Citas ziņas

Administratoru statusa reforma beidzas bez rezultāta

Māris Ķirsons, 17.11.2016

DB 17.novembra numura vāks

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Trīs gadus ilga mocīšanās ar valsts amatpersonas statusa noteikšanu maksātnespējas administratoriem negaidīti izrādās lieka, ceturtdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Maksātnespējas administratoriem nebūs valsts amatpersonas statusa, teju kā lēmis Saeimas Juridiskās komisijas vairākums. Šis lēmums vēl jāakceptē Saeimai. Tas, ka Saeimas atbildīgajās komisijās balsojumos notiek nemitīga «virves vilkšana» starp opozīciju un pozīciju nav nekas neparasts, taču fakts, ka Juridiskās komisijas balsojumā uzvaru gūs opozīcijas priekšlikumus, kas paredz atteikties no prasības, kas noteica valsts amatpersonas statusu maksātnespējas administratoriem, izraisījis pamatīgu rezonansi visos iespējamos līmeņos.

Vieni šādu iznākumu dēvē par «zemestrīci» valdošajā koalīcijā un skarbu pārbaudījumu valsts budžeta pieņemšanas priekšvakarā, otri par «saprāta uzvaru», jo valsts amatpersonas statuss jau administratorus «godīgākus un atbildīgākus» nepadarīšot, trešie to nodēvē par administratoru lobija spēku, kas rezultējies konkrētā lēmumā, vēl citi - par konsekvences un izpratnes trūkumu. Ir arī viedoklis, ka šī ir savdabīga pirra uzvara, kura tā arī paliks kā uzvara vienā epizodē, bet ne karā kopumā.

«Komisijas balsojums vēl neko nenozīmē un paskatīsimies, kāds būs Saeimas vairākuma balsojums,» nedramatizēt situāciju aicina Latvijas Komercbanku asociācijas padomnieks Kazimirs Šļakota. Gan viņš, gan arī citi neizslēdz, ka jau pat nākamajā atbildīgās komisijas sēdē teju kā nolemtais varētu tikt pārbalsots.

Visu rakstu Var izrādīties čiks vien lasiet ceturtdienas, 17.novembra laikrakstā Dienas Bizness!

Komentāri

Pievienot komentāru