Bankas

Zviedrijas "Swedbank" piemērots 360 miljonu eiro sods

Lelde Petrāne, 19.03.2020

Foto: Postimees Grupp/Scanpix Baltics/Scanpix/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Banku uzraugi Zviedrijā un Igaunijā šodien publicējuši pārbaužu rezultātus par "Swedbank" darbu pie naudas atmazgāšanas novēršanas. Uzraugu secinājumi par vēsturiskiem trūkumiem iekšējās kontroles sistēmās un pārvaldībā saskan ar pašas bankas iepriekš secināto, un "Swedbank" apmaksās Zviedrijas regulatora piemēroto soda naudu 360 miljonu eiro* apmērā.

Savukārt, "Swedbank" darbu Latvijā šie atzinumi neietekmē, jo Latvijas banku uzraugs FKTK šādu pārbaudi veica jau 2016. gadā, pavēstīja bankas pārstāvis Jānis Krops.

Regulatori Zviedrijā un Igaunijā pieprasījuši bankai turpināt uzlabot naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas risku novērtējuma, noteikšanas un analīzes spējas, kā arī pilnveidot organizatorisko struktūru un palielināt pieejamos resursus. Abās valstīs "Swedbank" regulatoru prasības īstenos noteiktajos termiņos, savukārt "Swedbank Grupa" kopumā īsteno 152 punktu programmu, lai, pēc tās vārdiem, "kļūtu par reģiona līderi cīņā ar finanšu noziegumiem".

"Swedbank" jau iepriekš atzinusi, ka līdz 2016. gadam tai bijušas nepilnības iekšējās kontroles sistēmās, kas ļāvušas negodīgiem klientiem izmantot bankas sistēmas nelikumīgām darbībām. Latvijas banku uzraugs – Finanšu un kapitāla tirgus komisija – līdzīgu pārbaudi "Swedbank" Latvijā veica jau 2016. gadā, kā rezultātā banka samaksāja 1,4 miljonu eiro administratīvo sodu un īstenoja plašus uzlabojumus darbā pret finanšu noziegumiem.

Zviedrijas un Igaunijas banku uzraugu lēmumiem nav ietekmes uz "Swedbank" darbu un tās klientiem Latvijā. Bankas darbība ir stabila un turpinās ierastā režīmā, uzsvēra J. Krops. Tostarp, reaģējot uz ārkārtas situāciju valstī, kas rada finansiālus sarežģījumus daudziem uzņēmumiem un mājsaimniecībām, "Swedbank" nodrošina kredītbrīvdienas visiem klientiem, kuriem radusies tāda vajadzība, kā arī kopīgi ar valsts iestādēm un citām bankām strādā pie papildu atbalsta pasākumiem grūtībās nonākušajiem.

"Swedbank Grupas" vadība ir apliecinājusi, ka "Swedbank" nemainīgi turpinās darbu un attīstību savos četros darbības pamattirgos – Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Zviedrijā.

*4 miljardi SEK

Komentāri

Pievienot komentāru