Vēstule redakcijai: «Uzmanību, smaidiet! Tūlīt izlidos putniņš!» 

Godātā redakcija, droši vien nav liels noslēpums, ka krietnu daļu sava darba mūža esmu bijis profesionāls fotogrāfs. Tajos laikos importa frāze say cheese nebija pazīstama, bildējamās grupas uzmanību ierastā kārtā piesaistīja ar izsaucienu, kurā tika blēdīgi apsolīta putniņa izlidošana.

Mārcis Bendiks, 01.2.2019

Foto: LETA

Daļa publikas tiešām pasmaidīja, slēdzis noklikšķēja, un dzīve turpinājās. Neviens nekad man nav jautājis, kāpēc putniņš nav izlidojis.

Pārlaidusi asinskrāsas pilnmēness aptumsuma šausmas, Saeima mums beidzot dāvājusi jaunu, spraunu valdību. Nu varbūt ne pavisam pilnīgi jaunu, bet tādu refurbished – daļa detaļu jaunas, daļa vecas, bet lietojamas, un beigu beigās iznāk lētāk. Un šī rifērbišētā valdība uzreiz un zibenīgi ķeras pie vingrinājuma ar uzmanību, tūlīt izlidos. Sarakstā uz izlidošanu bez lielas slēpšanās tiek apspriestas pašas augstākās prokuratūras, policijas un KNAB amatpersonas.

Arī uzreiz un zibenīgi sākas nākošo Valsts prezidenta kandidatūru apspriešana, jo pašreizējais Saulvedis Varaidotis uz otru termiņu netiek apspriests pat joka pēc, tātad izlidos jau šovasar. Un pirmie reālie izlidotāji ar 44. numura zābaka nospiedumu uz muguras lejasdaļas jau pamet nozīmīgu valsts dienestu vadību.

Uz šī jandāla fona palicis ēnā jau labu laiku aizsākts plāniņš ar putniņa izlidošanu, šoreiz ar lielo burtu, Pētera Putniņa, FKTK šefa, personā. Atgādināšu, Latvijas Republikas bezjēdzīgākā un bezdarbīgākā kantora, Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (pazīstama arī kā Kontroles dienests) vadītājs Burkāna k-gs priekšzīmīgi neko nedarīja krietnus divdesmit gadus no vietas, bet beigu beigās tika izlidināts. Šis kantoris, kā jau nosaukumā teikts, ir aicināts kontrolēt un novērst noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, latviski – naudas atmazgāšanu. Laikā, kad caur latvju bankām esmot plūduši miljardu miljardi netīras naudas, šis kantoris ir pamanījis no tā visa niecīgu procenta daļu, par ko rakstīju Godātajai redakcijai pērnajā pavasarī. Jaunā Kontroles dienesta priekšniece Znotiņas k-dze, apzinoties sevis vadītā dienesta impotenci, nolēma visus suņus sakārt uz FKTK, jo bez grēkāža šai lietā neiztikt. Un viņai izdevies iedabūt vecajā valdībā tādu procedūru (bez kāda likumiska pamatojuma), ka šamai būs tiesības izvērtēt (latviski – torpedēt) FKTK apstiprināto AB LV pašlikvidācijas plānu. Šī pašlikvidācija, likumīgs mehānisms naudas atdošanai bankas klientiem, liedz likvidatoru branžai banku ierastā kārtā izlaupīt, un tam par godu viens putniņš šurp vai turp – nav liela muiža.

Pamats panākt FKTK vadības pašizlidošanu ir balstīts nežēlīgā statistikā. Visi, visi iepriekšējie FKTK šefi ir atkāpušies paši pirms pilnvaru termiņa beigām. Kā teicām brežņevlaikos, uz subotņiku iedami, brīvprātīgi un ar dziesmu. Pirmais FKTK vadītājs Cērpa k-gs, veiksmīgi nostūrējis pilnu pirmo pilnvaru termiņu (kas ir 6 gadi), nomuka gadiņu un dažus mēnešus pēc apstiprināšanas otrajā un kā lepns gājputns pārlidoja jūrai uz Zviedriju, ieperinoties līdzīgā amatā. Dzimtajā krastā palika PAREX un Krājbankas skandāli, par ko pilnībā atbildīga izrādījās Krūmanes k-dze, amata mantiniece. Viņa brīvprātīgi un ar dziesmu pamet amatu pēc trīs ar pusi gadiem. Vietā nāk Zakuļa k-gs (kā ļaunas mēles melš, ar milzīgu LB uzspiedienu), un arī viņš brīvprātīgi un ar dziesmu, un, kā tās pašas ļaunās mēles melš, ar to pašu LB uzspiedienu, iesniedz atlūgumu pēc četriem gadiem. Izlido gan tepat netālu, uz LUMINOR bankas valdi.

Iepriekšējā vēsture it kā dod pamatu cerībai, ka arī Putniņa k-gs varētu būt gatavs lidojumam kā visi augstā amata priekšgājēji. Bet te pēkšņi izrādās, ka FKTK šefs ir spējīgs aizstāvēt gan sevi, gan savu iestādi, gan Latvijas valsti kopumā. Atgādināšu, ka šausmušausmīgais Moneyval ziņojums, saskaņā ar kuru pār mūsu zemīti nolīs degoša sēra lietus, ja mēs gadījumā nenodosim izlaupīšanai likvidējamās bankas, nav mūžīgā bubuļa – Eiropas Savienības – dokuments. Moneyval ir Eiropas Padomes, 47 valstu organizācijas, institūcija, un EP ietilpst raibu raibā kompānija, sākot ar Albāniju un Azerbaidžānu un beidzot ar Turciju. Un Putniņa k-gs publiskajā telpā spēj paskaidrot, ka mūsu it kā drausmīgais stāvoklis iepretim korupcijas brīvai un finanšu kontroles ziņā priekšzīmīgajai Azerbaidžānai ir augstākā mērā diskutabls. Līdzīgi kā Prāta Vētras kaķēns, kas atteicās no jūras skolas, FKTK Pēters Putniņš neizskatās pēc putniņa, kas izlidos uz skaitli trīs.

Kā veiksies visiem uz lidošanu iezīmētajiem, rādīs laiks. Vēl jau tikai Sveču diena kalendārā. Paliekot Jūsu vēstuļdraugs – Mārcis Bendiks Bermudiskā trijstūrī starp Ķekavu – Iecavu – Baldoni 2019. gada janvārī

Tevi varētu interesēt

Godātā redakcija, lai arī liktens vēju virpuļi aiznesuši mani tuvāk ekvatoram, sirdī...

Godātā redakcija,vēlējos padalīties asociācijās, kuras mani nav likušas mierā iepriekšējo...

Godātā redakcija, drīz būs mēnesis kopš vēlēšanām, bet jaunās valdības veidošana plašākai...

Godātā redakcija, atļaujiet caur jūsu ietekmīgo un reizēm milzu tirāžās iznākošo laikrakstu...

Godātā redakcija, atļaujiet man paust savu atbalstu visiem tiem gaišajiem spēkiem, kas...

Nepalaid garām

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Pasaules parādi turpina augt, un vairāki finanšu procesu pētnieki brīdina, ka tam...

8.janvārī "Dienas Bizness" rīkoja kārtējo Donoru dienu Andrejostā....

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Latvijas Paralimpiskās komitejas rīkotajā Latvijas Paralimpiskā sporta centra arhitektoniskās...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Nule kā klajā nācis jaunākais Eiropas Komisijas (EK) ziņojums par konkurences veicināšanu...

Nav noslēpums, ka daudzi restorānu nozarē strādājošie par šī biznesa nākotni ir...

2018. gada nogalē ar divu balsu pārākumu Saeima atbalstīja grozījumus Solidaritātes nodokļa...

KNAB darbinieki ieradušies Rīgas domē, lai veiktu procesuālas darbības Rīgas mēra kabinetā....

Izskatās, ka skolu tīkla optimizēšana atkal varētu iestrēgt. Par to diemžēl liecina...

Pērnā gada nogalē plašākai sabiedrībai kļuva zināms par liela apjoma korupciju pašvaldības...

Iepirkumu uzraudzības birojs aizliedzis AS Pasažieru vilciens slēgt iepirkuma līgumu ar Spānijas...

Pilsētas visā pasaulē kļūst spēcīgākas, un bieži tās ir valstu attīstības dzinējspēki,...

Viegla risinājuma OIK lietā nav – šādu gaužām vienkāršu secinājumu OIK lietā,...

Kreiso ideju pārņemtā Venecuēlas valdība ar naftu bagātāko valsti novedusi līdz bankrota slieksnim.Abonē...