Vienā no Ģintermuižas ēkām plāno ierīkot viesnīcu

2014. gada 10. aprīlis plkst. 14:15
Autors: Dienas Bizness
Dalies ar šo rakstu

Pēc slimnīcas Ģintermuiža rekonstrukcijas tās apsaimniekošanā ir vairākas neizmantotas ēkas, kas ir arī kultūrvēstures pieminekļi. Vienu no namiem – bijušo Minesotas programmas ēku – plānots pārveidot par viesnīcu, vēsta reģionālais medijs Zemgales Ziņas (ZZ).

Nams Kārklu ielā 67 ir 577 kvadrātmetrus plašs un to nomā uz desmit gadiem ieguvis Sergejs Bižāns. Par ēku, kā arī par tai piegulošo zemi 2,7 tūkstošu kvadrātmetru plātībā ik mēnesi tiek maksāta nomas maksa 276 eiro apmērā. Līgums par ēkas un zemes nomu ar minēto privātpersonu ir noslēgts uz desmit gadiem, raksta pašvaldības oficiālais izdevums, ko citē ZZ.

Ņemot vērā namu kultūrvēstures pieminekļu statusu un to, ka četras no piecām ēkām atrodas slimnīcas iežogotajā teritorijā, kopumā uzņēmēji par to izmantošanu lielu interesi neizrāda, raksta medijs. Slimnīcas pārējās četras neizmantotās ēkas pamestas stāv astoņus un trīs gadus.

Lielākais īpatsvars slimnīcas Ģintermuiža veselības aprūpes jomā ir psihiatriskā palīdzība. 2005. gadā slimnīcai tika pievienota Jelgavas Narkoloģiskā slimnīca, bet 2006. gadāslimnīcas sastāvā iekļāva Rindzeles Narkoloģiskās rehabilitācijas centrs.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds