Bankas

Varas partija izvēlas klusēt ABLV Bank lietā

Anita Kantāne, 15.05.2018

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Divas no piecām Saeimas frakcijām atbalsta ABLV Bank pašlikvidāciju

Kāds ir optimālais scenārijs ABLV Bank lietā – ļaut bankai pašlikvidēties vai iecelt maksātnespējas administratoru? Šādu jautājumu Dienas Bizness uzdeva visām piecām Saeimas frakcijām.

Latvijas Reģionu apvienības (LRA) frakcija un «saskaņieši» atbalsta ABLV Bank pašlikvidāciju. Nacionālās apvienības Visu Latvijai!–Tēvzemei un Brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK ) frakcija nesaka tieši, ka atbalsta pašlikvidāciju, bet skaidro, kāpēc šī lieta neatbilst klasiskam maksātnespējas gadījumam. Tikmēr varas partijas Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) frakcija un otra lielākā Saeimas frakcija no Vienotības uzskata, ka Saeimā pārstāvētajām partijām nav jāiesaistās ABLV Bank lietā un jāpauž atbalsts pašlikvidācijai vai maksātnespējai.

Negrib ietekmēt

ZZS Saeimas frakcija, kurā ir 21 deputāts, uz jautājumu par optimālo variantu ABLV lietā laikrakstam atbildēja ātri, norādot, ka izmantos iespēju nekomentēt ne pašu lietu, ne apstākļus, kāpēc izvēlas klusēt. ZZS pārziņā šobrīd ir Finanšu ministrija, Zemkopības ministrija, Labklājības ministrija, Aizsardzības ministrija, Veselības ministrija un Ministru prezidenta postenis.

Savukārt Vienotības preses sekretārs Sandris Sabajevs, norāda, ka viedokļa paušana par to, kā būtu jārīkojas jautājumā, kas ir FKTK kompetencē, var radīt maldīgu priekšstatu, ka tiek mēģināts ietekmēt lēmumus. Saeimā partija ir pārstāvēta ar 20 deputātiem. «Uzskatām, ka šis jautājums ir Finanšu un kapitāla tirgus komisijas un par finanšu nozari atbildīgo institūciju kompetencē. Vienlaikus jāatgādina, ka esam konsekventi iestājušies par banku likvidatoru un maksātnespējas administratoru atlīdzības griestiem, pieņemti grozījumi likumā, kas ierobežo to maksimālo mēneša atlīdzību,» tā S. Sabajevs.

Visu rakstu Varas partija izvēlas klusēt ABLV Bank lietā lasiet 15. maija laikrakstā Dienas Bizness.