Ārpakalpojumu centri Rīgā radījuši vairāk nekā 500 jaunas darba vietas 

Šogad Rīgā esošie un jaunie ārpakalpojumu centri ir radījuši vairāk nekā 500 jaunas darba vietas, liecina jaunākais Colliers International pētījums.

Žanete Hāka, 27.10.2014

Ārpakalpojumu centri ir efektīvi izvietotas uzņēmumu atsevišķas struktūrvienības (IT, finanšu, iepirkumi, HR, zvanu centri), kas veic šos pakalpojumus sava uzņēmuma vajadzībām, tai skaitā sniedz pakalpojumus arī citiem uzņēmumiem globāli. Austrumeiropas valstīs šādu centru izveides tendence tiek novērota jau kopš 2010. gada.

Lai kāda kompānija izvēlētos tieši Latviju, kā valsti, kur izvietot savu ārpakalpojuma centru ir svarīgi vairāki kritēriji, tādi kā darbaspēka pieejamība un tā kvalitāte, izmaksas, nodokļu atvieglojumi, valsts atbalsts kopumā un arī biroju platību pieejamība.

Ārpakalpojuma centri visbiežāk meklē B klases birojus, ar tādu izvietojumu, kas galvenokārt būtu izdevīgs darbiniekiem, ar sakārtotu infrastruktūru apkārt, auto novietošanas iespējām, kā arī atvērto plānojumu biroju platībās un  iespējām paplašināties nākotnē, komentē Colliers International Latvia partneris un brokeru departamenta direktors Ēriks Bergmans.

Analizējot pašreizējo biroju telpu tirgu A un B klases segmentā, pieejamās platības ir ierobežotas, taču kopumā attīstības stadijā pašlaik ir 45 tūkstošu kv.m biroju platības.

Colliers eksperti prognozē, ka tie projekti, kas pašlaik ir C klases biroji, ar labu izvietojumu, ieguldot ēkas rekonstrukcijā, nākotnē varētu būt pievilcīgi potenciālajiem nomniekiem. Salīdzinot Baltijas valstis kopumā, pievilcīgāka šobrīd varētu šķist Lietuva, jo tur pašlaik notiek aktīva jaunu projektu būvniecība, pašlaik Latvijā biroju platību nomas maksas vēl nav sasniegušas to līmeni, kad vairākums attīstītāju būtu gatavi uzsākt aktīvu būvniecību, tomēr tie kas to dara pašlaik, tuvākajā nākotnē būs ieguvēji. 

No šīs sadaļas

Septembrī, salīdzinot ar augustu, būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās par 0,2%, liecina...

Džonsonvilles ciems, kas atrodas ASV Konektikutas štatā, ir bijis atrakciju parks, kalpojis...

Dienās, kad lija lietus, gandrīz vai neizbraucams kļuva ceļa posms Līgo-Jaungulbene, vēsta...

Noslēdzies Ventspils brīvostas pārvaldes izsludinātais iepirkums par Ventspils ostas Ventas upes...

Lietuvas nekustamo īpašumu projektu attīstītājs Nevertel jaunajā viesnīcā Grēcinieku...

Šveices farmācijas gigants Roche investēs trīs miljardus franku (3,14 miljardus ASV dolāru)...

Bauskas novada Gailīšu pagasta Pāces iedzīvotājus satrauc daudzstāvu mājas avārijas stāvoklis,...

Par Skonto stadiona kompleksa īpašnieku septembra nogalē kļuvusi nekustamo īpašumu...

Ledushalli Liepājas metalurgs un SIA Ledushalle Liepājas metalurgs kapitāla daļas savā īpašumā...

Naktīs zemāku temperatūru par mīnus četriem grādiem jau no ceturtdienas, 23. oktobra,...