Jaunākais izdevums

Enerģētikas grupa “Utilitas” pabeigusi Grobiņas vēja parka iegādi – tas ir viens no lielākajiem vēja parkiem Latvijā, ko veido 33 “Enercon” vēja turbīnas ar kopējo jaudu 19,8 MW.

“Vēja enerģijas attīstība ir daļa no mūsu uzņēmuma ilgtermiņa stratēģijas – veidot vēja un saules enerģijas parkus un nostiprināt mūsu pozīciju kā vienam no lielākajiem atjaunojamās enerģijas ražotājiem reģionā. Esam priecīgi paplašināt savu portfeli, iegādājoties Grobiņas vēja parku, kas papildinās “Utilitas” Tārgales vēja parku, kurš tiks pabeigts 2022. gada rudenī un kura kopējā jauda būs 58,8 MW. Mēs esam apņēmušies ieguldīt atjaunojamās enerģijas sektorā, lai palīdzētu risināt enerģētikas, drošības un klimata izaicinājumus Baltijas reģionā,” stāsta Renē Tammists (Rene Tammist), “Utilitas” vēja enerģijas uzņēmuma “OÜ Utilitas Wind” valdes loceklis.

“Šobrīd Latvijā tikai 3% no saražotās elektroenerģijas ir vēja enerģija, kas, ņemot vērā tās īpatsvaru reģionā, ir zems rādītājs. Iegādājoties Grobiņas vēja parku un turpinot Tārgales vēja parka celtniecību, mēs strādājam pie tā, lai uzlabotu Latvijas enerģētisko drošību, samazinātu atkarību no importa enerģijas avotiem un palielinātu atjaunojamās enerģijas īpatsvaru Latvijā, lai palīdzētu valstij sasniegt tās atjaunojamās enerģijas mērķus,” apstiprina Renārs Urbanovičs, “Utilitas” vadošais projektu vadītājs.

“Līdz 2022. gada beigām tiks sasniegts ilgtermiņa investīciju plāns, kas paredzēja SIA “Privāto Aktīvu Pārvalde” maksimālo investīciju termiņu atjaunojamās enerģijas jomā, konkrēti – vēja parkos, 15 gadu garumā. Ņemot to vērā, uzņēmuma valde ir nolēmusi pārdot konkrēto investīciju portfeli SIA “INPO 24”, kam pieder Grobiņas vēja parks, tādējādi pilnībā slēdzot šo investīciju," informē Grobiņas vēja parka pārdevēja SIA “Privāto Aktīvu Pārvalde” pārstāvis Juris Pētersons.

Grobiņas vēja parku profesionāli uzturējuši “Enercon” speciālisti, nodrošinot augstu darbības efektivitāti visā tā pastāvēšanas laikā. “Utilitas” plāno turpināt vēja turbīnu ekspluatāciju un cer to izmantot kā platformu turpmākai attīstībai reģionā.

“Utilitas” ir orientēts uz ražošanas portfeļa paplašināšanu Latvijā un ir apņēmies sadarboties ar valsti, pašvaldībām, kopienām, zemes īpašniekiem un citām pusēm, lai sasniegtu uzņēmuma mērķus.

Atjaunojamās enerģijas tēma ir kļuvusi nozīmīga arī saistībā ar pašreizējo karu Ukrainā, kas prasa tūlītēju rīcību ne tikai Latvijā, bet visā Eiropas Savienībā, lai stiprinātu Eiropas energosistēmas noturību un neatkarību.

“Utilitas” ir lielākais atjaunojamās enerģijas ražotājs Igaunijā, kā arī lielākais centralizētās siltumapgādes operators valstī.

2021. gadā “Utilitas” saražoja 1,7 TWh siltumenerģijas un 330 GWh elektroenerģijas, no kuriem 66% ir no atjaunojamiem resursiem. “Utilitas” virzās uz oglekļa neitralitāti, radot papildu atjaunojamās enerģijas jaudas un investējot reģiona saules un vēja enerģijā, kā arī plānojot savu pirmo zaļā ūdeņraža izmēģinājuma projektu.

Uzņēmums pieder Eiropas diversificētās infrastruktūras fondam II (European Diversified Infrastructure Fund II), kura aktīvus pārvalda uzņēmuma “First Sentier Investors” (FSI) un uzņēmumu grupas “Utilitas” valdes locekļi. “First Sentier Investors” ir globāla aktīvu pārvaldības sabiedrība, kas pārvalda vairāk nekā 165 miljardus eiro (2021. gada 31. decembrī) aktīvos, kas tiek pārvaldīti institucionālo investoru, pensiju fondu, vairumtirdzniecības izplatītāju, ieguldījumu platformu, finanšu konsultantu un klientu vārdā visā pasaulē.

“Utilitas” vairākuma akcionāram “FSI” ir plaša starptautiskā pieredze atjaunojamās enerģijas nozarē; tā portfelī ir otrs lielākais Portugāles atjaunojamās enerģijas ražotājs “Finerge”, kam ir ievērojamas vēja un saules enerģijas jaudas Portugālē un Spānijā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Slēdzamās zvēraudzētavas Ceļmalnieki zvērus pārstrādā ādās vai pārdod citām novietnēm

LETA, 09.12.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Slēdzamajā zvēraudzētavā "Ceļmalnieki", kurā konstatētas neatbilstības saistībā ar dabas piesārņojumu, esoši zvēri tiek pārstrādāti ādās vai pārdoti citām novietnēm, norādīja zvēraudzētavas nekustamo īpašumu pircēja, uzņēmuma SIA "CR 7" īpašnieces SIA "Crowdestor Investments" pārstāvji.

Vaicāti par Dienvidkurzemes novada Vērgales pagastā esošās zvēraudzētavas slēgšanas plānu, kas līdz 6.dcembrim bija jānodod Valsts vides dienestam (VVD) un Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD), kompānijā sīkākas atbildes nesniedza, vien piebilda, ka plāns tiks īstenots, vai nu dzīvniekus pārstrādājot ādās vai pārdodot citām novietnēm.

Vienlaikus kompānijā skaidroja, ka VVD lēmums par zvēraudzētavas slēgšanu patlaban nav lielākā problēma, kas jārisina, jo dienesta izvirzītās prasības uzņēmumā uztver kā samērīgas un izpildāmas. Problemātiska esot galējā īpašumtiesību saņemšana no maksātnespējīgās AS "Grobiņa", ar kuru "CR 7" noslēgts īpašuma nomas līgums. Kompānijā uzsver, ka, iegādājoties zemi, ko patlaban tā īrē, tiks sakārtoti arī visi pārējie jautājumi attiecībā uz VVD konstatētajām nepilnībām.

Komentāri

Pievienot komentāru