Transports un loģistika

airBaltic lidmašīnas jūnijā lidojušas par 21% mazāk

Gunta Kursiša, 17.07.2012

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic veikto lidojumu skaits šā gada jūnijā, salīdzinot ar pērnā gada jūniju, sarucis par 21%, informē lidsabiedrība.

Šā gada jūnijā lidsabiedrība veica 4368 lidojumus, bet 2011. gada jūnijā – 5506 lidojumus.

Tāpat ir sarucis arī pārvadāto pasažieru skaits – šā gada jūnijā ir pārvadāti nedaudz vairāk nekā 298 tūkst. pasažieri. DB jau iepriekš rakstīja, ka jūlija sākumā tika lēsts, ka airBaltic jūnijā būs pārvadājusi nedaudz vairāk par 300 tūkst. pasažieru, kas būtu par aptuveni 17% mazāk nekā pagājušā gada jūnijā. Tādējādi reālais pasažieru skaita kritums ir vēl nedaudz lielāks, nekā tika prognozēts iepriekš.

airBaltic vietu piepildījums, kas raksturo pasažieru skaitu attiecībā pret pieejamajām sēdvietām, jūnijā bija 76%, savukārt 2012. gada pirmajā pusgadā lidsabiedrības vietu piepildījums sasniedza viena procentpunkta pieaugumu līdz 72%, salīdzinot ar 2011. gada pirmo pusgadu. Savukārt airBaltic 15 minūšu punktualitātes rādītājs jūnijā sasniedzis rekordu – 92,3%, respektīvi, 92 no simts airBaltic reisiem jūnijā izlidoja plānotajā laikā vai ar ne vairāk kā 15 minūšu aizkavēšanos. Pērn airBaltic saņēma apbalvojumu kā punktuālākā aviokompānija kontinentālajā Eiropā starp reģionālajām aviokompānijām.

2012. gada pirmajā pusgadā kopumā airBaltic ir pārvadājusi 1 410 490 pasažierus, un veikusi 23 750 lidojumus.

DB jau rakstīja, ka airBaltic pašlaik realizē savu restrukturizācijas jeb ReShape programmu, kuras mērķis ir padarīt aviokompāniju pēc 2011. gadā ciestajiem aptuveni 77 milj. Ls lielajiem zaudējumiem atkal rentablu. Vēl šā gada janvārī lidsabiedrības vadītājs Martins Gauss LTV raidījumā Panorāma sacīja, ka airBaltic mērķis ir šovasar samazināt savu floti par desmit lidmašīnām – līdz 24, taču saglabāt iepriekšējo pasažieru skaitu. Pasažieru skaitu saglabāt uzskatāmi nav izdevies, jo pēc Satiksmes ministrijas datiem airBaltic pasažieru skaits 2012. gada pirmajā pusgadā bijis par 9,8% mazāks nekā pērn, ziņoja LETA. Par floti zināms tas, ka airBaltic ir atteicies no vairākiem Fokker50 markas lidaparātiem, kā arī diviem lielākajām lidmašīnām Boeing 757, kas pašlaik tiekot izīrētas citai aviokompānijai.

Jau rakstīts, ka šā jūlija sākumā airBaltic izvēlējusies iegādāties jaunas Bombardier markas lidmašīnas. airBaltic parakstījis nodomu protokolu ar Bombardier par 20 c-series lidmašīnu piegādi. Nodomu protokolā paredzēts, ka airBaltic iegādāsies desmit Bombardier CS300 gaisa kuģus, ar tiesībām iegādāties vēl desmit CS300 lidaparātu.

Komentāri

Pievienot komentāru