Asociācija: Rīgai ir visas iespējas kļūt par Baltijas finanšu centru

2017. gada 23. novembris plkst. 12:04
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Globālajā finanšu centru indeksā Rīga atrodas 45. vietā no 88 pasaules finanšu centriem, nedaudz augstāk ir ierindota Tallina - 42. vietā. Kaut arī konkurence starp abām Baltijas pilsētām ir sīva, Rīgai ir visas iespējas kļūt par reģiona finanšu centru, norāda Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš.

«Latvijā ir izveidojušies un turpina rasties spēcīgi FinTech uzņēmumi, kas veiksmīgi strādā globālajā tirgū, kā arī mums ir stabils banku sektors. Latvija kontinentālajā Eiropā pašlaik ir pirmajā vietā pēc savstarpējās platformās piesaistīto investīciju apmēra. Savukārt nebanku aizdevēji ir apguvuši Eiropas tirgus, kā arī iegājuši Dienvidamerikā un Ziemeļamerikā,» stāsta G. Āboltiņš.

Pētījumā «FinTech pulss 2017» secināts, ka FinTech uzņēmumu vadītāji kā Rīgas stiprās puses izceļ izglītotu un zinošu speciālistu pieejamību, modernu IT infrastruktūru un attīstītu banku sektoru.

Aptaujātie kā galvenos pozitīvos ietekmējošos faktorus min arī ciešu sadarbību ar uzraugošajām iestādēm, sakārtotu valsts finanšu sektora politiku, konkurētspējīgu normatīvo regulējumu, pievilcīgu nodokļu politiku, tāpat arī kā ne mazāk svarīga tiek izcelta Rīgas izdevīgā atrašanās vieta - pilsētai ir ērta starptautiskā satiksme.

Kā galvenie šķēršļi, kas var nelabvēlīgi ietekmēt finanšu tehnoloģiju uzņēmumu attīstību, galvenokārt tika minēta nelabvēlīga vai neskaidra nozares likumdošana, neveiksmīga sadarbība ar uzraugošajām iestādēm un to nepietiekamā kompetence par attīstības tendencēm, kā arī finanšu krīze, ja tāda iestājas.

«Finanšu sektorā tirgus ir ļoti dinamisks, un šobrīd ir īstais brīdis domāt un izstrādāt jaunus pakalpojumu veidus, tāpēc ir svarīgi, lai politikas veidotāji neliktu šķēršļus uzņēmumu attīstībai. Abām pusēm - gan valsts sektoram, gan uzņēmējiem - ir jābūt gataviem sadarboties, lai veicinātu FinTech nozares tirgus attīstību un sasniegtu kopīgo mērķi, lai Rīga kļūtu par Baltijas finanšu centru,» piebilst G. Āboltiņš.

Pētījumā «FinTech pulss 2017» apkopots finanšu tehnoloģiju uzņēmumu īpašnieku, vadītāju, finanšu direktoru novērtējums par uzņēmējdarbības vidi un prognozes par sabiedrības paradumu maiņu, kā arī finanšu tehnoloģiju uzņēmumu attīstību Latvijā. Pētījums veikts 2017. gada vasarā.

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija apvieno ārpus banku sektora esošus uzņēmumus, kas iedzīvotājiem Latvijā sniedz finanšu pakalpojumus. Asociācijas misija ir veidot uzticamu, atbildīgu un uz ilgtermiņa sadarbību vērstu nozares praksi, ko pozitīvi vērtē patērētāji un tirgu uzraugošās institūcijas, vienlaikus respektējot alternatīvo finanšu pakalpojumu sniegtās iespējas ikviena indivīda un sabiedrības brīvai un nodrošinātai attīstībai.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām