Viesnīcām un ēdināšanas uzņēmumiem gads solās būt īpaši darbīgs 

2018. gads līdz ar Latvijas jubilejas atzīmēšanu viesnīcām un ēdināšanas uzņēmumiem solās būt īpaši darbīgs, tomēr sagaidāms arī izteikts darbinieku trūkums

Linda Zalāne, 03.1.2018

Foto: Ieva Čīka/ LETA

«Gribas cerēt, ka arī 2018. gadā Latvijas tūrisma nozare turpinās stabilu izaugsmi. It īpaši šo pārliecību stiprina fakts, ka valsts svinēs savu simtgadi, un šā iemesla dēļ Latvijas publicitāte būs lielāka nekā citkārt, turklāt – gan vietējā mērogā, gan starptautiskā līmenī,» teic LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava. Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, savu artavu svētku norisē ieliks katrs reģions, novads un pagasts. Nacionālas nozīmes sarīkojumus papildinās daudzi mērogā mazāki pasākumi, kuros ikviens būs gaidīts un varēs tajos piedalīties. «Šogad būs arī XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kā arī dažādi sporta pasākumi un maratoni, kas ir starptautiski. Lai gan tie pārsvarā viesus atved uz Rīgu, taču arī Jūrmala jūt nakšņotāju pieaugumu,» stāsta Hotel Jūrmala Spa & Conference Center pārdošanas un mārketinga nodaļas vadītāja Kristīne Štāla-Bula.

Hotel Bergs direktore Iveta Sprūdža uzsver, ka līdzās uzņēmējdarbības bubulim – birokrātijai –, šajā gadā sagaidāmas arī problēmas ar darbaspēku. Jauno viesnīcu ķēžu ienākšana Latvijā to tikai saasina. «Šī gada vasaras saulgriežu laikā, kad Rīgā norisināsies XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, visām viesnīcām būs jādarbojas par 100, ja ne pat vairāk procentiem. Uz to raugāmies ar ļoti lielu piesardzību,» viņa atzīst. To, kā nozare virzīsies tālāk, noteiks arī visu tās vienojošo institūciju savstarpējā saspēle. «Ja spēsim kopējiem spēkiem aizsargāt savas intereses, apzināt un izvairīties no riskiem, kā arī kvalitatīvi stāties pretim jau esošajām problēmām, skats nākotnē noteikti būs optimistisks,» ir pārliecināta I. Sprūdža.

Visu rakstu Valsts simtgades zīmē lasiet trešdienas, 3. janvāra, laikrakstā Dienas Bizness!