EXPO 2020 Dubai glābšanai divi mēneši 

Paviljona būvniecība jāuzsāk 2020. gada janvārī, tāpēc jaunas iepirkuma procedūras izstrādei un pabeigšanai atlikuši pāris mēnešu

Jānis Goldbergs, 23.10.2019

Foto: EPA/SCANPIX/LETA

Valdības sēdē otrdien atbalstīts Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikums vienoties par līguma izbeigšanu ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) par Latvijas dalības starptautiskajā izstādē EXPO 2020 Dubai organizēšanu, jo LTRK pašreizējā deleģēšanas līguma ietvaros nevar nodrošināt izstādes organizēšanu.

«LTRK jau kopš šā gada sākuma konsultējās ar EM par iespējām nodrošināt Latvijas dalību EXPO 2020 Dubai. Līdz šim esam veikuši visas nepieciešamās darbības, tomēr būvniecības fāzē ir nepieciešama straujāka reaģēšanas spēja, ko pašreizējais līgums nepieļauj. Šobrīd vēl ir laiks, vismaz divi mēneši, noslēgt jaunu iepirkuma procedūru būvniecībai,» Dienas Biznesam sacīja LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

MK, uzdodot Ekonomikas ministrijai izbeigt esošo līgumu ar LTRK, nolēma segt izmaksas par LTRK paveikto līdzšinējā deleģēšanas līguma izpildei. Vienlaikus MK uzdeva arī līdz šā gada oktobra beigām EM kopīgi ar Finanšu ministriju un Iepirkumu uzraudzības biroju izvērtēt alternatīvas iespējas Latvijas dalības izstādē EXPO 2020 Dubai organizēšanai.

Līguma izbeigšanas cēlonis ir tā administratīvi juridiskais modelis, kas šāda projekta sagatavošanai ir pārāk smagnējs un laikietilpīgs gan LTRK kā izpildītājam, gan EM kā procesa uzraugam.

«Mēs, strādājot deleģēšanas līguma ietvarā līdz šim, sapratām, ka darbojamies kā EM struktūrvienība. Es tiešām neapskaužu tos valsts ierēdņus, kuriem šādi ir jāstrādā ikdienā. Tajā pašā laikā mēs paveicām visu, ko vajadzēja līdz būvniecības fāzei. Diemžēl Dubaijā ir nepieciešama daudz elastīgāka pieeja un to šis deleģēšanas līgums nepieļauj, tādēļ arī tas bija jāpārtrauc, kamēr vēl ir laiks,» Dienas Biznesam uzsvēra J. Endziņš.

Visu rakstu lasiet 23. oktobra laikrakstā Dienas Bizness, meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Jaunākais izdevums