Ražošana

Valmiermuižas alus šogad sasniedzis alus pārdošanas rekordu

Db.lv, 11.05.2023

Jaunākais izdevums

SIA "Valmiermuižas alus" apgrozījums šogad pirmajā ceturksnī pieaudzis par 48% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu, informē uzņēmuma pārstāvji.

2023.gada pirmajos trijos mēnešos "Valmiermuižas alus" pārdotā alus apmērs litros palielinājies par 16%, bet bezalkoholisko dzērienu - par 47%.

"Valmiermuižas alus" saimnieks Aigars Ruņģis atzīmē, ka pēc Latvijas amatalus brūvētājiem trim grūtiem un izaicinājumiem pilniem gadiem "Valmiermuižas alus" uz šo gadu raugās piesardzīgi optimistiski.

"Šā gada pirmajos trijos mēnešos esam sasnieguši vēsturiski lielāko alus pārdošanas apjomu," piebilst Ruņģis.

Kompānijā arī norāda, ka "Valmiermuižas alus" apgrozījums 2022.gadā pieauga par 20%, salīdzinot ar 2021.gadu, un sasniedza 7,017 miljonus eiro.

Kopumā 2022.gadā pārdots 2,251 miljons litru "Valmiermuižas alus", kas ir par 4,8% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Savukārt "Kokmuižas" bezalkoholiskā alus pārdošanas apmēri litros palielinājās par 38%, bet portera pārdošanas apmēri auga par 20%.

Ruņģis norāda, ka pērn straujākais pārdošanas apmēru pieaugums bija lejamajam alum. "Valmiermuižas" lejamā alus pārdošanas apmēri litros restorānos un bāros pērn pieauga par 59%.

Vienlaikus viņš gan arī atzīmē, ka, ņemot vērā ierobežojumus un tūristu plūsmas lēno atgriešanos, restorānos un bāros tomēr vēl nav izdevies sasniegt pirmspandēmijas alus pārdošanas apmērus. Tos plānots sasniegt 2023.gadā.

Pērn par 31% pieauga "Valmiermuižas alus" bezalkoholisko dzērienu - zelteru un kvasa - kopējais pārdošanas apmērs, sasniedzot 285 159 litrus. Zelteru brūvēšanai pērn tika iepirktas 69 tonnas Latvijā audzētu augļu un ogu, bet šogad zelteru brūvēšanai plānots iegādāties 104 tonnas augļu un ogu.

Kompānijā arī atzīmē, ka pērn "Valmiermuižas alus" apjomīgākais investīciju projekts bijis tumšā alus noguldīšanas pagrabs, kura izveidošanā investēti 700 000 eiro.

Ruņģis skaidro, ka uzņēmums plāno palielināt tumšā alus eksportu, un samazināt alus sezonalitāti ziemas mēnešos Latvijas tirgū.

"Tumšais alus pērn bijis "Valmiermuižas alus" garšu eksporta izaugsmes līderis, tā eksporta apjoms audzis visstraujāk - par 16%, un šajā garšu virzienā redzam plašāku attīstības ceļu," atzīmē Ruņģis.

Vienlaikus pērn lielākie "Valmiermuižas alus" eksporta tirgi bija Igaunija, Īrija un Lielbritānija, kur eksporta apjomu plānots kāpināt arī šogad.

Jau ziņots, ka 2021.gadā "Valmiermuižas alus" apgrozījums bija 5,816 miljoni eiro, kas ir par 5,4% vairāk nekā 2020.gadā, bet uzņēmuma peļņa samazinājās par 11,5% un bija 274 877 eiro.

Uzņēmums "Vamiermuižas alus" reģistrēts 2005.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1,397 miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir "Valmiermuižas ieguldījumu fonds", kurā 60% daļu pieder Ruņģim, 24% - Austrijas ieguldījumu fondam "Industrieliegenschaftenvervaltungs" (ILAG), bet 16% - Austrijā reģistrētajam "MVF40 Beteiligungs".

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Alkoholisko dzērienu ražotāji Veselības ministrijas izstrādātos grozījumus alkoholisko dzērienu pieejamības mazināšanā vērtē skeptiski, sacīja aptaujātie vietējie alkoholisko dzērienu ražotāji.

SIA "Abavas dārzi" valdes loceklis un "Abavas" vīna darītavas pārstāvis Mārtiņš Barkāns norādīja, ka uzņēmums atbalsta sabiedrības audzināšanu ar stingrākām prasībām attiecībā uz alkoholisko dzērienu reklāmas ierobežošanu, jo, "acīmredzot, cilvēku izglītošana, kā arī plānotie reklāmas ierobežojumi tiek veidoti ar mērķi indivīdam personīgi mācīties uzņemties atbildību par tām izvēlēm, kas skar viņa veselību, tai skaitā alkohola lietošanu".

Tāpat "Abavas" vīna darītavai nav iebildumu par papildus informācijas izvietošanu uz dzēriena etiķetes, jo cilvēkiem, pieņemot lēmumu par produkta iegādi, būtu jāzina kaloriju daudzums, ko viņš iegūs no izdzertā alkohola daudzuma.

Komentāri

Pievienot komentāru