Ekonomika

UP Invest iegādāsies Biļešu Serviss īpašnieku Baltic Ticket Holdings

LETA--BNS, 16.10.2019

Jaunākais izdevums

Igaunijas uzņēmēja Margusa Linnamē kontrolētā investīciju kompānija «UP Invest» iegādāsies biļešu tirdzniecības operatoru «Baltic Ticket Holdings» (BTH), kam pieder arī «Biļešu Serviss» Latvijā.

«UP Invest» valdes loceklis un izpilddirektors Svens Nūtmans sacīja, ka investīcijas mērķis ir vēlme paplašināties līdz šim neiekarotā uzņēmējdarbības jomā.

«Uzskatām, ka biļešu aprites tirgum ir paplašināšanās potenciāls Baltijas valstīs un Baltkrievijā, kur pašlaik darbojas BTH. Mēs arī augstu vērtējam kompānijas neseno attīstību un valdes ieguldījumu,» teica Nūtmans.

Viņš piebilda, ka sarunas bijušas saspringtas, bet abas puses ir apmierinātas ar darījumu. Puses vienojušās darījuma summu neatklāt. BTH pašreizējā vadība turpinās darbu.

Igaunijas kompānija «Baltic Ticket Holdings» dibināta 2007.gadā, sākotnēji tā pārvaldīja «Piletilevi» Igaunijā un «Biļešu Serviss» Latvijā. 2016.gadā BTH grupai pievienojās «Bilietai» Lietuvā un «Kvitki» Baltkrievijā.

BTH vadītājs Jānuss Beilmanns sacīja, ka kompānijas misija ir sniegt kultūras baudītājiem informāciju un ērtu pieeju biļetēm uz pēc iespējas vairāk kultūras un izklaides pasākumiem. BTH pasākumu organizatoriem piedāvā profesionālus pakalpojumus, tostarp biļešu tirdzniecības organizēšanu, biļešu pārvaldības programmatūras nomu, biļešu autorizācijas programmatūru un tehniskos risinājumus, kā arī mārketinga iespējas BTH pārdošanas kanālos.

Kompānijas biļešu tirdzniecības vietnes gadā reģistrē 45 miljonus apmeklējumu, bet grupas kopējais biļešu pārdošanas apmērs gadā pārsniedz 100 miljonus eiro. Grupas programmatūras attīstīšana un serveru pārvaldība notiek Igaunijā.

Arī pēc īpašnieka maiņas BTH sola turpināt sniegt neatkarīgus, privātā kapitālā balstītus biļešu tirdzniecības vidutāja pakalpojumus.

«BTH turpinās aktīvas investīcijas programmatūras un pārdošanas instrumentu modernizēšanā, ieviešot vairākus sarežģītus pakalpojumus, lai palīdzētu organizatoriem tuvāko gadu laikā piedāvāt saviem apmeklētājiem vēl ērtākus pakalpojumus pirms un pēc pasākuma,» sacīja Beilmanns, piebilstot, ka visu BTH kompāniju darbības mērķis ir sniegt augstākās kvalitātes pieredzi.

Grupas uzņēmumi pārvalda tiešsaistes platformas «www.piletilevi.ee», «www.teatrix.ee», «www.kinkekaart.ee», «www.bilesuserviss.lv», «www.bilietai.lt», «www.kvitki.by», «www.teatr.by» un «www.vpodarok.by». Tāpat BTH tirdzniecības punkti sadarbojas ar lieliem un labi zināmiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, piemēram, «Selver», «Circle-K», «Latvijas Pasts», «Rimi», «Maxima», «Vaga», «Jevrosetj», kā arī ar teātriem un koncertzālēm visās valstīs.

BTH grupas uzņēmumos strādā 111 cilvēku.

Darījumam ir jāsaņem iesaistīto valstu konkurences uzraugu apstiprinājums.

«UP Invest» kapitālā 78% akciju pieder Linnamē, bet 20% - Ivaram Vendelinam. «UP Invest» pieder plašs uzņēmumu portfelis.

SIA «Biļešu serviss» dibināta 2000.gadā, un tās pamatkapitāls ir 28 45 eiro, liecina «Firmas.lv» informācija. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks kopš 2007.gada ir «Baltic Ticket Holdings». Kompānija pērn strādāja ar 2,15 miljonu eiro lielu apgrozījumu, kas bija par 19% vairāk nekā 2017.gadā, un nopelnīja 473 553 eiro, peļņai pieaugot par 22%.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

"BaltCap Private Equity Fund III" (BPEF III) iegādāsies uzņēmuma "Baltic Ticket Holdings OÜ" vairākuma daļas, lai atbalstītu tā izaugsmi Baltijā un plašākā mērogā, informē SIA "BaltCap AIFP".

Uzņēmuma mazākuma daļas iegūs līdzinvestors Svens Nūtmans (Sven Nuutmann), kurš darbosies kā uzņēmumu grupas izpilddirektors. Pašreizējā vadības komanda turpinās darbu uzņēmumā. Darījuma noslēgšanai nepieciešama Konkurences padomes atļauja.

"Baltic Ticket Holdings" (BTH), kas dibināts 1997.gadā Igaunijā, ir biļešu tirdzniecības pakalpojumu sniedzējs Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Baltkrievijā, un tajā ietilpst uzņēmumi "Piletilevi" AS, "Biļešu Serviss" SIA, "Nacionalinis bilietu platintojas" UAB un "Kvitki Bel".

BTH galvenā darbības joma ir biļešu tirdzniecība izmantojot digitālās platformas un vairāk nekā 700 klātienes biļešu tirdzniecības vietas. 2019.gadā uzņēmuma pārdoto biļešu apjoms pārsniedza 6 miljonus un aptvēra 36 000 pasākumus. Papildus tam, BTH piedāvā mārketinga un konsultāciju pakalpojumus, nodrošina biļešu programmatūru un aprīkojumu pasākumu organizētājiem. BTH ir pieredze kultūras un sporta pasākumu apkalpošanā, ieskaitot lielākos pasākumus reģionā ar vairāk nekā 100 000 dalībnieku.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Konkurences padome pieņēma lēmumu atļaut apvienošanos, ar kuru OÜ “MM Grupp” caur Igaunijā reģistrētu sabiedrību OÜ “UP Invest” iegūst vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār Igaunijā reģistrētu OÜ Baltic Ticket Holdings, kā arī tās meitas sabiedrībām, no kurām viena reģistrēta Latvijā – SIA “Biļešu serviss”.

Jau šobrīd Latvijā darbojas vairāki OÜ “MM Grupp” uzņēmumi dažādās jomās, piemēram, farmaceitisko izstrādājumu tirdzniecības, ēdināšanas un restorānu, plašsaziņas līdzekļu un izklaides jomā. Lielākie no tiem ir SIA “Magnum Medical”, SIA “A Aptiekas”, SIA “LETA”, SIA “TV NET”, SIA “Apollo Kino”.

Savukārt SIA “Biļešu serviss” nodarbojas ar dažāda veida pasākumu – koncertu, izstāžu, izrāžu un citu – biļešu tirdzniecību, reklāmu un administrēšanu gan elektroniskās tiešsaistes portālos, gan pārdošanas punktos.

Izvērtējot uzņēmumu sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secina, ka apvienošanās rezultātā nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem, kuros darbojas OÜ “MM Grupp” saistītie uzņēmumi Latvijas teritorijā. Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.

Komentāri

Pievienot komentāru
Būve

FOTO, VIDEO: Līvu akvaparku papildina ātrgaitas skeletona trase

Zane Atlāce - Bistere, 03.06.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pēc 8 mēnešus ilgušiem būvniecības un renovācijas darbiem Līvu akvaparka āra pludmalē pabeigta 15 m augstas ūdens skeletona trases izbūve, informē uzņēmuma komunikācijas konsultante Iveta Balode.

Trasei ir divi skrejceļi, ar kopējo garumu 200m, un maksimāli sasniedzamo ātrumu 28km/h. Ātrgaitas nobrauciena kompleksa izbūvē investēti vairāk nekā 400 000 eiro.

Līdz ar to pabeigta āra un Līvu akvaparka kopējās 18 000 m2 atrakciju teritorijas būvniecības trešās kārtas pilnveide un noslēgta akvaparka nekustamā īpašuma attīstības pirmā fāze.Jaunā ātrgaitas ūdens skeletona (Water Slide Mat Racer) trases inženiertehnisko pārbaudi, atbilstoši ES standartiem EN 1069-1, EN 1069-2, veica lielākās sertifikācijas kompānijas, vācu TÜV SUD Tehniskās drošības eksperti. Pēc divu dienu ilga pārbaudes procesa, kura laikā tika veiktas ūdens skeletona trases kompleksa uzstādīšanas, savienojumu un diferencētu braukšanas ekipāžu svara kategoriju komplektācijas manuālās un digitalizētas pārbaudes, eksperts Fēlikss Fritzs sniedza pozitīvu atzinumu.

Komentāri

Pievienot komentāru