Darba vide

Uzņēmēju vēlēšanu kaujas

Rūta Kesnere, 19.03.2018

Aigars Rostovskis

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

LTRK padomes un tās priekšsēdētāja vēlēšanas solās būt īpaši karstas

Rīt, 20. martā, notiekošās Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padomes un padomes priekšsēdētāja vēlēšanas un debates tādas solās būt vispirms jau tādēļ, ka uz LTRK padomes priekšsēdētāja amatu ir konkurence – kandidē pašreizējais padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis, kā arī uzņēmējs un bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs.

Par vēlēšanu «karstumu» liecina priekšvēlēšanu laika batālijas organizācijā. LTRK padome 11. martā – divas nedēļas pirms vēlēšanām – apturēja jaunu biedru uzņemšanu līdz vēlēšanām. G. Belēvičs nekavējoties paziņoja, ka tas tiek darīts ar mērķi ierobežot konkurenci. Savukārt padome izsaka bažas par iespējamu reiderisma mēģinājumu.

Reiderisma bažas

A. Rostovskis, kura vadītā padome 16 biedru sastāvā nobalsoja par šo lēmumu, izņemot vienu biedru, skaidro, ka tas ticis darīts, lai nodrošinātu, ka par LTRK nākotni izsludinātajā biedru sapulcē lemj LTRK esošie biedri. Līdz ar to, ievērojot LTRK statūtu 3.2., 3.3., 6.1., un 6.8.19. punktus, valdei ir uzdots nodrošināt, ka lēmumus par jaunu biedru uzņemšanu, sākot ar 12. martu, ievērojot statūtos noteikto kārtību, pieņem ne ātrāk kā 21. martā.

A. Rostovskis sniedz arī sīkāku pamatojumu šādam lēmumam: «Pirms nedēļas LTRK sāka saņemt uzņēmēju pieteikumus ar vēlmi iegūt biedru statusu. Tas, protams, ir apsveicami, ka mūsu kļūst vairāk, bet tika konstatēts vēl nebijis lūgums – šie komersanti prasīja rēķinu dalīt atsevišķos maksājumos, kas nozīmētu iegūt biedra statusu jeb balsstiesības biedru kopsapulcē, samaksājot tikai pusi vai ceturtdaļu no noteiktās biedru naudas. Ja šāds gadījums būtu viens, tad nekādu rezonansi neradītu. Diemžēl dažu dienu laikā konstatējām, ka šī jau kļuvusi par ierastu praksi, tādēļ LTRK padomei tika lūgts balsot par jaunu biedru uzņemšanas atlikšanu. Tas arī notika 11. martā, un 16 padomes locekļiem balsojot «par», vienam «pret» un nevienam neatturoties, tika pieņemts lēmums – līdz 21. martam jaunu biedru uzņemšana tiek atlikta. Mēs visi rūpējamies par biedrības reputāciju, tādēļ atvainojamies tiem, kas godprātīgi vēlējās iestāties LTRK, un aicinu to noteikti darīt, sākot ar 21. martu.»

Visu rakstu Uzņēmēju vēlēšanu kaujas lasiet 19. marta laikrakstā Dienas Bizness.

LASI ARĪ:

Belēvičs: LTRK ir jāmainās

Rostovskis: Mani interesē konkrētie fakti

LTRK: Ja bezdarbniekam nebūs iespēja sēdēt uz pabalstiem, tad viņš ies un meklēs iespēju pelnīt

Komentāri

Pievienot komentāru