Aptauja: dārzeņus ikdienā lieto mazāk

2011. gada 31. marts plkst. 11:17
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Vairāk nekā puse jeb 52% Latvijas iedzīvotāju dārzeņu iegādei ik nedēļu atvēl ne vairāk kā četrus latus.

Par to liecina veikalu tīkla Maxima veiktās aptaujas rezultāti. Jaunākie dati rāda, ka ceturtā daļa aptaujas dalībnieku dārzeņus iegādājas četru līdz sešu latu robežās, savukārt vairāk par sešiem latiem dārzeņu iegādei ik nedēļu atvēl 22% respondentu. Ņemot vērā to, ka pavasarī iedzīvotāji pārsvarā iegādājas siltumnīcās audzētos dārzeņus, kas ir dārgāki un atšķiras no rudenī pieejamās ražas gan cenas, gan sortimenta ziņā, šopavasar par 11 procentpunktiem sarucis to iedzīvotāju īpatsvars, kuri dārzeņus uzturā lieto katru dienu, – ja pērn tādi bija 72%, tad šogad dārzeņus savā ikdienas ēdienkartē iekļauj 61% respondentu.

Tāpat šogad par 10% palielinājies to aptaujas dalībnieku skaits, kuri dārzeņus uzturā lieto vien 2 – 3 reizes nedēļā. Aptaujas rezultāti liecina, ka 55% iedzīvotāju dārzeņus visbiežāk iegādājas lielveikalos, 20% respondentu labprātāk dārzeņus pērk tirgū, kamēr 11% aptaujas dalībnieku norādījuši, ka dārzeņus audzē paši. Salīdzinājumā ar rudenī veiktās aptaujas rezultātiem šopavasar par 11% pieaudzis to aptaujas dalībnieku īpatsvars, kuri labprātāk iegādājas Latvijā audzētus dārzeņus, – tā norādījuši 77% aptaujāto. Turpretī piektdaļa respondentu uzskata, ka dārzeņu izcelsmei nav īpašas nozīmes.

Arī šogad aptaujas ietvaros tika izveidots iecienītāko dārzeņu tops, kura augšgalā ar 11% respondentu balsu ierindojies gurķis, tādējādi apsteidzot pagājušā gada līderus – kartupeli un tomātu, kuri šogad ar 10% balsu dala otro vietu. Trešajā vietā ar 9% aptaujāto atbalstu iekļuvis burkāns, savukārt ceturto un piekto vietu, gūstot 5% balsu, dala kāposts un sīpols. Aptauja tika veikta no 25. līdz 30.martam un tajā piedalījās 1859 unikālie lietotāji.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām