļūt par mūsdienīgu, starptautiski atpazīstamu wellness jeb labsajūtas galamērķi, tajā pat laikā saglabājot Ķemeru medicīnas tradīcijas. Uzskatām, ka atpazīstama operatora piesaiste, palīdzēs ātrāk un efektīvāk iekarot starptautisko atpazīstamību,» stāsta L. Abid.

Smags liktenis

1998.gadā Ķemeru sanatoriju iegādājās uzņēmums Ominasis Latvia, kas piederēja Saūda Arābijas investoram Omāram Saleham Al Hamdi. Kopš tā laika uzņēmums regulāri izpelnījās pārmetumus par privatizācijas nosacījumu nepildīšanu, pārāk lēniem rekonstrukcijas darbiem un nepietiekamu investīciju ieguldīšanu. Vairākkārt tika noteikti datumi viesnīcas atklāšanai, kas netika izpildīti un vienmēr pārlikti. Tāpat uzņēmums regulāri bija iesaistīts dažādās tiesvedībās par saistību nepildīšanu. 2003.gadā viesnīcu ķēde Kempinski bija gatava kļūt par sanatorijas Ķemeri operatoru jeb apsaimniekotāju pēc tās rekonstrukcijas pabeigšanas. Tomēr rekonstrukcija ieilga.

2012.gadā bez pēdām pazuda arābu investoriem piederošā SIA «Ominasis Latvia». Uzņēmums nespēja pabeigt Ķemeru sanatorijas rekonstrukciju un piedzīvoja vienu maksātnespējas pieteikumu un tiesvedību pēc otras.

2014.gada oktobrī savu gatavību iegādāties maksātnespējīgajai Ominasis Latvia piederošo Ķemeru sanatorijas mantas kopumu izsolē apliecināja Park Hotel Kemeri, taču mēnesi vēlāk izsole atzīta par nenotikušu, jo uzvarētājs nebija noteiktajā laikā samaksājis par pirkumu. 2015.gada februārī kreditoru sapulcē tika apstiprināta Ķemeru sanatorijas nekustamā īpašuma pārdošana, un īpašumu nolemts pārdot nodrošinātajam kreditoram SIA Arhiidea. Pārdošanas cena tika noteikta atbilstoši pēdējās nenotikušās izsoles sākuma cenai 2,86 miljoniem eiro. Ķemeru sanatorija Krievijas pilsonim Aleksandram Gusakovam piederošās SIA Park Hotel Kemeri īpašumā oficiāli nonāca 2015. gada 6. februārī, kad tiesa apstiprināja darījumu starp sanatorijas pircēju SIA Arhiidea un SIA Park Hotel Kemeri.

SIA Park Hotel Kemeri ir reģistrēta 2014.gada 16.septembrī. Uzņēmuma īpašnieks ir Krievijas pilsonis Aleksandrs Gusakovs, kurš ir arī viesnīcu ķēdes Heliopark Group īpašnieks. 2014. gada oktobrī par otru uzņēmuma valdes locekli iecēla Andreju Danengiršu. Valde šādā sastāvā bija neilgu laiku, jo kopš 2015.gada Aleksandrs Gusakovs un Andrejs Danengrišs vairs nav valdes locekļi.

Šobrīd oficiālie Park Hotel Kemeri īpašnieki ir starptautiskais investīciju fonds G Capital Europe.

Līgumu ar Park Hotel Kemeri par sanatorijas Ķemeri tehnoloģisko atbalstu un objekta rekonstrukciju ir parakstījis Krievijas viesnīcu tīkls Heliopark Hotels&Resorts, 2016.gada sākumā šis līgums tika pārtraukts. Ieguldījumi sanatorijas rekonstrukcijā būs vairāk nekā 22 miljoni eiro.

Šovasar veikti inženiersistēmu rekonstrukcijas darbi parka zonā.

«Šogad turpinās darbs pie Ķemeru kultūrvēsturiskā parka atjaunošanas, kā arī ceļu infrastruktūras atjaunošanas un jaunu auto stāvvietu izbūves ieceres īstenošanas, veicot degradētās teritorijas revitalizāciju 23 hektāru platībā un paredzot publiski pieejamas infrastruktūras pilnveidi, tai skaitā parka teritorijas labiekārtošanu, ceļu, ielu un tiltu pārbūvi,» pastāstīja Zane Leite, Jūrmalas pilsētas domes pārstāve.

Šobrīd tiek veikta būvprojekta izstrāde «Daudzfunkcionāla dabas tūrisma centra jaunbūvei, Sēravotu ielas jaunbūvei un mežaparka labiekārtojumam». Būvprojekta izstrāde tiks veikta līdz 2019.gada februārim, būvdarbu uzsākšanu paredzot 2019.gada vasarā.

Projekta kopējās plānotās izmaksas ir 7 miljoni eiro. t.sk. plānotais Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums - 6 miljoni eiro, plānotā valsts budžetā dotācija - 158 tūkstoši eiro un pašvaldības līdzfinansējuma summa - 900 tūkstoši eiro.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2016. gada 11. augusts plkst. 16:02

Līdz 2020.gadam Ķemeru attīstībai plānots piesaistīt finansējumu 14,5 miljonu eiro apmērā, žurnālistiem...

2015. gada 09. oktobris plkst. 19:19

Maskavas pilsētas Tagankas rajona tiesa uz diviem mēnešiem ļāvusi arestēt Krievijas viesnīcu...

2015. gada 22. jūlijs plkst. 9:23

Aptuveni piecos gados degradētā Ķemeru teritorija varētu piedzīvot pārmaiņas, kļūt pievilcīga...

2015. gada 20. jūlijs plkst. 15:27

Lielā tīreļa laipas apkārtnē Ķemeru nacionālajā parkā tuvākajos gados plānots attīstīt tūrisma...

2015. gada 03. marts plkst. 12:16

Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācijas valde ārkārtas sēdē...

Nepalaid garām

Latvijas pašvaldības desmitgades garumā cēlušas peldbaseinus, stadionus, kultūras centrus bez...

Restorānu nedēļas projekts lielu peļņu nenes, toties izvelk cilvēkus no mājām iepazīt...

Šodien Dienas Bizness rīkotajā preses konferencē par jaunāko izdevumu Miljonārs tika atklāti Latvijas...

Vecie dēļi iegūst otro dzīvi SIA AW Latvia ražotajās mēbelēs un sienu...

Reizi mēnesī pie veikala «Preces no Vācijas» vērojama mūsdienām netipiska aina -...

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

No šīs sadaļas
2018. gada 17. septembris plkst. 7:03

Rīgā par 25,7 miljoniem eiro top vērienīgs muzeju krātuvju komplekss...

2018. gada 29. augusts plkst. 15:53

Ziemeļīrijas pilsētā Belfāstā otrdien un trešdien ugunsgrēks plosījis 233 gadus vecu ēku,...

2018. gada 28. augusts plkst. 11:02

Baltijas valstu tirdzniecības centru attīstītājs un apsaimniekotājs Linstow Center Management ar...

2018. gada 27. augusts plkst. 17:13

Pāvilostas novada Ulmales stāvkrastā esošā «mājas-kuģis» pagājušajā nedēļā pārvietota...

2018. gada 27. augusts plkst. 14:59

Rīgas Franču liceja skolēni, sākot ar jauno mācību gadu, atgriezīsies vēsturiskajā ēkā...

2018. gada 27. augusts plkst. 13:15

2018. gada jūlijā, salīdzinot ar jūniju, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājās par...

2018. gada 27. augusts plkst. 9:55

Šodien plānots sākt vienus no vērienīgākajiem šī gada ielu būvniecības darbiem Ventspils...

2018. gada 23. augusts plkst. 15:13

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) 23.augustā izsludināja starptautisku metu konkursu TabFab radošā...

2018. gada 23. augusts plkst. 13:27

Skonto grupas uzņēmums Skonto Plan ir sācis fasādes uzstādīšanas darbus unikālam dzīvojamo...

2018. gada 21. augusts plkst. 17:23

Latvijas Futbola federācijas prezidents (LFF) Kaspars Gorkšs kopā ar Rīgas domes amatpersonām...