Gatavo piedāvājumu mikrouzņēmumu transformācijai 

Ir nepieciešams izstrādāt efektīvu, ilgtspējīgu un viegli administrējamu mazā biznesa nodokļu regulējumu, saglabājot iespēju legāli strādāt arī mazajiem komersantiem.

Zane Atlāce - Bistere, 13.1.2020

Foto: pixabay.com

Tā uzskata Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padome. "Mēs uzskatām, ka ir jābūt dažādām uzņēmējdarbības formām, atļaujot arī maziem uzņēmējiem strādāt un realizēties, tāpēc pašreiz gatavojam savu piedāvājumu mikrouzņēmumu transformācijai jeb tālākai evolūcijai," teic prezidents Aigars Rostovskis.

LTRK padome vienojusies par pamatprincipiem nodokļu sistēmas evolūcijai, par virsmērķi nosakot, ka nodokļu ieņēmumi palielināmi uz tautsaimniecības attīstības veicināšanas, konkurētspējas, nodokļu maksātāju skaita pieauguma un ēnu ekonomikas samazināšanas rēķina, informē LTRK pārstāve Rūta Grikmane.

Uzņēmēju biedrības pārstāvji vienojās, ka nav nepieciešams veikt nodokļu politikas reformu, bet jākoncentrējas uz sistēmas evolūciju, kur tiek saglabāts labākais un labots kļūdainais.

"Mēs esam pārliecināti, ka uz nodokļu sistēmu jāraugās nevis no reformas vai revolūcijas, bet gan evolūcijas prizmas., Izmaiņas veicamas tikai tajās jomās, kur nepieciešami uzlabojumi sistēmas efektivitātei, un tām ir jābūt saskaņā ar sasniedzamo mērķi," norāda A.Rostovskis.

LTRK padomes locekļi ir vienisprātis, ka pirms nodokļu sistēmas evolūcijas uzsākšanas, vispirms jānosaka tās rezultātā sasniedzamie mērķi, un tikai tad jāsāk strādāt pie konkrētiem veidiem šo mērķu sasniegšanai.

Nodokļu politikai jāveicina tautsaimniecības struktūras izmaiņas, kuras centrā ir cilvēka zināšanās un prasmēs balstīta izaugsme, kas nodrošinātu ikviena uzņēmuma un ikkatra indivīda interesi palielināt savas kompetences, kā arī kļūt produktīvākiem, tādējādi radot augsti apmaksātas darba vietas un veicinot lielākus nodokļu ieņēmumus. Lai to panāktu ir būtiski radīt konkurētspējīgākos priekšnoteikumus uzņēmējdarbības veikšanai Baltijas valstu reģionā, nodrošinot pievilcīgāko darbaspēka izmaksu apjomu visos algu segmentos, monitorējot un pastāvīgi analizējot pārējos uzņēmējdarbības vidi ietekmējošos nodokļus, vienlaikus nodrošinot nodokļu sistēmas ilgtspēju un stabilitāti.

Biedrības ieskatā būtiski arī nodokļu sistēmas evolūcijas ietvaros meklēt veidus, kā nodokļu nomaksu padarīt pēc iespējas vienkāršāk administrējamu, lai tādējādi ekonomētu gan uzņēmēju, gan publiskās pārvaldes laiku un resursus. Tāpat arī svarīgi rūpēties par to, lai nodokļu ieņēmumi tiktu izlietoti efektīvi, veicinot izpratni par to, kādēļ nodokļi ir jāmaksā, kāds ir katra personīgais un sabiedrības kopējais labums.

"Mēs uzskatām, ka nodokļu likmju palielināšana nevairos ieņēmumus valsts budžetā un galvenajam fokusam ir jābūt uz nodokļu maksātāju skaita pieaugumu un tautsaimniecības izaugsmes veicināšanu," saka A.Rostovskis, "ja mēs spēsim būt produktīvāki, efektīvāki un eksportspējīgāki, varēsim samaksāt labākas algas un tādējādi arī valsts budžets caur nodokļiem iegūs vairāk."

Pārrunājot atsevišķus nodokļu blokus, LTRK padomes locekļi vienojās, ka nodokļu politikas evolūcijas rezultātā Latvijā ir jāpanāk konkurētspējīgākās darbaspēka izmaksas Baltijas valstīs, jānodrošina uzņēmumu ienākuma nodokļa reformas izvērtējums ilgtermiņā, nemainot iepriekš uzsākto politiku, jāveic pastāvīgs nodokļu politikas konkurētspējas monitorings konkrētu nozaru nodokļu jomā, kā arī vēl aizvien jāsekmē ēnu ekonomikas mazināšanās, sevišķi radot risinājumus PVN shēmu un aplokšņu algu mazināšanai.

Biedrības ieskatā jebkādām izmaiņām nodokļu sistēmā jābūt tādām, kas radītu konkurētspējīgu un labvēlīgu uzņēmējdarbības vidi, nodrošinot priekšnosacījumus tam, lai Latvija būtu vieta, kur pulcējas talanti, kā tas noteikts LTRK 2030 vīzijā.

Tevi varētu interesēt

57% Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) biedru norādījuši, ka darbaspēka pieejamību Latvijā...

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) īstenotie kontroles pasākumi sabiedrībā "apauguši" ar dažādiem...

Paviljona būvniecība jāuzsāk 2020. gada janvārī, tāpēc jaunas iepirkuma procedūras izstrādei...

Latvijai ir jādomā par nodokļu sistēmas konkurētspēju, trešdien intervijā Latvijas Radio sacīja...

Uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) pozitīvi vērtē valdības...

Nepalaid garām

Akciju sabiedrība "Meridian Trade Bank" 22. janvārī ir mainījusi nosaukumu uz "Industra...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

2019. gada desmit lielāko nekustamā īpašuma darījumu sarakstā Rīgā un Pierīgā ir ne...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...

No šīs sadaļas

Nodokļu reformas rezultātā pērn tūkstošiem iedzīvotāju izveidojās nodokļu parāds par 2018....

Iesniegumus Valsts ieņēmumu dienestam (VID) nodokļu administrēšanas jautājumos no 2021.gada nodokļu...

Iepriekš nolemto akcīzes nodokļa likmju spēkā stāšanās gada 1. martā Latviju padarīs...

Prognozējama un lēzena akcīzes nodokļa likmju kāpināšana tabakas izstrādājumiem komplektā...

Gandrīz 18 000 iedzīvotāju, kuriem gada ienākumu deklarācija par 2018.gadu bija jāiesniedz...

2020. gada janvārī testa režīmā sāk darboties Valsts ieņēmumu dienesta (VID) virtuālais...

Būtiski pieaugs soda naudas apmēri par pārkāpumiem saistībā ar kases aparātiem, kā arī...

2020. gads sāksies ar nodokļu pārmaiņām, kuras tika iezīmētas nodokļu reformas laikā 2017....

Igaunija tuvākajos gados neplāno noteikt tā dēvēto digitālo nodokli daudznacionālajām interneta...

Rīgas rajona tiesa Jūrmalā šodien apturēja tiesvedību krimināllietā, kurā Latvijas Bankas prezidents...