VNĪ plāno ieguldīt 6,7 miljonus eiro valsts drošības objektu infrastruktūrā 

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) plāno būtiskus ieguldījumus valsts drošības infrastruktūrā - piecos ar robežu šķērsošanu saistītos objektos, no kuriem vērienīgākie darbi paredzēti robežšķērsošanas vietas (RŠV) Terehova - Burački attīstībā, informēja VNĪ valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

Laura Mazbērziņa, 2018. gada 15. novembris plkst. 13:00

RŠV «Terehova – Burački» attīstības pirmajā posmā kopējais ieguldījumu apjoms būs 6,72 miljoni eiro. No tiem 3,58 miljoni eiro ir Latvijas - Krievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta finansējums, kas tiek saņemta no ES fondiem, kas oktobra beigās tika apstiprināti Eiropas Komisijā, savukārt 3,14 miljoni eiro ir valsts budžeta finansējums.

Neimanis uzsver, ka Latvijas un Eiropas Savienības (ES) drošībai nozīmīgu objektu uzturēšana un attīstīšana ir svarīgs VNĪ darbības virziens. Plānotie uzlabojumi nodrošinās efektīvāku Eiropas robežas ekonomisko aizsardzību un padarītu objektus drošākus, modernākus un ērtākus darbiniekiem un klientiem.

Projektā attīstīs robežkontrolei un muitas kontrolei nepieciešamo pamata infrastruktūru, padarot pārbaužu veikšanu efektīvāku un ātrāku. Taps jauna muitas kontroles ēka padziļinātajai kontrolei un inženiertehniskie tīkli. Tāpat tiks pārbūvēti seši esošie kontroles paviljoni, kontroles zonā mainīts asfalta segums, savukārt virs pārbūvētajām nojumēm tiks izvietotas elektroniskās informācijas zīmes.

«Jaunā muitas kontroles ēka ļaus ērti veikt padziļinātas automašīnu pārbaudes, apskatot tās no visām pusēm, blakus būs iekārtota platforma kravas izkraušanai un pārbaudei, tā atvieglojot atbildīgo dienestu darbu. Savukārt elektroniskās informācijas zīmes ļaus mainīt ceļa joslu apzīmējumu atbilstoši satiksmes intensitātei,» skaidro Neimanis.

Sadarbībā ar «CITYrefund» uz «Terehova – Burački» robežas ir uzstādīts «Tax Free» sistēmas pašapkalpošanās terminālis pievienotās vērtības nodokļa atgriešanai ceļotājiem – trešās valsts vai trešās teritorijas fiziskajām personām. Latvijā šīs iekārtas tiks pakāpeniski uzstādītas ES ārējās robežas robežšķērsošanas vietās, tai skaitā Rīgas lidostā, kas ceļotājiem turpmāk nodrošinās mūsdienīgu, tehnoloģiski modernu pakalpojumu nodokļa atmaksas saņemšanai par veiktajiem pirkumiem Latvijas veikalos.

RŠV «Terehova – Burački» projekta otrajā posmā plānoti uzlabojumi klientu ērtībai – tiks atjaunota administratīvā kontroles ēka, kur klientus apkalpo Valsts ieņēmumu dienests (VID), Pārtikas veterinārais dienests un Valsts robežsardze, kā arī izveidots rokas bagāžas kontroles paviljons.

Pārbaudes uz robežām notiek ne tikai izmantojot modernākās tehnoloģiskās iekārtas bet arī īpaši apmācītus suņus. Rēzeknes kinoloģijas centrā četrkājainos robežsargus apmāca atrast narkotiku, naudas un cigarešu kontrabandu. Lai nodrošinātu suņu apmācībai piemērotas telpas, VNĪ sadarbībā ar VID pielāgos centra teritorijā esošās garāžas un noliktavu, izveidojot suņu treniņu laukumu.

RŠV «Terehova – Burački» attīstības otro posmu un Rēzeknes kinoloģijas centra attīstības projektu plānots īstenot, piesaistot Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta «Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana» programmas finansējumu.

Drīzumā VNĪ plāno noslēgt partnerības līgumu ar projekta vadošo sadarbības partneri - Pleskavas reģiona ekonomiskās attīstības un investīciju politikas valsts komiteju - par infrastruktūras uzlabojumu veikšanu pievedceļā Lavri - RŠV «Bruņiševo». Projekta ietvaros tiks uzlabota ceļu kvalitāte Krievijas pusē.

Savukārt VID sadarbībā ar VNĪ Latvijā īstenos informatīvo kampaņu robežu šķērsotājiem un nodrošinās pieredzes apmaiņu starp Krievijas Federācijas un Latvijas Republikas atbildīgajiem kontroles dienestiem. Kampaņā tiks izveidota mobilā aplikācija, kas palīdzēs cilvēkiem jau savlaicīgi sagatavoties valsts robežas šķērsošanai - noskaidrot kādas atļaujas un dokumenti nepieciešami, piemēram, ceļojot kopā ar dzīvniekiem, kā arī uzzināt, ko atļauts un ko aizliegts vest pāri robežai. RŠV īpašā radio frekvencē tiks pārraidīta ar robežas šķērsošanu saistītā aktuālā informācija.

Lai samazinātu robežas šķērsošanas laiku, Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmā 2014.-2020. infrastruktūras uzlabojumi. Tiks veikti arī RŠV «Pāternieki – Grigorovščina» un RŠV «Silene-Urbāni». Līdz 2020. gada aprīlim abu RŠV neitrālajā zonā paredzēts izveidot vienotu satiksmes risinājumu kā autobraucējiem, tā arī gājējiem un velosipēdistiem, bet robežkontroles vajadzībām tiks uzstādīts perimetra apsardzes, video novērošanas un auto apturēšanas aprīkojums.

VNĪ drošības infrastruktūru projektus plāno īstenot laika posmā līdz 2021. gada sākumam.

VNĪ šobrīd īsteno 32 nozīmīgus attīstības projektus, kuri iekļauti programmā «100 adreses Latvijas simtgadei», aptuveni 135 miljonu eiro apmērā. Uzņēmuma pārziņā ir vairāk nekā 500 ēku īpašumu 1,8 milj. m2 platībā un vairāk nekā 4100 zemes īpašumu vairāk nekā 10 milj. m2 platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 17. septembris plkst. 7:03

Rīgā par 25,7 miljoniem eiro top vērienīgs muzeju krātuvju komplekss...

2018. gada 16. augusts plkst. 17:47

Plānots, ka 2021.gadā centralizētajā prokuratūras ēkā Aspazijas bulvārī 7 darbu uzsāks desmit...

2018. gada 16. augusts plkst. 14:49

Centralizēto prokuratūras ēku Aspazijas bulvārī 7 gaida pārbūve, kas izmaksās 11,5 miljonus...

2018. gada 30. jūlijs plkst. 11:00

VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) noslēgusi līgumus ar Centrālo finanšu un līgumu...

2018. gada 12. jūnijs plkst. 14:57

VAS «Latvijas autoceļu uzturētājs» (LAU) piegružoto ceļmalu sakopšanai ik gadu izlieto vairāk...

Nepalaid garām

Asociācija LANĪDA turpina publicēt ikmēneša nekustamā īpašuma tirgus cenu indikatoru....

Jau 22.sezonu Saulkrastos strādā Velosipēdu muzejs, kas ļauj ielūkoties Latvijas velosipēdu ražošanas...

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma prasības attiecināmas...

Aktīvā atpūta dabā ir jaunzēlandiešu filozofija un reliģija, ja gribat to izbaudīt...

Vivid Tech rada interaktīvas cenu zīmes, kas rāda ne tikai produkta cenu,...

Ar kokogļu ražošanu Rēzeknes uzņēmums Baibiņa nodarbojas jau vairāk nekā piecus gadus....

No šīs sadaļas
2018. gada 14. novembris plkst. 9:46

Pāvilostas molu pagarināšana gaida trešo darbu pagarinājumu. Novads riskē pazaudēt summu, kas...

2018. gada 14. novembris plkst. 8:30

Valmieras pilsētas pašvaldība uzsāks skatu terases un gājēju ceļa būvniecību Atpūtas parkā,...

2018. gada 13. novembris plkst. 7:29

Ir izsludināts jauns iepirkums par jaunā Liepājas cietuma būvniecību; veiktas izmaiņas arī...

2018. gada 13. novembris plkst. 6:35

Valmieras pilsētas pašvaldība parakstījusi līgumu par BMX trases un starta ēkas izbūvi...

2018. gada 12. novembris plkst. 17:41

2018. gada 3. ceturksnī, salīdzinot ar 2017. gada 3. ceturksni, būvniecības produkcijas...

2018. gada 09. novembris plkst. 13:18

Projektā Mežaparka Rezidences nosvinēti spāru svētki pirmajai dzīvokļu mājai, kuru ekspluatācijā...

2018. gada 08. novembris plkst. 10:55

6. novembrī Ogres novada pašvaldība un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra parakstīja...

2018. gada 07. novembris plkst. 12:24

Sagruvušās «Maxima» ēkas būvinženieris Ivars Sergets šodien Zolitūdes traģēdijas krimināllietas...

2018. gada 05. novembris plkst. 12:11

Par uzvarētājiem atklātajā konkursā būvdarbu veikšanai «Valsts galvenā autoceļa A2 Rīga–Sigulda–Igaunijas robeža...

2018. gada 02. novembris plkst. 16:57

Finanšu ministrija (FM) pagaidām nav guvusi pārliecību, ka Paula Stradiņa klīniskās universitātes...