Latvijas ražotājiem draudus rada Eiropas dārzeņi

2011. gada 02. jūnijs plkst. 21:25
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Lai arī Latvijas dārzeņu ražotāji nozīmīgus savas saražotās produkcijas apjomus neeksportē uz Krieviju, tās lēmums aizliegt svaigu augļu un dārzeņu importu no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm veselībai bīstamās baktērijas EHEC uzliesmojuma dēļ radīs problēmas arī Latvijas dārzkopjiem.

Par to liecina LTVC rīcībā esošā informācija. Lai gan Latvijas dārzeņi netiek lielos apjomos pārdoti Krievijā, tās lēmums aizliegt ES dārzeņu importu netieši Latvijas ražotājus ietekmēs ļoti būtiski. Ņemot vērā, ka ES uz Krieviju katru gadu eksportē dārzeņus vairāku miljardu eiro apmērā, tad tagad šie dārzeņi būs jāpārdod vai nu vietējā ES tirgū, tai skaitā Latvijā, vai arī jāeksportē uz citām valstīm. Tā kā nav viegli ātri atrast jaunus tirgus, tad, visticamāk, daļa produkcijas par zemām cenām nonāks Latvijas tirgū.

Par šo lēmumu jau ir izrādījuši satraukumu Lietuvas un Polijas dārzeņu audzētāji, kuri līdz šim būtiskus apjomus eksportēja arī uz Krieviju. Bet viņu produkcijai jau zināms ceļš ir Latvijas tirgus, uzskata LTVC vadītāja Ingūna Gulbe. Krievija ir valsts, uz kuru Latvijas pārtikas produkti tiek eksportēti visvairāk, bet dārzeņi nav nozīmīga produktu grupa šajā eksportā. Kopējais pārtikas eksporta apjoms uz Krieviju 20101. gadā bija par 173.3 milj.Ls, vislielākie eksporta apjomi bija alkoholiskajiem dzērieniem, sojas spraukumiem, dzīvām cūkām un sieram.

Populārākās ziņas

Nepalaid garām