Tehnoloģijas

Ventspils Augsto Tehnoloģiju parkam piešķir 460 000 eiro digitalizācijas plāniem

Db.lv, 05.02.2021

Jaunākais izdevums

Luminor banka piešķīrusi finansējumu 460 tūkstošu eiro apmērā Ventspils Augsto Tehnoloģiju parkam daudzpusīga digitālo inovāciju projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” (Next Generation Micro Cities of Europe) īstenošanai.

2021. gadā paredzēts izveidot Digitālo Inovācijas centru izglītības tehnoloģiju jomā, kurā ietilps nākotnes mācību klase, prototipēšanas darbnīca, tehniskā koprades telpa un tiešsaistes platforma, ar kuras palīdzību tiks popularizētas iespējas, ko sniedz jaunais centrs.

Projekta aktivitāšu īstenošana sniegs būtisku ieguldījumu pilsētas digitalizācijā, iedzīvotāju izglītošanā, prasmju audzēšanā darbam ar mūsdienu tehnoloģijām, kā arī radīs jaunas darbavietas. “Latvijas iedzīvotāji un to iemaņas, prasmes, talanti ir viens no mūsu vērtīgākajiem resursiem. Sekojot tehnoloģiju attīstībai pasaulē, redzam, ka mūsdienu prasībām atbilstošas digitālās prasmes kļūst arvien nepieciešamākas gan ikdienā, gan darba tirgū. Šāda īstenota procesu digitalizācija var palīdzēt arī mazināt plaisu starp galvaspilsētas un reģionu pilsētām digitālo iemaņu ziņā, veicinot ne tikai iedzīvotāju konkurētspēju darba tirgū, bet ļaujot veikt virkni ikdienas lietu digitāli,” saka Ilze Zoltnere, Luminor Korporatīvā departamenta vadītāja.

Projekta ietvaros veidotā nākotnes mācību paraugklase vispārējās izglītības iestādēm būs mēbeļu, aprīkojuma, programmnodrošinājuma, parauguzdevumu un metodikas komplekts, kas atbildīs Skola 2030 prasībām ķīmijā, fizikā un matemātikā. Tāpat iedzīvotājiem un uzņēmējiem būs pieejami prototipēšanas darbnīcas pakalpojumi, kas tiks nodrošināti izmantojot šādas iekārtas – ātrās prototipēšanas CNC darbgalds, kokapstrādes CNC un citi darba galdi, 3D printeri, krāsošanas kamera, lodēšanas un metināšanas aprīkojums, kā arī plašs rokas instrumentu klāsts. Savukārt tehniskās koprades telpā, kas atrodas VATP teritorijā, būs pieejami vairāki dizaina un drukas rīki, kas ļaus saņemt dizaina, reklāmdrukas pakalpojumus un pielietot multimediju apstrādes programmas.

“Projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” laikā veicam apjomīgu darbu pie tā, lai iedzīvotājiem tiktu sniegtas daudzpusīgas tehnoloģiskās iespējas. Izveidotā tiešsaistes platforma, prototipēšanas darbnīca un tehniskā koprades telpa sniegs nepieciešamo atbalstu jaunu prasmju un ideju attīstīšanā. Tajā vienkopus aicināsim satikties gan uzņēmumus, gan iedzīvotājus, piedāvājot telpu izmantot kā savu bāzes staciju darbības uzsākšanai, attīstībai vai vienkārši pieredzes apmaiņai. Ceram, ka šis solis ļaus realizēt jaunus biznesa plānus, attīstīt esošos, radīs papildu darbavietas un ilgtermiņā nodrošinās inovatīvus risinājumus, padarot mūsu pilsētu pievilcīgāku citiem uzņēmumiem un darbaspēkam,” saka nodibinājuma “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” valdes priekšsēdētājs Ivars Eglājs.

Projekts “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” paredzēts reģionālo ekonomisko centru (Ventspils un Valmieras pilsētu) attīstībai. Tā laikā tiek sperti pirmie soļi nelielo Eiropas nākotnes pilsētu konkurētspējas uzlabošanai. Īpašs uzsvars tiek likts uz karjeras un izglītības pilnveidošanu, lai ilgtermiņā pilsētām būtu iespēja iegūt kvalificētu darbaspēku. Vienlaikus jaunieši tiek ieinteresēti izvēlēties ar zinātni jeb STEM – zinātni, tehnoloģijām, inženieriju un matemātiku saistītām profesijām. Kopumā projekta laikā tiks radīti labvēlīgi priekšnosacījumi uzņēmējdarbības attīstībai. Projekta īstenošana tiek līdzfinansēta arī no Eiropas Reģionālā Attīstības fonda līdzekļiem atbalsta programmas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros.

Ventspils Augsto Tehnoloģiju parks (VATP) ir profesionāla un dinamiska biznesa atbalsta organizācija, kas ieguldījumu Ventspils pilsētas un Kurzemes reģiona ekonomikā, veicinot progresīvo nozaru attīstību un jaunu, labi apmaksātu darba vietu rašanos. VATP piedāvā arī biznesa konsultācijas, telpu nomu, atbalsta centru biznesam un izglītībai un zinātnei.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jaunākā pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma būvētā ražošanas ēka ir nodota ekspluatācijā un parakstīts nomas līgums par tās izmantošanu ar vienu no vadošajiem Baltijas augsto tehnoloģiju uzņēmumiem "HansaMatrix", kurš jau kopš 2007.gada par vienu no savām galvenajām attīstības bāzes vietām izvēlējies Ventspils brīvostu, informē Ventspils brīvostas pārvalde.

Jaunā ražošanas ēka atrodas Ventspils augsto tehnoloģiju parkā (VATP), kas ir viena no Ventspils brīvostas industriālajām teritorijām. 4600 kvadrātmetru plašā ražotne ar adresi Ventspils augsto tehnoloģiju parks Nr.7 jau sākotnēji projektēta elektronikas produktu ražošanas vajadzībām. Ēku nomās uzņēmums "Hansamatrix", kurš Ventspilī attīsta savu darbību jau 13 gadus. Ražošanas telpās jau sākusies iekārtu uzstādīšana.

Ventspils brīvostas pārvalde noslēgusi ražošanas telpu līgumu ar uzņēmumu uz 10 gadu ilgu termiņu ar pirmtiesībām to pagarināt. Diemžēl, neskatoties uz uzņēmuma ilggadējo darbību Ventspilī, Ventspils pilsētas dome nepiekrita saskaņot zemes, kas juridiski ir pašvaldības īpašums, nomu uz vairāk nekā vienu gadu. Neskatoties uz juridiskajiem sarežģījumiem ilgstošā sadarbība starp Ventspils brīvostas pārvaldi un "HansaMatrix" grupas uzņēmumiem ļāvusi sadarbību turpināt un attīstīt, norāda Ventspils brīvostas pārvalde.

Komentāri

Pievienot komentāru
Nodokļi

Uzņēmēji un nozaru asociācijas Saeimai prasa atlikt minimālo VSAOI ieviešanu

Db.lv, 02.06.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), 53 uzņēmēju organizācijas un nozaru asociācijas ir nosūtījušas atklāto vēstuli Saeimas deputātiem, prasot atlikt minimālo valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) sistēmas ieviešanu ar 1. jūliju.

Saeimas deputātiem nosūtītajā vēstulē uzņēmēju organizācijas un nozaru asociācijas prasa Saeimas deputātus pieņemt likumprojektu, kas paredzētu minimālo VSAOI sistēmas spēkā stāšanās termiņa atlikšanu līdz brīdim, kad ekonomika ir atkopusies no Covid-19 krīzes ierobežojumiem, vienlaikus šajā laikā dodot iespēju labot konstatētos sistēmas brāķus.

Vēstulē tiek uzsvērts, ka jau nodokļu politikas izmaiņu izstrādes gaitā uzņēmumu organizācijas norādīja, ka jauna sociālās apdrošināšanas sistēma būtu izstrādājama ārpus valsts budžeta likumprojektu paketes, kā arī ļaujot ekonomikai atkopties pēc Covid-19 krīzes sakarā valdības noteiktajiem uzņēmējdarbības ierobežojumiem.

Komentāri

Pievienot komentāru