Ražošana

Ķemeru dūņas minerālūdenim un dūņām rod pielietojumu dabīgā kosmētikā

Anda Asere, 25.06.2020

Jaunākais izdevums

Jaunā kosmētikas zīmola "Kemmern" ražotājs SIA "Ķemeru dūņas" savos produktos apvieno Ķemeru dūņas un sērūdeņraža minerālūdeni.

"Tie ir unikāli dabas resursi, ko var un vajag mācēt izmantot. Kad mums pašām radās vēlme izmantot šo resursu, sapratām, ka iespējas ir ierobežotas, jo augstvērtīgas dūņas var iegūt tikai noteiktā dziļumā un apstākļos. Mums ir palaimējies ar veiksmīgu sadarbību ar SIA "Sanare-KRC Jaunķemeri", kas savā rehabilitācijas centrā jau ļoti sen izmanto peloīdterapiju. Tālāk dūņas tiek īpaši apstrādātas un integrētas ķermeņa kopšanas produktos, kā arī papildinātas ar bioloģiski aktīvām vielām, lai palielinātu produktu bioloģisko efektivitāti,"stāsta Kristīne Juhņeviča, Kemmern zīmola (SIA "Ķemeru dūņas") līdzdibinātāja.

"Mums abām ir svarīga ekoloģiska pieeja procesam, dabīgi, droši un ērti lietojami produkti. Tā arī apņēmāmies ražot dabīgus ķermeņa kopšanas līdzekļus, ko pašām būtu prieks lietot," piebilst otra Kemmern zīmola līdzdibinātāja Mairita Čuda.

Viņa uzskata, ka Latvijas tirgus ir diezgan piesātināts ar dabisku kosmētiku, bet uzņēmums ir atradis īpašu kosmētikas nozari, kur izmanto divus unikālus dabas resursus, kas ir ar senu vēsturi ārstniecībā un dziedniecībā, un šos divus resursus neviens cits kosmētikas ražotājs Latvijā neizmantojot.

Šobrīd uzņēmumam produktu klāstā ir seši produkti - vairāku veidu dūņu ziepes, ķermeņa skrubis, maska un dušas zefīrs. M. Čuda norāda, ka tās ir pamatlietas, kas nepieciešamas cilvēka ķermeņa kopšanai. "Kemmern" pirktākais produkts ir boiaktīvs ķermeņa skrubis un dūņu ziepes. Viņas sola, ka produktu klāsts tiks papildināts. "No Ķemeru dūņām ieguvām ekstraktu, kuru plānots testēt gan vienu pašu, gan maisījumā ar citiem augu šūnu ekstraktiem ar mērķi izstrādāt tādu ekstraktu maisījumu, kurā bioloģiskā aktivitāte būs vislielākā. Projektu plānots īstenot sadarbībā ar zinātnisku institūciju un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstu. Izstrādātie ekstraktu maisījumi tiks integrēti ķermeņa losjonā, rokas un sejas krēmā," teic K. Juhņeviča.

Uzņēmumam ir savs internetveikals "kemmern.lv" un "kemmerncosmetics.com", tāpat tas sadarbojas ar eko un dāvanu veikaliem visā Latvijā. K. Juhņeviča norāda, ka ir gandarīta, ka veikali uzņēmumu uzrunā un aicina sadarboties. "Kemmern" savu produkciju piedāvā arī interneta platformā "Etsy", kur mērķauditorija ir ārvalstu pircēji. "Cenšamies saglabāt pārbaudītas vēsturiskas vērtības un domāt starptautiski, tāpēc zīmola nosaukumu izvēlējāmies "Kemmern", kas ir Latvijas vietvārda Ķemeri vāciskais nosaukums. Aktīvi strādājam pie mūsu atpazīstamības ārpus Latvijas, uzrunājot sadarbības partnerus un piedaloties attālinātās izstādēs," teic M. Čuda.

"Krīzes laika apstākļus izmantojam lietderīgi - pievērsāmies attīstībai, jaunu produktu izstrādei, kas prasa daudz laika, pārbaudījumu un izaicinājumu. Tagad tam visam varam pievērsties bez atrunām, ka nav laika lielu pārdošanas apjomu dēļ," teic K. Juhņeviča.

SIA "Ķemeru dūņas" darbu sāka pērn septembrī. Šobrīd uzņēmums attīstās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Jūrmalas biznesa inkubatorā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Mazumtirdzniecība

Atbalstu e-komercijas attīstībai saņems RichBerry, Ķemeru dūņas un Visi Var

Lelde Petrāne, 14.05.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vairāk nekā 100 uzņēmēji no visas Latvijas pieteikušies "Luminor" organizētajai e-komercijas atbalsta programmai, apliecinot apņemšanos uzsākt un attīstīt tirdzniecību internetā. No visiem pieteikumiem "Luminor" kopā ar projekta sadarbības partneriem izvēlējās trīs uzņēmumus, kuriem sniegs atbalstu, palīdzot izveidot e-komercijas biznesu.

"Visvairāk pieteikumu saņēmām no uzņēmumiem, kurus tiešā veidā skārusi Covid-19 ārkārtas situācija. Tie ir vietējie ražotāji, kuri savus produktus galvenokārt realizē mazos veikalos, kur šobrīd mazinājusies apmeklētāju plūsma, gadatirgos, izstādēs un citos publiskos pasākumos. Ja uzņēmējam nav sava e-veikala, tad pircējus sasniegt šī brīža apstākļos ir samērā grūti, tāpēc vēlamies atbalstīt vietējos uzņēmumus un palīdzēt uzsākt pārdošanu tiešsaistē. Pēc saņemto pieteikumu skaita redzam, ka esam trāpījuši desmitniekā, jo uzņēmēju interese par e-komercijas risinājumiem ir liela, ko apliecina vairāk nekā 100 saņemtie pieteikumi," stāsta Kerli Gabrilovica, "Luminor" vadītāja Latvijā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA "Empyrio" izstrādātā organisko atkritumu dedzināšanas iekārta domāta mazām un vidējām ūdens attīstīšanas stacijām, lai tām nebūtu jāmaksā citām kompānijām par atkritumu izvešanu un utilizāciju.

"Dūņas ir ļoti mitrs materiāls, tajā ir ap 75% ūdens. Tā ir liela problēma ūdens attīrīšanas stacijām visā pasaulē, jo dūņas veidojas lielos apjomos un stacijas maksā daudz naudas, lai tās ar kravas automašīnām aizvestu pārstrādei," saka Aleksandrs Beļskis, SIA "Empyrio" vadītājs. Uzņēmums savu nišu saskatījis mazās un vidējās ūdens attīstīšanas stacijās, kur organisko atkritumu dedzināšanas iekārtas lietot uz vietas, lai nebūtu jāmaksā citām kompānijām par atkritumu izvešanu un utilizāciju. Tirgū ir lielam daudzumam domātas atkritumu dedzināšanas iekārtas, bet mazam apjomam risinājumu neesot.

"No ekonomiskā viedokļa tas ir pievilcīgi klientiem, jo palīdz stacijām kļūst neatkarīgām no utilizācijas pakalpojumu sniedzējiem, kas jebkurā brīdī var pārskatīt cenas un sadarbību," saka A. Beļskis.

Komentāri

Pievienot komentāru