Altum apstiprina pirmo daudzdzīvokļu māju energoefektivātes programmas projektu

2016. gada 30. septembris plkst. 13:26
Autors: Žanete Hāka
Dalies ar šo rakstu

Attīstības finanšu institūcija Altum šodien, 30.septembrī, apstiprinājusi pirmo projektu valsts atbalsta saņemšanai jaunajā daudzdzīvokļu māju energoefektivātes paaugstināšanas programmā, informē ALTUM sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Eglīte.

Pirmais projekts apstiprināts dzīvojamajam namam ar 70 dzīvokļiem Liepājā, Vītolu ielā, un iedzīvotāju pilnvarotais projekta īstenotājs ir SIA Namu serviss APSE.

Ingus Salmiņš, Altum Energoefektivitātes departamenta vadītājs: «Lai apstiprinātu projektu, ALTUM kompetences centrs izvērtēja projekta tehnisko dokumentāciju un pārliecinājās, ka projektā norādītie energoefektivitātes pasākumi nodrošinās plānoto siltumenerģijas ietaupījumu un patēriņu nākotnē. Konkrētajā gadījumā secinājām, ka pēc kvalitatīvas renovācijas darbu pabeigšanas nams Vītolu ielā varētu ietaupīt līdz pat 69,54 kWh/m2 gadā. Līdz ar projekta apstiprināšanu mājas iedzīvotāji varēs saņemt Altum grantu 50% apmērā no energoefektivitātes darbu izmaksām, vai 35% apmērā, ja komercbanka atteiktu finansējumu un projekta finansētājs būtu Altum. Nākamie veicamie soļi ir piegādātāju (būvnieks, būvuzraugs un citus piegādātājus, ja tādi nepieciešami) atlase, lai apzinātu precīzi veicamos pasākumus un to izmaksas, kā arī vēršanās pie savas komercbankas pēc līdzfinansējuma projekta realizācijai.»

Altum daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanas programma piedāvā šādu valsts atbalstu: Altum bezmaksas konsultācijas; Altum grantu, kas sedz līdz pat 50% no projekta izmaksām; Altum aizdevumu, gadījumos, ja projekta finansēšanai nav pieejams finansējums no komercbankas; Altum garantija komercbankas vai cita finansētāja aizdevumam. Garantija kalpo kā nodrošinājums finansētāja aizdevumam, un dzīvokļu īpašniekiem nav jāieķīlā savi dzīvokļi.

Valsts atbalsts paredzēts daudzdzīvokļu mājām, kurās ir vismaz 5 dzīvokļi un vienam īpašniekam nepieder vairāk kā 20% no dzīvokļu skaita un nedzīvojamās telpas neaizņem vairāk kā 25 % no kopējās mājas platības.  

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds