Būve

Zolitūdes lielveikala Maxima traģēdijas lietā aizdomās turētajai juridiskai personai tiesa piemēro mantas arestu

LETA, 14.01.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Zolitūdes lielveikala Maxima traģēdijas lietā arī aizdomās turamajai juridiskai personai tiesa kā ierobežojošu līdzekli piemērojusi mantas arestu, šorīt intervijā LTV raidījumam Rīta panorāma atzina Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Grišins intervijas laikā neminēja, kurai juridiskai personai piemērots aizdomās turamās personas statuss. savukārt uz jautājumu, kāds varētu būt atbildības līmenis juridiskai personai, Grišins atbildēja, ka likumā noteikts, ka juridiskajai personai kā piespiedu ietekmēšanas līdzekļus var noteikt likvidāciju, tiesību ierobežošanu, mantas konfiskāciju un naudas piedziņu.

Atbilstoši likumam naudas piedziņa atbilstoši noziedzīgā nodarījuma smagumam un juridiskās personas mantiskajam stāvoklim nosakāma desmit līdz 100 000 minimālo mēnešalgu apmērā, kas varētu būt 36 miljoni eiro.

Kā ziņots, Zolitūdes lielveikala Maxima traģēdijas lietā policija piemērojusi aizdomās turamā statusu sagruvušās ēkas būvinženierim Ivaram Sergetam, veikala projekta būvekspertīzes veicējam Andrim Gulbim un vēl kādai juridiskai personai.

Sergetam un Gulbim tiesa vakar kā drošības līdzekli noteikusi apcietinājumu.

Tomēr uz jautājumu, vai tuvākajā laikā aizdomās turamā statuss varētu tikt piemērots vēl kādai personai, Grišins atbildēja, ka nevēlētos šajā lietā pārsteigties ar liekiem komentāriem, jo policija kā procesa virzītājs ir uzmanīga ar komentāriem, kas var nelabvēlīgi ietekmēt lietas gaitu.

«Aizdomās turamā statuss tiks piemērots tikai tām personām, kuras būs to pelnījušas,» piebilda Grišins.

Komentāri

Pievienot komentāru