Altum ar Eko investoru tiesājas par ES naudas atmaksu

Autors: Žanete Hāka
2017. gada 10. oktobris plkst. 9:35

Finanšu institūcija Altum vērsusies tiesā pret riska kapitāla kompāniju Eko investors par naudas atmaksu saistībā ar sabiedrības pārvaldītā fonda Otrais Eko fonds veiktajiem ieguldījumiem, otrdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Gaidot tiesu, abas puses ir skopas komentāros un nesniedz detalizētu informāciju par projektu, par kuru tiek prasīts atmaksāt naudu, taču noprotams, ka tiesvedība uzsākta saistībā ar Otrā Eko fonda veiktajām investīcijām pirms aptuveni desmit gadiem.

Otrā Eko fonda pārvaldītājs ir riska kapitāla sabiedrība Eko investors. Kā skaidro Altum pārstāve Sandra Eglīte, Altum aizvadītajā gadā ir vērsusies tiesā pret Eko investors, par kura veiktajiem ieguldījumiem, laika periodā līdz 2008.gadam, kompetentā Eiropas Savienības institūcija ir pieņēmusi lēmumu un atzinusi naudas izlietojumu 216 tūkstošu eiro apmērā par nepamatotu, tādēļ šobrīd notiek tiesvedība par šo līdzekļu piedziņu.

Eko investors īpašnieks Viesturs Tamužs gan apstiprina, ka Altum ir vērsies pret Eko investoru, bet apgalvo, ka strīds ir par abu pušu savstarpējā līguma interpretācijām, nevis par naudas atmaksu. Komentējot sīkāk, Eko investors valdes loceklis Jānis Pūķis norāda, ka KS Otrais Eko fonds ir vienīgais no nacionālās programmas ietvaros 2006.gadā dibinātajiem riska kapitāla fondiem, kura investīciju darbība ir bijusi sekmīga. Kopš 2016.gada fonds atrodas likvidācijas stadijā, līdz ar to turpinās darbs pie atlikušo fonda investīciju realizācijas un ieņēmumu sadales fonda biedriem.

Visu rakstu Tiesājas par naudas atmaksu lasiet 10. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.