Ar dzīvokļu pirkšanu nesteidzas

2011. gada 09. maijs plkst. 13:03
Dalies ar šo rakstu

Pašlaik sērijveida dzīvokļu cenu līmenis Rīgā atbilst 2004. gada līmenim, rēķina Ober Haus Real Estate.

Pēc šīs kompānijas datiem, vidējā neremontētu sērijveida dzīvokļu cena pēdējos mēnešos nemainās, un šobrīd ir ap 577 eiro/m2. Atsevišķos gadījumos darījumi notiekot par summām, kas ir augstākas par vidējo cenu, jo par kvalitatīvu dzīvokli labā vietā pircēji dažkārt ir gatavi maksāt mazliet vairāk, taču tas neietekmējot vidējās neremontētu sērijveida dzīvokļu cenas kopumā.

Zemesgrāmatā reģistrēto darījumu skaits dzīvokļu īpašumiem Rīgā nav pieaudzis un turas aptuveni vienā līmenī kopš gada sākuma. Aprīlī Rīgas pilsētas Zemesgrāmatas nodaļā tika reģistrēti 439 dzīvokļu īpašumu iegādes darījumi, informē Ober Haus vērtēšanas servisa vadītājs Andris Šalgūns.

Centra dzīvokļu segmentā aprīlī ir vērojamas nelielas izmaiņas. Iepriekš aktivitāti nodrošinājuši pārsvarā ārzemnieki, taču tagad starp interesentiem ir manīti arī vietējie pircēji. Rīgas centrā ir samazinājies kvalitatīvu dzīvokļu piedāvājums, izvēle kļuvusi ierobežota, tāpēc reālu darījumi ir maz. Pašmāju pircējiem svarīga ir ne tikai īpašuma atrašanās vieta, bet arī apkures veids. Pēc Ober Haus novērojumiem, priekšroka tiekot dota autonomajai gāzes apkurei.

Kompānija informē, ka pieprasījums pēc dzīvokļiem t.s. jaunajos projektos nav mazinājies. Taču potenciālie pircēji atkal runā par cenu atlaidēm, jo gada pirmajos mēnešos attīstītāji tās ir paaugstinājuši. Pircējus interesē dzīvokļi kvalitatīvos projektos ar pilnu apdari. Taču pirkt īpašumus viņi nesteidzoties – bez steigas tiek izskatīti vairāki varianti, bet galīgā lēmuma pieņemšana varot ieilgt līdz pat pieciem mēnešiem.

Pašlaik jaunu dzīvokļu cenas ir no 860 līdz 1350 eiro/m2 mikrorajonos un no 1600 līdz 3100 eiro/m2 centrā, taču piedāvājumā ir arī dārgāki īpašumi.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām